Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » PRELUDE SOHBET

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 31, 2017 3:20 pm 

Bugun cok uzun zamandır gormedıgım bır dostumla bulustuk.Daha once hıc prelude ye bınmemıs bır sahıs..Muhabbet esnasında aracın ne kadar suratlı oldugu konusu acıldı ve bende ılk defa sıfır yüz km.denemesıne cıkmaya karar verdım..Sonuç hüsran ,manuel vıteste ve d3 te 2 deneme yaptık en ıyı derece 10.3 sn..:)) Yenı almıs oldugum 2017 model 1.6 TDI seat leon (7 ılerı otomatık vıtes) aracımdan daha yavaş oldugunu yenı anladım..Düşünceleriniz paylaşırsanız cok sevinirim..Saygılarımla..

En son cengizdokuzcan tarafından Prş Kas 02, 2017 3:58 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 31, 2017 5:46 pm 
Kullanıcı avatarı

Hocam, bu durum birçok sebepten dolayı oluşmuş olabilir. Motor kondisyonundan tutunda, lastik-asfalt durumuna, yakıttan tutunda filtre/yakıt pompasına kadar birçok şey etkili olmuş olabilir. Aracınızda bu konularla alakalı dikkat çeken bir durum fark ettiniz mi?

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 31, 2017 6:04 pm 
Kullanıcı avatarı

Aracın katalizörü üstünde ise söktürdüğünde çok fark edebilir, 20 yılda tıkanıyor ve ters basıncı çok arttırıyor.

Ben aracımı ilk aldığımda 12 saniye idi 0-100 ü.
Saçma salak pvc boru ile montajlanmış filtreden orijinale döndüm, 10 saniyeye düştü.
Sonrasında katalizörü söktürdüm 8,5 saniyeye düştü.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Kas 02, 2017 7:48 am 

ekuzdere yazdı:
Aracın katalizörü üstünde ise söktürdüğünde çok fark edebilir, 20 yılda tıkanıyor ve ters basıncı çok arttırıyor.

Ben aracımı ilk aldığımda 12 saniye idi 0-100 ü.
Saçma salak pvc boru ile montajlanmış filtreden orijinale döndüm, 10 saniyeye düştü.
Sonrasında katalizörü söktürdüm 8,5 saniyeye düştü.
katalızor yok aracımda ama acık hava fıltresı var..egzos boru capı standart son susturucu acık tip .

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Kas 02, 2017 7:55 am 

savagecars yazdı:
Hocam, bu durum birçok sebepten dolayı oluşmuş olabilir. Motor kondisyonundan tutunda, lastik-asfalt durumuna, yakıttan tutunda filtre/yakıt pompasına kadar birçok şey etkili olmuş olabilir. Aracınızda bu konularla alakalı dikkat çeken bir durum fark ettiniz mi?
Aracımı alalı 10 ay oldu.. şimdiye kadar olumsuz hiç bir şeyle karsılasmadım.. acık hava fıltresı ve son susturucu var aracımda..lastıklerım 16x215x55..sibop ayarları tamam.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Kas 02, 2017 3:18 pm 
Kullanıcı avatarı

215-55-16 lastik tahminimce 205-50-16 dan %5 daha büyük çevreye sahiptir. Kadranınız zaten eksik gösteriyor anlamına gelir.

Birde 0'dan kalkışı vites D konumunda 2000 devir civarında gaz verdikten sonra sol ayağı frenden çekerek deneyin. 1 saniyeye yakın farkeder devirsiz kalkmak ile.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Kas 02, 2017 3:54 pm 

ekuzdere yazdı:
215-55-16 lastik tahminimce 205-50-16 dan %5 daha büyük çevreye sahiptir. Kadranınız zaten eksik gösteriyor anlamına gelir.

Birde 0'dan kalkışı vites D konumunda 2000 devir civarında gaz verdikten sonra sol ayağı frenden çekerek deneyin. 1 saniyeye yakın farkeder devirsiz kalkmak ile.
ılk fırsatta deneyecegım..tesekkurler..

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » PRELUDE SOHBET

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz