Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE MODİFİYE

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Mar 29, 2017 3:03 pm 
Kullanıcı avatarı

Aracım Yurt Dışında Kazalı Olan Düz Vites Bir Prelude 'den Orjinal Parçaları Komple Sökülerek Civatalarına Kadar Aracıma Montaj Yapılmıştır.

Triptonik Hali

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullandığım Şanzıman Kodu Ve Vites Aralığındaki Oranları

M2F5 KODLU KISA ORANLI ŞANZIMAN - EUDM - 4G3.307 - 1.950 - 1.360 - 1.071 - 0.870 - 4.062

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu İşlemi Yaptırmak İsteyenlere Tavsiyem Ben Bir Sıkıntı Yaşamadım Ama Yaptıracağınız Servis ve Ustanızın Bu Araca Karşı Antrenmanlı Olmasına Dikkat Edin !!!!

Manuel'e Çevrilme Konusunda Sökülen Parçalar

* Gösterge Söküldü
* Pedal Seti Söküldü
* Vites Konsolu Söküldü
* Torpido (Ön Göğüs) Söküldü
* Şanzıman Söküldü
* Şanzıman Beyni Söküldü
* Şanzıman Tarafındaki Aks Söküldü (Yolcu Tarafı)
* Motor Beyni Söküldü
* Şanzıman Kulağı Söküldü
* Arka Kulak Söküldü
* Şanzıman Tarafındaki Aks Söküldü (Yolcu Tarafı)
* Elektrik Tesisatı Söküldü

Değişen Parçalar Montajlanan Parçalar

* Gösterge Değiştirildi (Manuel Type S) MpH Gösterge Amerikan Mil Gösterge Takıldı Oem Çıkma

* Pedal Seti Değiştirildi Debriyaj İçin Bağlantı Deliği Açıldı Montaj Yapıldı. Type SH OEM Çıkma

* Debriyaj Alt Merkez Takıldı (90-91 Accord) Uyum Sağlıyor (97-99) Euro Accord Da Aynı 2.2 Vtec
Uyumlu

* Debriyaj Üst Merkez Takıldı Honda Euro Accord (97-99) 2.2 Vtec Uyumlu

* Debriyaj Çatalı & Civatası Takıldı Type SH OEM Prelude nin kini Bulamazsanız G4 Prelude Olur
* Çatal 2 Çeşit Piyasadan Alıcaklar İçin İnce Olan Civic Serisi değil Damarlı Kalın Kollu Olan Accord Olanı Almanız Gerekiyor !!! Bulamayanlar Accord 97-99 Accord 90-91 Uyumlu

* Debriyaj Merkezi İçin Rekor (Hortum) Yaptırıldı Araç Rekorcuya Gitti Ve Rekorlar Yaptırıldı.
* M2F5 Şanzıman Takıldı OEM JDM Şanzıman (Kısa Oranlı) Senkromençler Dişliler Kontrol Edildi.
* Baskı Balata Bilya Değiştirildi (Exedy Stage 1) Marka Sıfır Alındı... (Sıfır Almanızı Öneririm)
* Fidanza Marka Hafif Volant Takıldı OEM Ebay USA Dan Getirildi...

* Vites Kulesi Takıldı Type SH OEM Çıkma Temiz Vites Kulesi 2003-2005 Civic Vtec Es Kullanılabilir.
* Uyum Sağlar Takabilirsiniz Ben Orjinal Kullandım Bulamayanlar İçin bunu kullanabilirler.

* Vites Çubukları Takıldı Type SH OEM Çıkma Temiz Bulamayanlar Accord 97-99
* Komple Vites Tertibatı Type SH OEM Çıkma Temiz Bulamayanlar Accord 97-99

* Vites Halatları Takıldı Type SH OEM Çıkma Temiz Halatlar Accord Olmaz Kendi Halatları Olması
* lazım alcağınız şanzımanın ben sonradan almak zorunda kaldım accord'un şanzıman halatları kısa * geldi aldığım şanzımana olmadı yurtdısından tekrar halat aldım 2 adet

* Manuel Motor Beyni Takıldı (4ws Aktif) Çıkma Tamirsiz Beyin Kodu P72 Chiplenme (Yazılım
Destekli) Özelliği Var Bulamayanlar Harness Yardımıyla p28 p72 p30 Kullanabilirler Chip Yazılıp
Beyne Takılıp Kullanılabilir. Vafc kullanılıp Vtec daha alt devirlere ayarlanabilir. Modül Alınıp Daha Sağlıklı Ayar Yapılabilir HONDATA S300 V1-V3 NEPTUNE DEMON Öneririm..

* Şanzıman Kulağı Takıldı Manuel Oem Sıfır Prelude 96-01

* Motor Kulakları Oem Kulaklarla Kopuk Olanlar Değiştirildi. OEM Az Kullanılmış Olanlar Takıldı.
* Motor Kulakları Dolduruldu.

* Şanzımana Giren Sağ Taraf Aks Kafası Değiştirildi (İç Taraf Değiştirildi.) Yolcu Tarafı OEM
Servisten Alındı...

* Sağ Aks Manuel Aracın Aksı İle Değiştirildi. Type SH OEM Orta Aks Manuel Otomatik Aynı Onu
Ellemenize Gerek Yok Şanzımana Giren ve Tekere Gidenle Oynamak Yeterlidir. Prelude
Bulamazsanız Eğer 2.2 Vtec 97-99 Accordun Aksını Kullanabilirler Hem Sağlam Hem Uyumlu Kendi Aksı Biraz Narin Vites Atarken Kırılma İhtimali Var Çünkü..

* Aks Körükleri Değiştirildi OEM
* Elektrik Tesisatı Elden Geçirildi.
* Civatalar Sekmanlar Hepsi Yenileriyle Değiştirildi. (Sanayiden Civatacı Rulmancıdan Alabilirsiniz)
* Manuel Deri Vites Körüğü & Vites Topuzu Takıldı
* Short Shift Takıldı (Megan Racing)
* Debriyaj hidroliği Değiştirildi
* Şanzıman Yağı Değiştirildi

Klima Cruise Control 4ws Ve Diğer Özelliklerde Çalışmama Gibi Bir Olay Yoktur. Fabrikasyon Tüm Özellikler Aktif Çalışır Haldedir. (4ws yi Kapattırdım Manuel viteste Sıkıntı Yaşatıyor Hakimiyete Engel Olduğu İçin Islak Zeminde Özellikle)

Aracımın Bütün Devirleri Bire Bir Uymaktadır Vtec Altı Kalma Olayı Kesinlikle Yoktur. Accord Şanzımanlarındaki Gibi Uzun Değildir. Accord Şanzımanlarındaki Vtec Altı Kalma Sürecini Orjinal Şanzıman Kullandığınız Sürece Yaşamanız İmkansızdır.. Herkese Kazasız Belasız Sürüşler....

Bundan Sonraki Süreçte Araca Kilit Koymayı Düşünüyorum ve Tabi Turbo Motor Projem Olucak...

En son erdemakpinar tarafından Sal Nis 04, 2017 8:18 am tarihinde düzenlendi, toplamda 11 kere düzenlendi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Mar 29, 2017 7:18 pm 

Başlığı conversion yap veya "at" yi parantez içine al ki otomatiğe gönderme olsun Erdem :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Mar 29, 2017 8:36 pm 
Kullanıcı avatarı

ozerki yazdı:
Başlığı conversion yap veya "at" yi parantez içine al ki otomatiğe gönderme olsun Erdem :)

Şanzımanla muhabbet ediyor olabilir.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Mar 29, 2017 9:23 pm 

Febr yazdı:
ozerki yazdı:

Şanzımanla muhabbet ediyor olabilir.

Resim

gibi mi diyorsun?

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Mar 29, 2017 9:26 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Sizinle muhabbet ettirmeyin beni!!!

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Mar 30, 2017 8:11 am 
Kullanıcı avatarı

Uykusuzluktan yanlış yazmışım Özkan abi düzeltme yaptım gönderme yapmayı gerektirecek bir durum yok abi otomatik şanzıman bana yetmiyor ve sorunluydu o şekilde revize ettirip tekrar aynı sorunları yaşamaktansa manuel e çevirip kullanmak bana göre en mantıklısı oldu çevrildikten sonra Allah'a şükür bi sıkıntı yaşamadım.. Manuel En Zevkli Olanı Otomatik İstanbul Gibi Kalabalık Şehirlerde Biraz daha Rahat Tabi Özellikle Kapalı Trafikte.. Ama Sonuç İtibariyle Ben Memnunum Abi..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Mar 30, 2017 8:17 am 
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:

Turgay Abi Sorun Yok Ben Burdaki Arkadaşların Büyük Küçük kimsenin kötü niyetli olduğunu düşünmek istemiyorum konuşma tarzlarından veya mimiklerden insanlar yüzyüze geldiklerinde daha iyi anlaşılabilirler diye düşünüyorum şaka mahiyetinde takıldığını biliyorum Özkan Abinin Ve Fatih Sıcakyüz ün Art Niyetli Birşey Düşünmek istemiyorum Kimsenin Keyfini Kaçırmak İstemiyorum Onlarında Benim Gibi Düşündüğünü Tahmin Ediyorum Ortada Bir Problem Yok Olmamalı da Bence..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Mar 30, 2017 10:01 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

erdemakpinar yazdı:
soulless yazdı:

Turgay Abi Sorun Yok Ben Burdaki Arkadaşların Büyük Küçük kimsenin kötü niyetli olduğunu düşünmek istemiyorum konuşma tarzlarından veya mimiklerden insanlar yüzyüze geldiklerinde daha iyi anlaşılabilirler diye düşünüyorum şaka mahiyetinde takıldığını biliyorum Özkan Abinin Ve Fatih Sıcakyüz ün Art Niyetli Birşey Düşünmek istemiyorum Kimsenin Keyfini Kaçırmak İstemiyorum Onlarında Benim Gibi Düşündüğünü Tahmin Ediyorum Ortada Bir Problem Yok Olmamalı da Bence..

Böyle düşünmene sevindim, düşünmeye de devam etmeni diliyorum. Paylaşımların arkadaşlarımız tarafından taktir ediliyor ve konularına cevap yazılıyor. Bunun önemi büyük, bunun da farkında olduğunu düşünüyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Mar 30, 2017 10:55 am 
Kullanıcı avatarı

Değişen ve uyumlu parçalar ile ilgili uzuuun listeyi yazmana sevindim. Bu tarz bir proje yapacaklar için şanzımandan önce bu küçük parçaları toplamak gerektiği ortaya çıkıyor.

Keyifli sürüşler diliyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Mar 30, 2017 11:00 am 
Kullanıcı avatarı

Crx-Si yazdı:
Değişen ve uyumlu parçalar ile ilgili uzuuun listeyi yazmana sevindim. Bu tarz bir proje yapacaklar için şanzımandan önce bu küçük parçaları toplamak gerektiği ortaya çıkıyor.

Keyifli sürüşler diliyorum.

Şanzıman Çok Önemli Akslar Çok Önemli Elektrik Tesisatı ve Beyin Tabiki Geriye Kalanların Araçtan Sökülme Çıkma Olmalarına Temiz Olmalarına Dikkat edilmesi Gerekiyor Baskı Balata Bilya Sıfır Alınmalı Muhakkak Aynı Şekilde Debriyaj Alt üst Merkez de Sıfır Alınmalı Yetkili Servisten Özellikle.. Accord Şanzımanını Önermiyorum Araçta Performans Kaybı Yaratıyor 1.6 VTI motorda 1.4 is Şanzımanı Kullanmak Gibi Birşey Oluyor Motor Dohc Vtec Ama Şanzıman Sohc Anlamsız Oluyo Yani Onur Abi... Vitesleri yakalayamazsan yani reflekslerin kötüyse vtec altı bırakıyosun mecburen 90-91 Accordların Şanzımanları Özellikle H2C4-N2S4 bunlar turbo yapacaklar için uzun şanzımanlar olduğu için çabuk dönmüyor h22 motorda devirleri uymuyo.. parça konusunda sıkıntı yaşanmıyo accordla aynı olduğu için şanzıman kulağı olsun senkromençler olsun dişliler olsun baskı balata bilya olsun volant olsun accordla aynı olduğu için sıkıntı olmuyor...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE MODİFİYE

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye