Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE JENERASYONLARI » PRELUDE G4

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Kas 23, 2013 8:37 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

alicin

son zamanlarda youtube de s2000 ap1 göstergelerini bizim 4g lere swaplayanları takip ediyorum araç mükemmel görünüyor.bu konuda bir araştırma yaptım ama işin içinden çıkamadım :( bana yardımcı olabilecek biri varmı ?eğer varsa bana katılmak isteyen varsa ben malzeme temin ederim tr de bunun la ilgili bir çalışma yapalım :)

gkbck

örnek link veya foto yokmu

alicin

http://www.youtube.com/watch?v=Kw1S9khjuuA
http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=2587129
http://www.preludeonline.com/f61/s-k-cl ... en-251686/

soulless

Değişik bir uygulama... Yurtdışından binlerce forum sayfası ve fotoğraf inceledim. Böyle bir uygulamaya daha önce şahit olmamıştım. Zaten görüldüğü kadarıyla çokça tercih edilen bir uygulama değil. Burada gösterge dijital olduğu için sadece göstergenin kendisini alıp takmak işe yaramayacaktır sanırım. Bizim motorların kilometre sayacı da dijital göstergeye uygun değil. Bu nedenle bazı elektronik işler ve parçalar da takılmalı araca. Link verdiğiniz sayfaları okudum fakat bu konuda detaylı bilgi verilmemiş, sadece işlem sonrası fotoğraflar mevcut. Bu çalışmadan ziyade o bölgeye yapılacak led ışık uygulamasını tercih ederim. İsmail abi ile araştırmaya devam ediyoruz ve bu işlem sonrasında ortaya güzel bir şey çıkacağını düşünüyorum.

alicin

bence bu uygulama led uygulamasından daha hoş olabilir.şu asagıdaki görüntüye bir bakın. en üstteki siyah beyaz olan çok şık bence.yani benim lude de olsa mükemmel olur.
http://www.s2ki.com/s2000/topic/688460- ... available/

soulless

Tercih meselesi...
Dijital göstergeleri beğenmediğim için, orjinal ibrenin hareketlenmesi daha hoşuma gittiği için taraflı bakıyorum projeye... Bahsettiğim gibi iyi araştırmak ve elektronik olarak yapılışını bilmek lazım. Araçtaki motor üstündeki kilometre sayacının bile değişmesi gerekebilir bu durumda.
Benim yapmayı düşündüğüm ise bu;

Resim

alicin

Bende bundan yapmak istiyordum.bütün araba morglarını gezdim bulgaristanda bu göstergeden bulamadım bir türlü.sonra bu s2000 göstergesi işini fark ettim.bu daha hoş geldi gözüme :) senin istedigin göstergenin mhp olanından buldum.ama kmh uyumlu sticker bulamadm.

soulless

Zaten gösterge olarak değil de ışıklandırma olarak bu görünümü elde etme düşüncemiz var. Bu gösterge bizde olanlardan farklı çünkü. Km sayacı sağda en altta. Burada o bölgeye uygun ampüller bulabileceğimiz bir yer var. Bu turkuaz rengini almak için bazı ürünler getirtecek yakın zamanda ve biz de o ürünlerin gelmesini bekliyoruz. Geldikten sonra zaten görünüm olarak bu rengi sağlayıp arkadaşlarla da sonuçları paylaşacağız. Proje gerçekleşirse izlemekten büyük keyif duyarım fakat dijital gösterge pek tarzım değil... Bu arada sizin aracın fotoğraflarını da bir an önce paylaşın lütfen. Araç alan herkes forumumuzdan kayboluyor, aracı bulana kadar her gün online olan, her gün bir sürü soru soran arkadaşlar, araçlarını aldıktan sonra uğramaz oluyorlar.

#afilli999#

çok güzel bir uygulama her iki uygulamada da gördüğüm kadarıyla ortaya güzel görüntüler çıkmış üzerinde çalışılırsa çok daha güzel şeyler çıkabilir...malum 90 lı yılların teknolojisi o kadardı.o zaman led ışıklandırma ya da dijital kadranlar yerine sadece ampül kullanılıyordu...hatta babamın dükkanından bulduğum eski opel ya da chevrolet kadranlarının arkasına ampul takıp gece lambası niyetine masanın üstüne koyardık eskiden :) :) :)

bahadır

elimde şu an komple oem digital gösterge kiti var.onu uygulamayı düşünüyrum. bende s2k nin göstergesiyle uyarlama konusuna sıcak bakmıyorum.oem digital gösterge çok daha güzel oluyor ve aracın karakteristik özelliğine yakışıyor.

soulless

Oem dijital göstergenin fotoğraflarını paylaşır mısın üstadım. Çok merak ettim doğrusu...

alicin

bende cok merak ettim :) resim paylasırsan cok sevirim

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 1 mesaj ] 

Forum ana sayfa » PRELUDE JENERASYONLARI » PRELUDE G4

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye