Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE TEKNİK DESTEK

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 87 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Tem 08, 2017 11:44 am 

Külbütör kapak contası veya egzoz manifoldu da borular gibi olası vakum kaçak noktaları. Doğru yapılmış katalitik konvertör iptali yakışa etki etmez. Mesela konvertör öncesi o2 sensörü ile gereksiz yere oynarlarsa eder. Bu arada aracın performansı düşük, çok yakıyor, vakum kaçağı yok, supap ayarı tamam, sente ayarı tamam, sensörler de sağlamsa ilk şüpheli enjektör olur, ikincisi de buji/ateşleme. Çözmeye niyetliyseniz faydası olur umarım.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Tem 08, 2017 1:17 pm 

ozerki yazdı:
Külbütör kapak contası veya egzoz manifoldu da borular gibi olası vakum kaçak noktaları. Doğru yapılmış katalitik konvertör iptali yakışa etki etmez. Mesela konvertör öncesi o2 sensörü ile gereksiz yere oynarlarsa eder. Bu arada aracın performansı düşük, çok yakıyor, vakum kaçağı yok, supap ayarı tamam, sente ayarı tamam, sensörler de sağlamsa ilk şüpheli enjektör olur, ikincisi de buji/ateşleme. Çözmeye niyetliyseniz faydası olur umarım.
Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Ama bunların tamamını istanbul anadolu yakasında kontrol edip problemi çözebilecek bir usta varsa tabikide hallettırmek ısterım..bostancı sanayı de ıkıler murat usta aracında bır problem yok dedıgı ıcın bu sekılde kullanıyorum..Bu arada egzoz emisyon ölçümü dısında oksıjen sensörünüde kontrol etmişti.Bana söylenen aracımı cok kısa mesafeler ıcınde kullandıgım , katalıtık konvertörun ıptal edılmıs ve acık son susturucu kullanmamın netıcesınde aracın cok yaktıgının söylendi (yaklasık 2 ay once 80 85 kurus normal dendı) Su an aracta normal son susturucu var..Arac evın 3 cü aracı oldugundan dolayı cok kullanmıyorum..ayda 300 km cıvarı yol yapıyorum..Bundan dolayı pek uzerıne dusmedım .Ama halletırmek ısterım tabıkıde..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Tem 09, 2017 2:37 pm 

Aynı dertten hepimiz muzdaribiz ama, Murat usta motordan iyi anlar, sorun yok diyorsa yoktur. Neticede hayatta her şey psikolojik :) Tabi 2 ay öncenin 85 kuruşu bugünün kaç kuruşuna denk geliyor bilmek zor, ama 105km/19lt kabaca bir depoda 250 km menzil yapacağından, motorda problem olmadığı varsayıldığında ne şekilde kullandınız da bunu başardınız diye merak uyandırıyor. Yani depoyu fulleyip, kontağı açıp arabayı benzin bitene kadar öyle bırakırsanız 100 kilometrede sonsuz litre bile mümkün olur :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Tem 09, 2017 3:06 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Bu kilometre ve yakıt değerlerinde, sizin sıklıkla yapıp büyük keyif aldığınız sahil inişleri ve araç içinde araç çalışır halde saatlerce vakit geçirmeleriniz de dahil mi? Eğer dahil ise bu değerler çokta anormal değil. Zira Murat Usta'nın ilk kontrol ve çalışmaları sonucunda aracınız normal yakıt değerlerine ulaşmış ve bunu siz de ifade etmiştiniz.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 10, 2017 7:55 am 

soulless yazdı:
Bu kilometre ve yakıt değerlerinde, sizin sıklıkla yapıp büyük keyif aldığınız sahil inişleri ve araç içinde araç çalışır halde saatlerce vakit geçirmeleriniz de dahil mi? Eğer dahil ise bu değerler çokta anormal değil. Zira Murat Usta'nın ilk kontrol ve çalışmaları sonucunda aracınız normal yakıt değerlerine ulaşmış ve bunu siz de ifade etmiştiniz.
bu degerler sadece hareket halınde sehır ıcı klıma acık degerlerdir.. sahılde klıma acık arac calısır vazıyette tuketım cok ama daha fazla.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 10, 2017 4:52 pm 

bu aksam depo full klıma acık sahıl yolu maltepe tuzla arası gıttım geldım..bırazda aralarda dolastım..70 km yol 60 lira aldı..sadece ısıklarda durdum ve 3000 devrı asla gecmedım..klıma 1.konumda idi..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 10, 2017 4:53 pm 

sahılde hıc stop etmedıgım zamanlarda 1.10 1.20 yakıyor..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 10, 2017 9:31 pm 

benzini kaçtan aldınız

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Tem 11, 2017 8:49 am 

ozerki yazdı:
benzini kaçtan aldınız

bp ultimate 5.11 ..den almışım..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Tem 11, 2017 4:20 pm 
Kullanıcı avatarı

O zaman başlığa da sadık kalınmış olunuyor.
Kuruş muruş kalmamış ortada, 1 TL yakıyor alet.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 87 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE TEKNİK DESTEK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye