Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE TEKNİK DESTEK

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Eyl 23, 2017 8:03 pm 
Kullanıcı avatarı

Merhabalar arkadaşlar,

Şanzıman spor ışığım yanıp sönüyordu. Sağolsun Ozan abinin yardımıyla arıza kodunu aldım. (Mavi portun girişlerine ataç bağlıyorsunuz ve kontağı açıp hangi ışığın kaç kere yanıp söndüğünü sayıyorsunuz bu kadar :) )

4 ve 9 arıza kodu veriyor. Araştırdığım kadarıyla şanzıman arıza kodu listesi vs bişey bulamadım.

Bilen var mı acaba?

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 25, 2017 4:22 pm 
Kullanıcı avatarı

Dünyanın hiç bir yerinde galiba arıza kodu yok çünki şanzımanı bozan sadece biziz.bunu biri bırda bahsetmişti yanlış hatılamıyorsam keremim şanzıman arıza kodu yoktur.Diğer türlüde söylediğim gibi selenoid arızasıdır.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 25, 2017 4:23 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Eğer şanzıman ile ilgili bir arıza kodu ve bu kodun açılımı varsa bunun cevabını Ozan muhakkak verecektir. Aksi durumda bu bilgiye ulaşmak zor diye tahmin ediyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 25, 2017 6:53 pm 
Kullanıcı avatarı

Şanzıman filtresi ve yağını değiştiricem önce. Filtre oem 375 tl ve fabrikada yokmuş japonyadan 1 aya gelir dedi servis. Aşırı uçurum fiyat farkı yok ama beklemekten yoruldum bende 110 tl ye tayvan malını çiftçilerden sipariş ettim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 25, 2017 6:55 pm 
Kullanıcı avatarı

Yağını ve filtresini değiştirince düzeldi diye yabancı forumlardan yorumlar okudum bakalım düzelicek mi olmazsa zaten selenoide falan giremem araba yatar artık bütçe yok :(

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 25, 2017 10:21 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Keremle bu konuyu Face üzerinden de görüştük. Hata kodu 49 gibi. Ama kodların genel açılımlarının olduğu bir şema bulamadık malesef. Öncelikle şanzıman yağını komple boşaltıp - vakumlayarak yeniisyle bi değiştirelim derim. Olmazsa selenoidlerle ilgili bir şey var gibi geliyor bana...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 25, 2017 10:40 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Şöyle bir soru sorayım;
Bu arıza kodunun haricinde şanzımanda ne gibi bir sorun var? Bu ışık yandığında şanzımanın çalışmasında da bir sorun oluyor mu veya ışığın yanmasına neden olan şey nedir? Vites geçişleri nasıl, vuruntu var mı ya da araç gitmiyor mu gibi soruların cevabı nedir? Geçmiş dönemde benzer sorunlar yaşayan arkadaşlarımız varsa yardımcı olacaklardır.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eyl 26, 2017 6:16 pm 
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:
Şöyle bir soru sorayım;
Bu arıza kodunun haricinde şanzımanda ne gibi bir sorun var? Bu ışık yandığında şanzımanın çalışmasında da bir sorun oluyor mu veya ışığın yanmasına neden olan şey nedir? Vites geçişleri nasıl, vuruntu var mı ya da araç gitmiyor mu gibi soruların cevabı nedir? Geçmiş dönemde benzer sorunlar yaşayan arkadaşlarımız varsa yardımcı olacaklardır.

Araçla harekete başlayıp 500-600 m hareket ettikten sonra yanıp sönmeye başlıyor. Vites geçişlerinde bir fark oluşmuyor. Bi tek sanki 1 den 2 ye geçerken kararsız kalır gibi geldi bana. Onun dışında vites geçişleri ilk aldığım ki gibi fark yok. Yanlız vites geçişleri aldığımda da pürüzsüz değildi zaten biraz hissettiriyor. Normali nasıl bilmiyorum ama hondada daha önce 97-2004-2010 civic oto kullanmışlığım var çok fazla onlar gibi geçişleri aynı yani. Sarsıntılı değil.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eyl 26, 2017 6:21 pm 
Kullanıcı avatarı

PreludeBB2 yazdı:
Keremle bu konuyu Face üzerinden de görüştük. Hata kodu 49 gibi. Ama kodların genel açılımlarının olduğu bir şema bulamadık malesef. Öncelikle şanzıman yağını komple boşaltıp - vakumlayarak yeniisyle bi değiştirelim derim. Olmazsa selenoidlerle ilgili bir şey var gibi geliyor bana...

Aynen abi.

Sabah değişim yapıcazda şanzıman filtresi tam olarak nerde? Vakumlama derken vakumlu motor yağı değişimi gibi yapalım diyorsun demi? Değişim sırasında dikkat etmemiz gereken bişey var mı acaba? Değişimden sonra şanzıman beyni sıfırlama oluyor mu bizim araçlarda herhangi bi sigorta söküp takmak gibi bişey yapmamıza gerek var mı?

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Eki 04, 2017 2:48 pm 

Yağa boşuna para vermeyin, hiçbir sorunu çözmez. G4 için servis kitabına bakın (forumda link verilmiş olacak yoksa gugıldan bulun) şanzıman konusunu açın, arıza kodları nedir, ne anlama gelir anlatılıyor. Olası test ve tamir yöntemlerinin akış şemaları da veriliyor. Yabancı dil anlaşılmazsa gugıl tıransleyte başvurun. Bitti gitti...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE TEKNİK DESTEK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: