Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » PRELUDE SOHBET

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Oca 24, 2017 10:15 am 
Kullanıcı avatarı

Selam dostlarım. Bilirsiniz insanın iş-güç-hayat derken arada bir kendisine kalan zamanları olur. Bazılarımız buna boş zaman deriz, bazılarımız ise kendisine iyi gelecek bir şeyler yapmak için kullanır bu zamanı. Bende böyle vakitler bulduğumda o an ki şartlara göre ya Prelude ile ilgilenmeye çalışırım ya karakalem resim çizerim ya da photoshop'ta araç tasarımları ile ilgilenirim. Bu hem bana aracımla ilgili fikirler verir hem de keyifli zaman geçirmeme yardımcı olur. Geçtiğimiz zaman içerinde bana kalan bol vakitte yapmış olduğum ve tutkumuz olan Prelude'la alakalı çalışmaları bu başlık altında sizlerle paylaşmak istiyorum. Böylelikle forumumuza farklı bir renkte katmış olurum diye düşünüyorum.

Daha önce bir iki örneğini kendi başlığımda vermiştim. Aşağıda görecekleriniz ise son birkaç ay içerisinde yapmış olduğum çalışmalar. Zaman içerinde başta G5 olmak üzere diğer Prelude kasaları için de çalışmalar ekleyeceğim. Umarım beğenirsiniz...

Resim
Resim

Resim
Resim

Resim
Resim

Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Oca 24, 2017 10:24 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Harika tasarımlar Savaş, büyük bir keyifle izledim.

Her zaman söylerim, hayatta herkesin muhakkak bir hobisi olmalı. Vaktini değerlendirebileceği, dış dünyadan soyutlanıp kafasını meşgul edebileceği bir uğraşı, hevesi muhakkak olmalı. O nedenle seni bu konuda da tebrik ediyorum.

Özellikle beyaz araca yaptığın arka tampon lip uygulaması çok hoşuma gitti. Eline sağlık...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Oca 24, 2017 10:38 am 
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:
Harika tasarımlar Savaş, büyük bir keyifle izledim.

Her zaman söylerim, hayatta herkesin muhakkak bir hobisi olmalı. Vaktini değerlendirebileceği, dış dünyadan soyutlanıp kafasını meşgul edebileceği bir uğraşı, hevesi muhakkak olmalı. O nedenle seni bu konuda da tebrik ediyorum.

Özellikle beyaz araca yaptığın arka tampon lip uygulaması çok hoşuma gitti. Eline sağlık...

Teşekkür ediyorum Turgay. Beğendiğine çok sevindim :)

Fotoğrafların orijinal versiyonlarına hafif dokunuşlarla bir şeyler yapmaya çalıştım. Beyazdaki arka lip genel tasarımı çok hoş ama detaylarda bozulan bir yapıya sahip. Sanırım daha çok uzakdoğu'da satılıyor. Onda gördüğüm ve bana göre hatalı olan kısımları biraz düzelttim. Özellikle uzakdoğuda çok güzel lip uygulamaları var ama detaylarda hep kaybetmişler. Sonuncu fotoğrafta da benzer bir durum var.

Bu arada araçlarda hep Advan RGII'ler var (son fotoğraf hariç). Bu tamamen kendime fikir olsun diye yaptığım çalışmalar olmasından kaynaklı ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Oca 24, 2017 9:38 pm 

Kelebek cama yaptığın vizörün devam parçasına bayıldım, tebrikler! G5'e arka cam panjuru denesene abi, ama paylaşma, üretelim piyasaya sok, Amerika'da peynir ekmek olur, sen de köşe ol hahah :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Oca 24, 2017 10:02 pm 
Kullanıcı avatarı

ozerki yazdı:
Kelebek cama yaptığın vizörün devam parçasına bayıldım, tebrikler! G5'e arka cam panjuru denesene abi, ama paylaşma, üretelim piyasaya sok, Amerika'da peynir ekmek olur, sen de köşe ol hahah :)

Hocam detaycılığına Abant'ta hayran kalmıştım, burada da gösterdin yine :) Vizör bu haliyle bana hep yarım kalmış hissiyatı veriyordu. Bende hep tamamlamak istedim. Ince ama güzel bir detay bence de.

G5 tasarımı yaptığımda cam panjurunu mutlaka deneyeceğim. Beğenirsek girisiriz o vakit :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Oca 25, 2017 7:26 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Savaşçım emeklerine sağlık dostum. Bu konuda gerçekten çok yeteneklisin. Keyifle izledim tüm çalışmalarını. Hepside ciddi emek, zevk ve tasarım ürünü. Jantlara da bayıldığımı belirtmek istiyorum. Şu USD ın çok ucuk rakamlara çıkması + gümrük mevzuatındaki 30 Euro vergi sınırlandırması iyiden iyiye zorlaştırdı artık pahalı, ağır ve hacimli ürünlerin ülkeye girişini.. Tekrardan emeklerine sağlık dostum. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Oca 25, 2017 10:31 am 
Kullanıcı avatarı

PreludeBB2 yazdı:
Savaşçım emeklerine sağlık dostum. Bu konuda gerçekten çok yeteneklisin. Keyifle izledim tüm çalışmalarını. Hepside ciddi emek, zevk ve tasarım ürünü. Jantlara da bayıldığımı belirtmek istiyorum. Şu USD ın çok ucuk rakamlara çıkması + gümrük mevzuatındaki 30 Euro vergi sınırlandırması iyiden iyiye zorlaştırdı artık pahalı, ağır ve hacimli ürünlerin ülkeye girişini.. Tekrardan emeklerine sağlık dostum. :)

Teşekkürler Ozan hocam, detayları ile birlikte 4-5 saat civarı uğraştırıyor her biri ama benim için büyük zevk.

Tasarımlardaki parçaların neredeyse tamamı gerçekte var olan ancak hafif dokunuşlarla biraz özelleştirilmiş ürünler. Ülkemize getirme imkanı olsa aynıları yapılabilir ancak dediğin gibi dolar baya arttı, gümrük mevzuatı iyice ağırlaştı. Çok düşünmek ve sabretmek gerekiyor böyle işlemler için.

Tekrardan teşekkürler Ozan hocam değerli yorumların için.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Oca 25, 2017 2:18 pm 

Oldu oldu bu iş, haydi hayırlısı olsun... :) Arka cama yan camlara falan da dene hocam, Mustang gibi yuvarlak hatlı dene mesela, sonra aventador dibi köşeli, batman hesabı :) Arkasından üretimine girilir, ihracatı kolay iş, hallederiz, sonra ver elini Sema motor show.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Oca 25, 2017 6:55 pm 
Kullanıcı avatarı

ozerki yazdı:
Oldu oldu bu iş, haydi hayırlısı olsun... :) Arka cama yan camlara falan da dene hocam, Mustang gibi yuvarlak hatlı dene mesela, sonra aventador dibi köşeli, batman hesabı :) Arkasından üretimine girilir, ihracatı kolay iş, hallederiz, sonra ver elini Sema otor show.

Hocam yaptırma imkanımız olsa neler neler var aklımda da bunları ABS plastik olarak imal ettirmek zor iş. Yoksa bence Prelude'lar için bence ciddi bir lip seti, spoiler eksiği var. Çok iş yapar diye düşünüyorum :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Oca 26, 2017 1:34 am 

Muhteşem Savaşım.Beyazlar konuşuyorr:) bunları yaparsak.... başıma jant işinide çıkaracaksın:)

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » PRELUDE SOHBET

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: