Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » PRELUDE SOHBET

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Siz nasıl ikna ettiniz?
 Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 21, 2017 12:27 pm 

Ben aracımı ilanda ilk gördüğümde gerçekten de küçük çaplı bir şok geçirmiştim
çünkü o araç benim gözümde bir efsane idi,ve sahibi asla satmaz diye düşünüyordum
hatta eşim "noluyo sana" diye şaşırmıştı ama bu durum aracı satın almam için bir altyapı olmuştu
sağolsun eşim de destek çıktı ve kısa sürede aracımı satın aldım
ben de bekar olduğum zamanlarda aynı baskıyı anne-baba-kardeş hatta diğer akrabalardan bile görmüştüm.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 21, 2017 6:05 pm 
Kullanıcı avatarı

Aracımı almak için pazar akşamı Çanakkale'den İstanbul'a yola çıktım.Aynı pazar sabahı kahvaltıdan önce babam ile araba pazarındaydık.Son ana kadar baskı görmek tahminime göre budur sanırım :)Çevremden neler duydum bir bakalım;

*Bu araç çok yakar.
*Son sahibi olursun.
*Parçasını bulamazsın.
*Parkettiğin yerde hep aklın kalır.
*İçi küçük.Aile aracı değil.
*En ufak kazada bile aracı toplayamazsın.(Çok tutar demek istiyor.)
*Tüplü bu,kaza yapınca patlıyor.Dizel al.
*Bundan anlayan usta yok.
*Satamazsın.
*Modeli eski.Benim aracı(1994 model 2.0 vectra) ustaya sordum abi sen bu aracı toplaya toplaya bitiremezsin bunun masrafı bitmez dedi.
*Otomatik vites yağı bile beğenmese bozulur.Toplayamazsın.
*4 vites bu,şahinler bile 5 vites.
*O para az para mı.Zaten satamayacaksın.Madem zarar edeceksin sıfır istediğin aracı al.Ödeyemezsen ben ödeyeceğim.
*Senden şu ana kadar tek bir şey istiyorum(yalana bak :) ) beni dinle alma o aracı.(Artık kırılırım olayına döndü.)
*Burnu uzun :)
Not:Unuttuğum vardır eksiği yoktur.

Balayında bile her gün aranıp asabımı bozmaya çalıştılar :)En sonunda bıkıp tamam almayacağım dedim.Balayından dönerken şansıma Kütahya buluşmasına denk gelip az da olsa uğrama şansım oldu.Orada Semih bey bana ve eşime ilgi ile her şeyi anlatmaya çalıştı.Sağolsunlar 2 de çaylarını içtik.Hepsine teşekkür ederim buradan.O akşam Çanakkale'ye döndükten sonra eşime sordum.İstiyorsan git al arkandayım dedi.O akşam İstanbul'a gidip aracımı aldım.Bu kadar baskıya dayanabilmenin en önemli unsurunun maddi bağımsızlık ve en önemlisi eş desteği olduğunu düşünüyorum.Ayrıca belirtmeden de geçemeyeceğim umarım aracın son sahibi olurum :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 22, 2017 9:03 am 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar benim düşüncem, biz bu araçları ne kadar sevsekte bu araçlar günümüz şartlarına çokta uygun değil. Öncelikle en önemlisi araç arza yaparsaki o yaşta bir araç için bu muhtemel yapacaktırda sanayide günler geçirmemek elde değil. Allah korusun kaza yaptığımızı düşünün parçasını bulabilecekmiyiz? Yada ne kadar zamanda temin edebilecez? Bunları göz önünde bulundurursak neden bu arabaya biniyoruz sorusu gündeme geliyor. :) Bu araç ne kadar risk olsada aslında çok büyük bir ZEVK, çok büyük bir KEYİF. Ben kendi adıma konuşayim; normal zamanda şirket aracına binen yada mototsikleti ile gezen biri olarak sadece haftasonları ve özelliklede tatile Preludemle çıkmayı sevdiğim için çok nadir kullanıyorum. Tabiki bu riski ortadan kaldırmasada azaltıyor. Gerisi takdiri ilahi. Bize rahatsızlık veren yukarda saydıgım olaylardan herhangi biri başımıza geldiğinde çevreden duyacagımız '' Biz sana demiştik'' sözleri olacaktır. Bizi rahatsız eden şeyler aslında bunlar olsada canımız saolsun. Unutmayalım herşey bizim için... Başımıza bunlar gelecek diye ben asla vazgeçmedim. Gidebildiğim yere kadar Prelude Prelude Prelude... :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 22, 2017 9:29 am 
Kullanıcı avatarı

Benim cevabim kisa oluyor;)
"Seviyorum suç mu?"
Genelde beklemedikleri cevaptır ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 29, 2017 8:41 am 
Kullanıcı avatarı

Araç satılığa çıkmış ama forumda paylaşılmamış, ilginç.

Nasıl ikna ettiniz konusu var ama aracın ilanı ya da satılığa çıktığı bilgisi yok...
:? :?

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 29, 2017 9:18 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Febr yazdı:
Araç satılığa çıkmış ama forumda paylaşılmamış, ilginç.

Nasıl ikna ettiniz konusu var ama aracın ilanı ya da satılığa çıktığı bilgisi yok...
:? :?

Başlığın ismi ve açılma mantığı hoş olmuş ama bir süre sonra satılığa çıkacaksa ve bu forumda paylaşılmayacaksa bu başlığın anlamı da maalesef çok gereksiz olmakta.

Arkadaşların ikna çabaları veya sahip olma isteklerini okumak keyifli oldu ama ikna aşaması bitmiş, hatta mağlup olunmuş, başlık sahibi ortalarda yok...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 29, 2017 9:27 am 

Turgay

Geçen günlerdeki sitemini şimdi daha iyi anlıyorum

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 29, 2017 9:40 pm 

Hepinize tek tek teşekkür ediyorum ilginiz ve değerli fikirleriniz için iş yoğunluğum sebebiyle postu açtıım bi dahada bakma fırsatı yakalıyamadım bi iş kurdum bayilik daha doğrusu son 2 aydır gece gündüz onunla uğraşıyorum bu arada ilan içinse baskıdaki düzeyi şöyle anlatayım fotoları pcden alıp adıma olan üyeliğin şifresini kardeşimden alıp ilan açılmış banada yakın bi arkadaşım ilan numarasını whatsapptan 'şu arabaya baksana sen anlarsın' şeklinde gönderdi benimde öyle haberim oldu açıkcası :( benim ilan açıldıktan 1 gün sonra haberim oldu ve 2 gündür bunun kavgasını ediyorum ama artık bende pes etmiş durumdayım ama ahtım var iş durumlarını düze çıkarayım ve parasal bağımı tamemen koparayım ilk işim tekrar g4 almak ve bunu kesinlikle yapacağım şuan hem işten ötürü hemde artık bu raddeye gelmesiyle olayların çok fazla yıpranmış olmam sebebiyle pes etmiş durumdayım. Tekrardan herkese çok teşekkür ederim ilginiz için.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 29, 2017 9:48 pm 

Birde aklıma gelmişken kimsenin aklına şöyle bişey gelmesin ben hiç bi zaman bu işlerin simsarı olmadım yani işte konuyu açtı yol yaptı diye bi algı oluşmasın ben bu konuyu açmadan önce de bu baskıyı yiyordum her yolu denesim def edemedim belki sizlerdende gelicek destekle direnebilirim diye düşünmüştüm ama olay çok farklı yerlere gidince havluyu atmak zorunda kaldım.
bende ilk bu aracı bulduğumdaki niyetim ben bu aracı hiç bir şekilde satmıcam olurda evlenirsem çoluğuma çocuğuma onlarda çocuklarına bıraksın niyetiyle çok severek aldım hatta o zaman ozan abiylede konuşmuştuk ben alırken sağında solunda kabarmalar vardı bakmadım bile nasılaa uzun yıllar bende hemen yapamazsam 1 sene sonra yaparım dedim ki ilk bornova ikea buluşmasına geldiğimde de muhabbet açıldığında söylemiştim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 29, 2017 10:04 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Hayırlısı olsun Özenççim. Aracını ne kadar çok sevdiğini biliyorum. İzmirimizin nadide Preludelerinden birisiydi. Umarım değerini bilecek birisi alır. İnşallah herşey gönlünce olur. İş kurduğundan bahsetmiştin. Yaşın genç henüz bizim yaşlara gelmeden iş - hayat kurma ve para bulma konularında gerekeni yapmalısın. Yoksa benim gibi olur, ibadullah bir kuru maaşa saplanır kalırsın. Prelude her zaman gelir. Sen önce hayatını kur. Daha 20 li yaşlarındasın. Yarın bi bakmışsın 40 yaşındasın ve geriye döndüğünde elinde hiçbirşey yok, dünya kadar borçla karşı karşıya bir tablo görmüşsün. Bu yüzden şu anda seni taktir ediyor ve yeni işinin hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah başarır ve kendini kurtarırsın. :)

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » PRELUDE SOHBET

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye