Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » PRELUDE SOHBET

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 301 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Ara 06, 2013 2:28 pm 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar sitemizdeki araç sahipleri belli eski sitede de sürekli sahibinden.com üzerinden her araç için ayrı başlık açılıyor sonra konu güncelliğini yitirdiği için fotoğrafları vs kayboluyordu. Merak ettiğimiz yada gördüğümüz araçların fotoğraflarını bu konu altına toplasak. Yönetim uygun görürse başlık devam etsin.

İlk olarak ben başlayayım dün akşam benzin zammından önce depomu doldurmak için sürekli gittiğim yerde mavi bir prelude gördüm sorduğumda 3 gün önce bırakıp gittiklerini söylediler. Araç genel hatları ile gayet düzgün görünüyordu iç döşemeleri açık renkti deri idi sanırsam gece olduğu için hemde yanlış anlaşılmak istemediğim için fazla fotoğraf çekemedim. Aklıma sonradan geldi kartvizit bırakmak :) Bu akşam tekrar gideceğim eğer orada ise tanışmak için kart bırakacağım.

Resimleri site üzerinden görüntüleyecek şekilde göndermeyi hiç bir şekilde başaramadığım için link veriyorum. Çözünürlüğün 800x600 yaptım 1024x768 yaptım yine olmadı bende link veriyorum.

Resim

Resim

Resim

En son Crx-Si tarafından Cum Ara 06, 2013 2:57 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Ara 06, 2013 2:43 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Bu başlık bu şekilde devam edebilir. Her araç için ayrı ayrı başlık açılıp daha sonra kaybolmasındansa tek başlık altında hem sorgulanacak araçlar hakkında bilgi edinilir hem de yollarda rastladığımız araçlarla ilgili paylaşımlar yapılır. Eski forumda objektife takılanlar adı altında bir başlık vardı. Bu başlığın adını da ikisine de uyacak şekilde revize edersek daha faydalı olur sanırım.

Fotoğrafları imageshack e yüklemişsin üstadım. Tekrar yüklediğin bölüme git ve linkler bölümünde forum linki var, o linki kopyala ve foruma yapıştır. Eklediğin linkler doğrudan link olarak geçer ve fotoğrafı başka bir pencerede açar...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 08, 2013 9:04 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Dün saat 16.00 civarlarında Maltepe minübüs yolu tabir ettiğimiz cadde üzerinde hanımın aracıyla seyir halindeyken, hanımın ikazıyla park halinde bir Prelude gördük..
Biraz ileride trafiğin durmasını fırsat bilerek araçtan indim.. Hanıma "sen biraz alış veriş yap, işin bitince Ludeye gelirsin" deyip Prelude'ye yönlendim.. :)

Araç 16 U 2034 plakalı, nette satıştan tanıdığım araçtı.. Bir miktar çevresinde dolaşıp sahibinin "ne bakmıştın bireder" demesini bekledim..Kimse muhatap olmadı.. Evden acil çıkış yaptığım için fotoğraf makinamı unutmuşum, bu nedenle telefonla resimlemeye başladım..
Daha sonra araca yakın dükkan önünde ayaküstü çay sohbeti yapan iki genç arkadaş gözüme ilişti.. Gidip araç sahibini tanıyıp tanımadıklarını sordum.. "Benim abi" refleksiyle tanıştık ve muhabbete başladık.

Arkadaşımızın ismi Ali ve İstanbul'da ikamette.. Aracı ~1.5 sene önce Bursa'dan almış.. Çok inceledim o dönem İstanbul'da düzgün bir araç bulamadım dedi.. Konu nereden geldi hatırlamıyorum ama sohbetin bir yerinde "Bu araçlar satmak için alınmaz ki" gibi bir laf etti.. Bu yaklaşım hoşuma gitti..

Bizim siteden, sitenin genel amacından sözedip davet ettim. Umarım bize katılır.. Araçta birtakım eksiklerin olduğunu zamanla tamamlamaya çalışacağını söyledi.. Aracı aldıktan sonra geçen süre içinde, park halindeyken ön armayı yürütmüşler.. Bir de geri giderken, sağ stop lambasını, yola çıkıntı yapmış bir inşaat demirine değdirmiş ve hasar görmüş..

Araç içi tamiz ve fazla yıpranma yok.. Oem radyo dışında herşey yerli yerinde.. Araç içerikli genel konularla sohbete devam ederken, hanımın alışverişten dönmesiyle görüşme dileği ve telefon alış verişle ayrıldık.

Telefon ve hava ışık muhalefeti nedeniyle resimler istediğim gibi değil.. :(
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 08, 2013 9:07 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Resimlere devam.. ;)
Resim
Resim
Resim

İç mekan görüntüleri..
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 08, 2013 9:11 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Şimdilik elde olanlar bunlar.. Birdaha ki görüşmede fotoğraf makinası ile arşive katkı sağlarım umarım.. ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 08, 2013 9:22 pm 
Kullanıcı avatarı

- işte Prelude sevdası budur. Enerjine heyecanına hayranım İsmail abi. Paylaşım ve dostluk örneğin için teşekkürler. Diğer marka ve modellerde az rastlanacak bir dostluk örneği. Honda kullanıcılarında özellikle Prelude kullanıcılarında hat safhaya çıkmış bir durum...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 08, 2013 9:51 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

DoctoR yazdı:
- işte Prelude sevdası budur. Enerjine heyecanına hayranım İsmail abi. Paylaşım ve dostluk örneğin için teşekkürler. Diğer marka ve modellerde az rastlanacak bir dostluk örneği. Honda kullanıcılarında özellikle Prelude kullanıcılarında hat safhaya çıkmış bir durum...

Bilgi paylaşımı ve dostluk için buradayız Kadir Hocam.. Prelude sevdasıyla, keşfetme heyecanına devam.. :lol:

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 08, 2013 10:05 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Gecenin daha da ilerleyen saatlerinde, ara sokakların birinde, bizim araçların yaşdaşı ve nesli tükenmekte olan bir Subaru svx gördüm.. Bizim araçlara göre daha da riskli bir durumda. Sanırım Türkiye'de sayılı birkaç araçtan biridir.. :roll:
Ön sağ lastik inik olduğu için uzun zamandır kullanılmamış, terkedilmiş mi diye düşündüm.. Ama uzun zamandır orada yatıyor olamayacak kadar da temizdi.. :roll:
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 08, 2013 10:48 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

İsmail abi objektifine takılmaya başlamış bile araçlar...
Ben de öncelikle aracın sahibinin yaklaşımına hayran olduğumu belirterek başlamak isterim. Umarım uzun yıllar sahibinde kalır ve yine umarım aramıza katılır ve aracın gelişimini bizlerle paylaşır. Ben de yakın zamanda fotoğraf ekipmanımı araca aktarmayı ve bu tarz takılmalar olunca fırsatı değerlendirmeyi düşünüyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 08, 2013 10:52 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

İsmail ABicim mükemmelsin yine her zamanki gibi. Abi çok teşekkür ederiz fotolar ve paylaşım için. Bu arkadaşımızı da en kısa sürede aramızda görürüz inşallah. Her yeni Preludeci ile sitemiz biraz daha güçlenecek biraz daha dinamikleşecek. :) Tekrardan emeğine sağlık abi.. :)

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 301 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » PRELUDE SOHBET

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye