Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE JENERASYONLARI » PRELUDE G5

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Türkiye'deki Prelude Sayısı
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Kas 25, 2014 3:57 pm 
Kullanıcı avatarı

Bugünlerde sürekli yeni araçlar "pazara" çıkmaya başlayınca Honda'da çalışan bir arkadaşa sorup öğrendiğim bilgi aşağıda:

Ne yazık ki kayıtlar 1996 yılından başlıyormuş. Yani G4 kayıtları yok :(
Honda'nın kayıtlarına göre ithal edilen sayılar şöyle:
1996'da 61 Adet
1997'de 31 Adet
1998'de 8 Adet

Bir not olarak, araçların 2001'e kadar gümrükte bekletilip, gümrükten çıktıkça o yılı model yılı olarak yazmış OLABİLİRLER dedi. Eskiden kuralların şimdiki gibi olmadığını da ekledi.

Bakınca benim yorumum şu: 1996 girişlilerin çoğu 1997 model yılı ile satılmış, piyasada bol miktarda 97 var :) 1997 girişlilerin çoğu 1998 olarak satılmış, kalanlar ve 1998'de getirilmiş olanlar 1998-2001 arası değişik zamanlarda modellenerek satılmış.

Toplam sayı 100 olarak görünüyor. Honda dışında gelenler de vardır mutlaka. Bence Turgay şu an forumdakileri, satıştakileri ve bilinen birkaç diğer aracı toplayıp bu 100 adetten kaçının "ortalarda" olduğunu çıkarabilir.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Kas 25, 2014 4:04 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Bu sayıyı ben de 105 olarak biliyorum. Bir kaç sene önce Honda Marmara da çalışan bir arkadaş vasıtasıyla öğrenmiştim. Bu durumda farklı tevatürler var diyebiliriz konuyla ilgili :) Yine de 100-105 arası bir satışın olduğu ortada. 1998 yılından sonra zaten G5 getirtilmedi. Ülkemizde benim bildiğim sadece iki tane 1999 model G5 mevcut. 2000 ve 2001 model G5 ler ülkemizde satılmadı. Satılmasını çok ama çok isterdim. 2001 model bir G5 sahibi olmak harika olurdu.

Şu an ilanlarda olan ve sitemizde üye olan arkadaşlarımızın araçları dahil piyasada görünen kaç tane G5 var şeklinde bir araştırma yapılabilir.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Forum ana sayfa » PRELUDE JENERASYONLARI » PRELUDE G5

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: