http://hondapreludeclub.com/

ABS Sorunu
http://hondapreludeclub.com/viewtopic.php?f=25&t=702
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Yazar:  CENKOZGENER [ Prş Eki 12, 2017 11:11 am ]
Mesaj Başlığı:  ABS Sorunu

Selamlar herkese.
Kısa bir süre önce Gösterge tablosunda direk olarak ABS lambası yanmaya başlamıştı. İstanbul da bir Özel servise gösterdiğimde kesin olmamakla beraber sorunu uzun vadede çözemeyeceklerini, ancak gösterge tablosundaki ampulü sökerek sıkıntının üzerini kapatma önerisinde bulundular. Şu an için ABS ampulü isteğim üzere sökülmüş durumda, ancak gösterge panelinde istemediğim görüntüler de beraberinde geldi. (Km den tık tık ses çıkıyor. İçi toz dolu, kalorifer yön kolu boşta vs...) Tüm bu problemleri çözebilecek, titiz bir ustaya ihtiyacım var ...

Yardımcı olacak, olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Yazar:  soulless [ Prş Eki 12, 2017 11:33 am ]
Mesaj Başlığı:  Re: ABS Sorunu

Aracı hangi özel servise götürdünüz? Abs motorunuz çalışıyor mu? Bunu test ettiler mi? Sorun abs motorunda ise tamiri yoluna gidilebilir ya da tamiri mümkün değilse siparişle yurtdışından ikinci el bir abs motoru temin edilebilir. 50-70 usd gibi rakamlara satılabiliyor ve özellikle Abd'de bulunan çıkma ürünler bile sıfır ayarında olabiliyor.

Diğer sorunlar da çözülebilecek durumdalar. Km göstergesi sökülebilir, güzelce temizlenebilir. Kaloriför yön kolu için ön göğüs arkasından işlem yapmak gerekiyor sanırım. Yine de daha uzman arkadaşlar yanıt vereceklerdir. Yön kolunun arkasında bulunan çubuk yerinden çıkmış olabilir.

Yazar:  Semih BB9 [ Prş Eki 12, 2017 1:54 pm ]
Mesaj Başlığı:  Re: ABS Sorunu

Patron teknik bilgiye sahip değilim bende konuyu daha iyi bilen arkadaşalara bırakıyor ve aradan çekiliyorum.

Yazar:  Bilal Prelude [ Prş Eki 12, 2017 2:17 pm ]
Mesaj Başlığı:  Re: ABS Sorunu

Semihe katılıyorum:(

Yazar:  Yigitkbls [ Prş Eki 12, 2017 8:53 pm ]
Mesaj Başlığı:  Re: ABS Sorunu

Öncelikle geçmiş olsun,usta konusunu bilmem ama iyimbir elektirikçiye yolunuz düşüecek gibi bir bakım yaparak bütün dertler biter.

Yazar:  PreludeBB2 [ Prş Eki 12, 2017 10:22 pm ]
Mesaj Başlığı:  Re: ABS Sorunu

Merhaba Cenk Nasılsın. ABS sorunu büyük sıkıntı dostum. Genelde tek bir merkezden çıkmış gibi görünen bu sorun saçma sapan şekilde birbiribe bağlı yada bambaşka alakasız bir yerden kaynaklanabiliyor. Tanıdığım çoğu G4 Prelude sahibinden bu ABS ışık problemi var ve çoğu da ampülü sökerek bu sinir durumdan kurtulıyor. Esas çözümü dersen aracın hata kodunu modunu almak da çoğu zaman işe yaramıyor. Ben de mesela kod 2.1 der. Bu da el fren switchi anlamına geliyor. Switchi değişsen bile sorun düzelmiyor. Aslında sorun başka yerde, mesela yerinden gevşemiş yada tozlanmış bir ground kablosu buna sebeb olabiliyor. Yada yerinden biraz ooynayan bir teker sensörü. Ama araç bu durumda teker sensör hatası değilde başka bir yerde hata varmış gibi gösterebiliyor. Tecrübeyle sabittir. Uğraşmayı seven ve bol vakti olan profesyonel biri lazım bu sorunu çözmek için. Öyle serviste bir araca bakarken onu bırakıp diğerini kaçırmayom diye öbürüne geçen ustalarla bu sorun çözülmez.

O gösterge saati işleri tam benlik. Çok detaylı br temizlik ve bakım lazım ona ama kim uğraşır öyle ince bir işle bilemem. KM saatçiler vs yada elektrikçiler belki ama ince iştir. Çok sabırlı şekilde çalışmak gerekir. Klima kontrol panelindeki knob un boşta olasının sebebi de arkasından telinin çıkmasıdır. Onun birkaç pozisyonu var. Eğer yerinden çıktı ise ya vidası atmış yada klipsinden kurtulmuştur, veya daha da kötüsü gövdeden çatlamış olabilr o halatı tutan parça.. o işi de elektrikçiler çözer ama profesyonel, sabırlı ve titiz üçbeninde birini bulman lazım...

Yazar:  Muhtarbey [ Prş May 24, 2018 12:10 pm ]
Mesaj Başlığı:  Re: ABS Sorunu

Merhabalar,
Gen 4 aracım var henüz alalı 15 gün kadar oldu. Kontağı açtığımız sırada uyarı ışık kontrolleri arasında ABS ışığı ve divarındaki 4 uyarının kontrol dışı kaldığını keşfettim. Bunlar benzin ışığı, dörtlü flaşör ki dörtlü flaşörü çalıştırınca sorun yok. diğeride el freni ikazı ki oda el freni çekildiğinde çalışmakta. ABS lambasına bir iptal vs uygulanıp uygulanmadığını nasıl anlayabilirim.

1. sayfa (Toplam 1 sayfa) Tüm zamanlar UTC + 2 saat
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/