Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE TEKNİK DESTEK

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 4WS Honda&PRELUDE...
 Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Eyl 21, 2016 11:53 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

hadi hayırlısı bakalım...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Eyl 21, 2016 2:06 pm 
Kullanıcı avatarı

Var mı bir gelişme? Bir de bu durumun olması yani merkezin kayması için rot vs mi yapıldı da bu ayar kaydı onu da merak ettim. Durduk yere merkezin kaymaması gerekiyor?

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Eyl 21, 2016 5:44 pm 
Kullanıcı avatarı

Araç taklalıdır ondandır dicemmm tam biyerden cünneytt fırlayıp gene kendi aramızdaki geyiğe salça olcak kafa güzel diye tırsttım :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Eyl 21, 2016 5:50 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Berk9can yazdı:
Araç taklalıdır ondandır dicemmm tam biyerden cünneytt fırlayıp gene kendi aramızdaki geyiğe salça olcak kafa güzel diye tırsttım :D

A ha ha ha.....
Aman dur yapma o zaman...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Eyl 21, 2016 7:54 pm 

Yahu arkadaşlar o değil de, reno ne ayaktır, 25 yıldır prelude 4ws'nin her türlüsünü kullanmış, 20 yıllık araçlarımızda şiir gibi hala çalışıyorlar, Talisman' da neymiş efendim 4control varmış, bir de utanmadan sanki çok sıradışı birşey icat etmişler gibi reklam da reklam... yaaaaauv, bırak yieaaaa :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Eyl 22, 2016 9:53 am 
Forum Yöneticisi

Crx-Si yazdı:
Var mı bir gelişme? Bir de bu durumun olması yani merkezin kayması için rot vs mi yapıldı da bu ayar kaydı onu da merak ettim. Durduk yere merkezin kaymaması gerekiyor?

Merkezin neden kaydığı konusunda bir bilgim yok maalesef ama son dönemde araçla ilgili bir kaç kez rot balans işlemi yapıldı. Dün Özkan'ın desteğiyle direksiyon merkez resetleme işlemini yaptım ve araca direksiyonun orta noktasını tanıttım.

Özkan ve Taner ile yaptığımız konuşmalarda, direksiyonu ortaladığımda veya 45 derece sağa çevirdiğimde değil de daha fazla çevirerek resetleme işlemi yapma sebebimin direksiyonun merkez olarak o noktalara görme ihtimali olduğu düşüncesine vardık. Ben de Özkan'ın tarifiyle direksiyon merkez işlemini yaptım. Bu işlemle okuyucuya direksiyonun orta noktasının neresi olduğunu gösteriyorsunuz. İşlem başarıyla sonuçlandı, bakalım zaman ne gösterecek...

Ayrıca direksiyon merkez resetleme işleminin de yapılış şeklini anlatan bir başlık açmanın da uygun olduğunu düşünüyorum. Bir çok arkadaşımız için çok faydalı olacaktır.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Eyl 30, 2016 1:34 pm 
Kullanıcı avatarı

Crx-Si yazdı:

Rot ayarından uzak mı durmak gerek yoksa =),

soulless yazdı:
Crx-Si yazdı:

Merkezin neden kaydığı konusunda bir bilgim yok maalesef ama son dönemde araçla ilgili bir kaç kez rot balans işlemi yapıldı. Dün Özkan'ın desteğiyle direksiyon merkez resetleme işlemini yaptım ve araca direksiyonun orta noktasını tanıttım.

Özkan ve Taner ile yaptığımız konuşmalarda, direksiyonu ortaladığımda veya 45 derece sağa çevirdiğimde değil de daha fazla çevirerek resetleme işlemi yapma sebebimin direksiyonun merkez olarak o noktalara görme ihtimali olduğu düşüncesine vardık. Ben de Özkan'ın tarifiyle direksiyon merkez işlemini yaptım. Bu işlemle okuyucuya direksiyonun orta noktasının neresi olduğunu gösteriyorsunuz. İşlem başarıyla sonuçlandı, bakalım zaman ne gösterecek...

Ayrıca direksiyon merkez resetleme işleminin de yapılış şeklini anlatan bir başlık açmanın da uygun olduğunu düşünüyorum. Bir çok arkadaşımız için çok faydalı olacaktır.

Bu durumun sisteme olan etkisi nedir? 4ws devreden mi çıkıyor, ya da hatalı mı çalışıyor? Malum yeni yeni öğreniyoruz =D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Eyl 30, 2016 9:29 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Bu durumun bir eksi yönü yok aslında...
Alt ve üst sınır gibi sağ sol sınır var. Bu sınırın dışında sistem kendini ve sizi korumaya almak için devreden çıkıyor.
Merkezleme az kaymış da olsa kaydığı kadar kaloma verilerek 4ws resetlenebiliyor.
Kuşadası buluşmasında bunun üzerine konuşup etüt edeceğiz zaten.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Eki 01, 2016 1:52 pm 
Kullanıcı avatarı

buluşmayı zorlamak gerek ozaman =)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Eki 01, 2016 4:33 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

evet... buluşmalarımız aslında toplantı niteliindedir...
sorulacak sorular , cevaplar , merak edilenler , tecrübeler , preludeler , prelude savdalıları herşey o gün bir arada olur...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE TEKNİK DESTEK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye