Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE TEKNİK DESTEK

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Haz 06, 2017 1:16 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Sevgili dostum Yiğitçim. Sana bugün telde de anlattım. Ben hiçbir şekilde yapılan sanayi işi uydurmasyon porya yada delik açma işleminin sağlam ve başarılı olacağına inanmıyorum. Şöyle bir düşün. Bu iş bu kadar basit olsaydı Amerikalılar neden G5 jantı takmak için o kadar masraf edip G5 taşıyıcıları ve kaliper vs ekipmanlarını alıyorlar. Onlar akıl edemediler mi oraya bi delik açıp bir saplama takarak bu işi yapmayı diğer boşta kalan deliği de kaynakla doldurmayı. Kesinlikle uzak dur derim bu işten Allah korusun can taşıyoruz. Evet göbek ve göbeğin üzerindeki saplamalar jantı taşır. Peki ya biri 100 KM hızla giderken kırılırsa o uydurmasyon saplamaların.

Ben sana bu işi yapmanın yolunu anlatayım. Gidiyorsun iki adet ön taşıyıcı G5 elemanı buluyor ve bunları alıyorsun. Arkalarda da G5 in Spindle larını yani 5 bijonlu saplamalı göbeklerini alıyorsun. Sonra bunları bir güzel aracına takıyorsun. Daha sonra Ömer çiftçi den aldığın 2 çift CRV diski ve fren balatasını da bu sistemin üzerine takıyorsun. Bu arada arka disklerini de yenileriyle değişiyorsun. Böylece ön disk ölçüsü 282 mm olurken arka disk ölçünde 260 mm olarak kalıyor. Bu sayede gidip istediğin 5 x 114.3 jantı ve OEM G5 jantlarını takabilyorsun.

Ha bu işi daha ucuz halledeyim dersen ebay ı açıyorsun. Amerikadan Almanya ya 4 adet 4x114.3 den 5x114.3 e çeviren adapter alıyorsun ve bu iş udak bi offset katarak bitiyor.

Son söz olarak sanayi işi uydur kaydır işten uzak durun. Hayatınız çok daha değerli. Amerikalılarda o bahsettiğin CNC tezgahlarının en dehşetleri varken adamlar bu işe girmiyor. Sağlam iş yapın her zaman..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Haz 06, 2017 8:36 am 
Kullanıcı avatarı

Haklısın abi bu hevestende vazgeçecez yada senin dediğin gibi yapıcaz :)

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE TEKNİK DESTEK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: