Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » PRELUDE SOHBET

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Eski Preludeler nerede?
 Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 21, 2017 12:49 pm 

Merhaba
Zaman Zaman aklıma ya kendisini bildiğim canlı olarak gördüğüm ya da Internet ortamında gördüğüm preludeler acaba şimdi nerede ya da ne durumdadırlar diye geliyor
aşağıdaki detaylarını yazdığım araçları (hatırladığım kadarıyla plaka,bulunduğu şehir gibi ) illa ki hatırlayan ya da bilen arkadaşlar vardır diye düşünüyorum;

Yeşil G4 34 RER 34 ( Rafet el romanın eski aracı ve en son bornova da galeride satılıktı)
Beyaz G4 34 EEE 63 ( İstanbulda Otomatik vites güzel bir araç idi)
Siyah G4 35 KFT 56 (Bornova 3. sanayide görüyordum sürekli)
Gri G4 34 PRL 34 dü sanırım bu arac İzmir de bir öğretmende idi zamanında accordumla takas için buluşmuş ben aracı kullanmıştım ama anlaşamamıştık
Siyah G4 plakayı hatırlayamadım 93 model idi yine bornovada satılıktı uzun bir Zaman önce aklımda kalanlar 140km idi jantları çok kollu ve Parlak idi ( Ozanın bu aracı hatırlayacağına eminim)

Muhtemelen sizlerinde aklında bazı araçlar vardır keyifli bir konu olacağını düşünüyorum
herkese kolay gelsin
Saygılar

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: Eski Preludeler nerede?
 Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 21, 2017 1:06 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Konu keyifli mi olur bilemiyorum ama forumumuzda olmayan, bizlerle paylaşımda bulunmayan, bizim de bu nedenle tanımadığımız veya önceden tanıyor olsak bile şimdi kaybolan ve yine hiçbir irtibatımızın olmadığı araçlar ve araç sahipleri ne yapıyor, araçlar ne durumda kendi adıma çok ilgilenmiyorum.

Burada bizlerle olmadıktan sonra araç ne olmuş, sahibine ne olmuş benim için pek önemli değil...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 21, 2017 3:25 pm 

Turgay siteminde haklı olabilirsin,kurucu / yönetici olarak senin farklı düşünmen de normal
Sitemin bana mı başkaları için mi bilmiyorum, benim için ise inan ki zerre Kadar kırılmadım kırılmam da
Senin Forum için yaptıklarını ve çabalarını , bilen biliyor sonuçta.
Kişilerin paylaşımda bulunup-bulunmamaları , kendi istekleri ile ,Zaman bulamamaktan ya da farklı sebeplerden dolayı olabiliyor(her nekadar mazeret olarak görmesem de) gerçek bu fakat.

Kişisel fikrim , siteye arada bir uğrayıp sonra aracını satmak isteyene de , parça tedarik etmeye çalışana da, ya da ayda yılda bir girip
" Merhaba" diyeni de hoşgörmek siteden uzaklaşmasına neden olmamak gerektiği yönünde.

Sonuçta herkesin farklı bir hayatı farklı sorumlulukları var ve ayırabileceği özel zamanları da değişkenlik gösterebiliyor, bana sorarsan bu forumda kimsenin kimseye hiçbir bakımdan ihtiyacı da yok aslında herkes yetişkin ve bir şekilde başının çaresine bakabilir yeri geldiğinde (arıza,yedekparça,paylaşım vb..)
ve yine bir sorun olduğu zaman açık ve net olarak konuşmak tercih ettiğim yöntemdir
Eğer ukalalık ettiysem,önce senden,sonra da diğer arkadaşlardan özür dilerim

Konuya dönecek olursak Rutin giden forumda farklı bir konu olsun istedim
illa ki içimizden birileri birşeyler biliyordur ve renk katacağına eminim.

Herkese keyifli forumlar
Saygılar.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 21, 2017 4:01 pm 
Kullanıcı avatarı

Bu konuda arşivi sağlam olan arkadaşlarımız var Ozan, Hasan Hoca ve İsmail abi bu noktada fotoğraflı arşiv tutan insanlar :)

Ancak Turgay'a da hak veriyorum. Yeri geliyor bizlerde hayatın akışı dolayısı ile forumdan uzaklaşabiliyoruz, ancak kendi adıma konuşuyorum ki bu tarz mesajlarımı bir kaç kere yazdım; bir süreliğine foruma uğrayamayacağım yazıyor devam ediyorum, sonuç yine buradayım.

Forumumuz araç önerisi,parça tedariki tarzında o kadar çok suistimal edildi ki dolayısı ile belirli bir süre sonra kendi aramızda 3-4 arkadaşın para toplayarak aldığı amerikadan parça isteme platformumuz bile kapatıldı. Yani belirli bir emek verirsin insanlarla tanışırsın paylaşımlarda bulunursun ama yeri geldiğinde mazur da görülürsün.

Bir örnek vereyim ben prelude sahibi bile değildim o yıllarda Crx sahibi idim ki 10 yıl Crx sahibi oldum; ilk kurulan prelude sitesine üye olup kendimi güzelce tanıtmışlıkla başlayıp bugünlere geldim. Hatta Crx sahibi iken ilk forum kapanıyor diye o forumun yedeklerini alıp kenara atmış biri olarak yeni açılan forumda bazı bilgilerin kaybolmamasını sağladım niye? Gönül vermişlikten dolayı işte bu banane cilik bizlerde bir ön yargıyı tetikliyor, biz kırılacağımıza baştan başkaları kırılsın.

G4 prelude sahibi oldum, sonrasında g5 ama ev alacağım diye sattım. Şimdi accord coupem var ama hala buralardayım. Bence biraz istemekte gerekiyor hepimizin kendine göre sıkıntıları var sonuçta hayat devam ediyor. Biz her an her dakika paylaşım yapalım diye de düşünmüyoruz ancak aralarda gir bak buradaki insanlar düzgün insanlar, ha zaten o yüzden az kişiyiz ya. O yüzden çok fazla hoş göremiyoruz merhaba diyip gidenleri.

Sen üzerine çok alınma ama hep ders çıkartmak lazım ben bile ders çıkartıyorum bu yazılanlardan. Turgay satır aralarında az söyleyip çok şey ifade eden bir insan.

Yıkmaktan kolay bir şey yok, ancak bu sitenin temelleri ve yükselişi kolay olmadı yükselirken de aralarda zayıf duvarlar ile büyükmektense büyümeyelim daha iyi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 21, 2017 6:06 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Demetrio,

Seninle ilgisi yok yazdıklarımın zira bahsettiğin araç sahiplerinin ne yaptıkları ile ilgilenmediğimi ilettim.

Söylediklerine saygım var ama katılmıyorum. Forum tercih meselesidir vakit meselesi değil. Hiç kimse bir foruma girip 2 satır yazamayacak, aracıyla ilgili paylaşımda bulunamayacak kadar meşgul olamaz. Benim bakış açım ve kişisel düşüncem bu yönde...

Dolayısı ile iş güç, hayat meseleleri, gaile ve dertleri buna mani de olamaz. Tercih eden burada olur, tercih etmeyeni küstürmemek benim açımdan gereği olmayan bir durumdur.

Forum için yaptıklarım ne olursa olsun bu forum hepimizin ve ben sadece bir kişiyim, bahse konu olan ilettiklerim de sadece beni bağlar.

Onur harika ifade etmiş, hakkımda ilettikleri için de ayrıca teşekkür ederim, son cümlesine +1500 desem yeridir umarım.

Arşivciler dökülür konuya zaten...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 22, 2017 7:56 am 

araçlar kim bilir nerde sahipleri kimbilir neler yapıyor
ben buradakiler in daha nerde olduğunu ne yaptığını kestiremiyorum bencede çok önemli degil;) prelude siz biri olarak burda oluyorsam onlar düşünsün olmamayı

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 22, 2017 12:05 pm 
Kullanıcı avatarı

Yorum yapıcak bilgi ve birikşme sahip değilim sırf iki lakırtı için yaızyorum ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Haz 23, 2017 12:36 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Selamlar Sevgiler. Turgay ve Onur herşeyi ve formumuzu çok güzel anlatmış. İdea mızı harika özetlemiş. Bunun üzerine söz söylenmez. Sadece alkışlanır. Madem merak ettin ben anlatayım o araçlara ne oldu tek tek.

1. 34 RER 34: Bu araç Pert oldu. Rafet El Romanın eski Preludesi idi. Benim 2002 yılında bu aracın yanına fotoğrafım vardı. Pert olalı yaklaşık 14 sene oldu sanırım. Parçalarından birçok G4 Prelude faydalandı ve hayat buldu.

2. 34 EEE 63: Bu beyzz Prelude Bariyerle Tır arasına sıkışıp ağır bir kaza yaptı. Sağdan ve soldan pres oldu. Daha sonra toplanmaya çalışıldıysa da iflah olmadı. Sonrasında çok el ve plaka değiştirdi. Bu günlere ulaştımı yoksa Pert mi oldu bilemiyorum. Pert olmuş olma ihtimali yüksek. Bahsettiğim zamanlar 5 - 10 Yıl öncesiydi.

3. 35 KFT 56: Bu araç Bornovadan Umutun namı diğer Umucho nun aracıydı. Aracı Murat Özpala aldı ve toparladı. Yeni motor aldı, aracı yeniden yaptı. Araç şu anda hala kendisinde ve satmayı düşünüyor. Yanılmıyorsam aracın 5-6 Yıllık sahibi kendisi.

4. 34 PRL 34: Bu araç Gri değil Beyaz dır ve İsttanbulda idi. Daha sonra brkaç el değşti ama sornasında plakalar değişince ne oldu nereye gitti bilemiyorum..

Bu araçların hepsinin 10 larca fotosu elimde mevcut. Arşivin HDD lerinde duruyor. Hey gidi günler hey.. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Haz 23, 2017 6:39 am 
Kullanıcı avatarı

Destan yazmışsın Ozan :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Haz 23, 2017 9:34 am 

Oo yine süpersin Ozanım!
34 RER 34 çok Düzgün bir araçtı Japon Center Orhan abideyken dakikalarca incelemiştim içini dışını.. fotoyu orda mı çekildin?
34prl.... plakanın sonu yanlış olabilir ama benim bindiğim araç gri idi iyi hatırlıyorum
sene ya 2003, ya da 2004 dü
araç için aracı olan ise izmirin eski Ünlü Honda tamircilerinden kaya Usta idi
göneni geçince stadyuma gelmeden solda dükkanı vardı o civarda deneme sürüşü yapmıştım

Siyah 93 model düz vites olanı hatırladın mı peki? o daha yakın bir tarihteydi plakası sanki 35 CSM.. ya da CSY...olması lazım.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » PRELUDE SOHBET

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye