Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE TEKNİK DESTEK

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Kas 01, 2015 11:06 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Trw disklerle ilgili yaşadığım sorunu paylaşmak isterim;

Bu disklerle uzun yol yaptığımda sorun yaşıyorum. Diskleri taktıktan 1 ay kadar sonra tatil için memleketime gittim. Yaklaşık olarak 2500 km yol yaptım ve 120 Km'yi hiç geçmedim. Dönüşte fren esnasında direksiyonumda titreme başladı.

Daha yeni olan diskleri mecburen taşlattım. Şehir içinde 2 ay kadar kullandım ve yine bir bayram tatili için bu defa eşimin memleketine gittim. Yağ gibi yollarda toplamda 2200 km yol yaptım ve yine 120 km'yi asla geçmedim.

Şimdi yine fren yaptığım zaman direksiyonum titriyor. Bu diskler uzun yola yani çok ısınmaya maalesef dayanmıyor. Ben de yakın zamanda daha üst düzey bir marka ile diskleri değiştirmek istiyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Kas 02, 2015 4:47 pm 
Kullanıcı avatarı

Hocam T I R I W I R I diyebilir miyiz yani bu markaya?

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Kas 02, 2015 6:21 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Febr yazdı:
Hocam T I R I W I R I diyebilir miyiz yani bu markaya?

Bence diyebiliriz. Daha yüksek kalitede alaşımlı malzemelerden yapılmış, ebc veya brembo disklerle değiştirmeyi düşünüyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Kas 02, 2015 9:24 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

:)
Eğer crv , hrv ön diskleri ile 2002-2006 civic arka diskleri uyuşuyorsa ve bunların oem olanları fiyat olarak "prelude" dediğimizde karşılaştığımız fiyattan daha makul ise muadil oem alınır bence.
Ama fiyat araştırmak lazım.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Kas 02, 2015 9:58 pm 
Kullanıcı avatarı

Parası olan var olmayan var. Benim param tırıvırıya yetiyor. Memnunum demekte pjsikolojik olarak beni rahatlatiyor.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Kas 02, 2015 10:26 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Onur, tabii söylediğine katılıyorum. Burada bir yalnış anlaşılma olmasın sakın. Mesele para kısmı değil, G5 lerin oem diskleri bulunduğu dönemlerde trw ile arasında öyle hatrı sayılır bir fiyat farkı yoktu. Sonra oem diskler yavaş yavaş piyasadan kalkınca trw kullanmaya başladık ve kalitesi de maalesef bu kadar. Şu an benim için de ebc veya brembo diskler fazla pahalı ama bu kadar kalitesi düşük bir diski kullanmakta çok hoşuma gitmiyor.

Taner'in söylediği aracımızla uyumlu diğer markaların oem diskleri değerlendirilebilir. Servislere sorup fiyat almak lazım.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Kas 03, 2015 8:17 am 
Kullanıcı avatarı

Eski disklerle özellikle 120 civarı fren yaptığımda ciddi sesli bir titreme alıyordum,
konuda bahsettiğim değişimi yaptıktan sonra öncedende bildiğim ilk 100-150 km ani fren yapma kuralına uydum ve yapmadım ancak dün artık biraz yoklayım dedim 120 km hızda yine titreme olduğunu farkettim,, eskiden 10 ise şuan 3 oranında titreme var,,
Değişimi yaptığım ustamla konuştum disklerden olabilir ama birde akslarını kontrol etmekte fayda var hızlanmalarda kafayı sallıyormu araç dedi, hayır dedim,,yinede akslara bir bakalım müsait zamanda emin olalım disklerdenmi değilmi dedi,,
Disklerdense eğer kucağına atacağım satın aldığım parçacının,,
Benim disklerden yana hiç şansım olmadı o yüzden çok şaşırmadım bu duruma,,

Turgay hocam ebc almaya niyetin varsa, önceki vti aracımda ebc disk ve balata aldım aynı bu sorunu yaşadım haberin olsun,belki bana sorunlu ürün denk gelmiştir bilmiyorum ama arada çok fiyat farkı yoksa brembo yu denemeni tavsiye ederim..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Kas 03, 2015 9:46 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

marka olarak bir yorumum yok ama....
ebec 1.6 vti için üretilen iyi olmayabilir ama prelude için üretilen iyi olabilir.
ebc örnek söyledim ama her markanın her versiyonu iyi omayabilir. öyle diyeyim yani.
bazı markaların da bazı modelleri çok çok iyi sonuçlar da verebilir.
bence bir ürünü için bir markayı tamamen silmek olmaz diyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Kas 04, 2015 8:38 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Keşke şu OEM parça fiyatları biraz daha makul düzeyde olsaydı da araçlarımız için full OEM parçalar kullanabilseydik. Fren diski şimdi fiyatını sorsak kesin müthiş uçuk rakamlardadır. :?

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Kas 04, 2015 10:28 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Brembo'nun düz fren diskleri çift olarak 50-60 usd arasında satılıyor. Aslında çok makul bir fiyat. Ülkemize kargosuyla beraber 300-400 TL arası bir rakama getirtilebilir. Her durumda TRW den daha kaliteli olduğunu düşünebiliriz sanıyorum.

Hava kanallı diskleri ise 1000 TL gibi bir rakama geliyor ve bir proje olarak saklanabilir şu an için...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE TEKNİK DESTEK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye