Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE MODİFİYE

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Eksoz dosyası
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Kas 23, 2013 2:45 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Soulless

Merhaba Arkadaşlar...

Bu konuyu açmak istiyorum zira bir çoğumuz araçlarımızda farklı eksozlar kullanıyoruz. Nasıl bir eksoz sistemi kullanıyoruz, hangi markaları tavsiye ediyoruz buradan paylaşırsak diğer arkadaşlar için de çok faydalı olacağını düşünüyorum...

Mesela ilk olarak ben şunu sorayım:
g5 ler için hangi eksozları tavsiye ediyorsunuz. Ben sadece son susturucu istiyorum ve hafiften bir hırıltı dan başka bir isteğim yok. Bu durumda tavsiyeleriniz nelerdir?

Teşekkürler

PreludeBB2

Ben Aracı aldığımın ertesi günü İstanbuldan araba ile gelir gelmez. gece 5 de yol yorgunu yatıp 8 se kalkmış ve komple Remus egzoz sistemi taktırmıştım katalitiğe kadar. kesinlikle Remus u tavisye ederim. Mükemmel bir egzoz.. kalite, güç ve estetik bir arada.. 8-) :)

preludehotrod58

real de japon araçlarına giden çok güzel bir egsoz sistemi subarumdada real takılı ve boksör motorun çıkardığı sesi çok tatlı hale getiriyor 1-remus 2- real ;)

soulless

Ben de bu konuda biraz araştırma yaptım... Kat iptali veya düz boru gibi işlemleri kesinlikle düşünmediğim için sadece son susturucudan alacağım kulağa hoş gelen hafif bir hırıltıyı nasıl elde edebileceğimi araştırdım. Bir çok arkadaşımızın da söylediği gibi remus eksoz lar ciddi olarak öne çıkıyor. En son Volkan ın orada İbrahim in gri g5 ini ve kullandığı remus son susturucuyu ve çıkardığı sesi duyunca ben de kararımı remus tan yana vereceğim sanırım.

Daniel Gabriel

Bende Remus son susturucu vardı..Ses gayet güzeldi fakat kazanları paslanmaz çelik olmadığından çok uzun ömürlü değiller..en azından benimki öyleydi..nitekim ben yenisini taktığımda farkettim delindiğini..en nihayetinde hiç 1 şeyin garantisi yok da şekil olarak pek sewmiyorum..çift çıkışlı egsozlar daha çok opel, bmw, audi gibi alman araçlarına yakışıyo..japonlarda tek ve büyük egsoz tercih edilmesinden yanayım..performans açısından apexi, greddy, hks, skunk2 de tercih edilebilir..artık çok kolay her mağazada bulabilirsiniz salt son susturucu kullanacaksanız..

ibrahimde remus var aynısını kullandım gayet güzel..volkandaki skunk2yi de 1 dinle istersen tabi motoru falan topladıysa..ben komple sistemi Greddy yaptım..normalde 1.6", şuanda 2,5"..

soulless

Tek çıkışlı eksozları ben de çok beğeniyorum. Özellikle volkan ın aracındaki skunk2 ler bir harika(Volkan aracı henüz toplamadı). Şu an için ikinci el bir skunk2 var fakat biraz araştırma yapınca farkettim ki bu eksozları kullanmak kesinlikle yasak. Daha ilk çevirmede polislerin "soba borusu" diye tabir ettikleri yuvarlak eksozlar yüzünden aracı bağlanan bir çok kişi var. Kurunun yanında yaş yanıyor maalesef, aracını gereksiz yere deli gibi bağırtanlar yüzünden dengelemek yerine tümden yasak getirmeyi tercih ediyorlar. Neyse bu başka bir başlığın konusu... İbrahim in aracındaki remus un sesini dinledikten sonra remus almaya karar verdim zaten :):) Ben g5lere çift çıkış eksozu da yakıştırıyorum. İbrahim in aracında sadece son susturucu olduğu halde remus un çıkardığı tok sesi çok beğendim.

bahadır

benim arabada apexi n1 90mm x 115 mm turbo model son susturucu var. kendi arabam diye söylemiyorum. arkadaşın s2000 skunk2 komple duble dan daha hoş ve daha japon bir sesi var. remus,sebring, grubu ekzoslar bizim japon araçların oem sesini yansıtan ekzoslar değiller otto biraz japona uyuor ama sinek ilacı arabası gibi ötüüyor :lol: :lol: :lol: bizim makineler için en baba ekzoslar apexi,skunk2,greddy diye sıralayabilim. tek geçeceğim ise Apexi N1....... :lol:

soulless

Yaptığım araştırmalar sonrasında remus almaya karar vermiştim ve aldım... Sizlerle de araç tanıtımı bölümünde fotoğraflarını paylaştım, bu bölüme de izlenimlerimi yazayım.
Kendine has hırıltısı gerçekten çok hoş. Kalın, tok bir hırıltısı var düşük rölantide... Özellikle ara gaz verdikten sonra devir düşerken egsozdan çıkan hırıltı gerçekten çok tatmin edici. Belli bir devire kadar içeri ses alıyor doğal olarak. 3500 devir ve sonrasında ise ses kesiliyor ve sadece motor sesini duymaya devam ediyorsunuz. Bazen benim gibi araç içi sessizliği daha çok seven biri olarak içe verdiği uğultu bir miktar rahatsızlık verebiliyor ama genel memnuniyetimin daha fazla olduğunu belirtmeliyim. İlk izlenimlerim bunlar arkadaşlar... Ayrıca görünüm olarakta prelude lerimize çok yakıştığını da belirteyim :)

bahadır

hayırlı uğulu olsun. japon tuning eksoz kitleri remustan çok daha performanslı.işin gürültüsünde değiliz. ben remus ve benzeri bir çok ekzos taktım çıkardım aralarında en iyi verimi ve görüntüyü aldığım remus tu diyebilirim ama apexi,skunk2,greddy vs japon modelleri bizim araçların hem şahsiyetini hemde performasını imzalayan diğerlerinden çok daha farklı markalar.jaon kullanırsam bu markalardan şaşmam.ama tabi bmw vs alman arabaları için bu remus derim.

bahadır

Eğer amaç görünümse remus un görüntüsünün g5 lere çok yakıştığını söylemek lazım. Yalnız özellikle istanbul da polislerle başımın her defasında derde girmemesi için biraz da remus u tercih ettiğimi de belirtmem gerek. Skunk2, megan racing seçeneklerinden birini tercih etmeyi düşünüyordum fakat bu tarz egsozlar maalesef kesinlikle yasak. İlk trafik çevirmesinde aracın bağlanma riski olduğu için bu seçeneklerden vazgeçtim. Remus un hondalardan çok bmw veya amerikan tarzı araçlara has bir egsoz olduğu çıkan sesten de belli oluyor. Çünkü tok ve kalın bir hırıltısı var ve japon otomobilleri karakteristiğine aykırı gibi duruyor ama gerek görünümü gerekse tok hırıltıdan hoşlanan kullanıcılar ve özellikle de g5 te görünümü açısından remus un mantıklı bir tercih olduğunu düşünüyorum.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE MODİFİYE

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: