Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYE TANITIMI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Herkese merhabalar...
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 15, 2016 2:11 pm 

Herkese kolay gelsin,

Arkadaşlar, öncelikle böyle bir site olduğunu görmek inanın beni çok mutlu etti. Yıllar yılı bir Honda sevdalısı olarak, böyle birbirine destek olan ve ilgili davranan bir site diğer marka araçlara göre nadir görülen bir durum. (Dün rahat 4-5 saat forumda açılan konuları okuyarak bunu söylüyorum...)

Şimdi Hem Honda maceramı ve hem de kendimi tanıtayım.

İlk kez bindiğim ve araba kullanmasını ilk öğrendiğim araç Honda, 91 kasa crx 1.6i idi. Hayran olmuştum arabaya... Bir de ilk kullandığım araba olduğu içinde tabii özel bir yer edinmişti. Sonra üniversite zamanı geldi. Bende Ankara'da opera (şan) bölümünü kazandım. Bu arada crx satılmıştı ama benim aklımda onda kalmıştı :) Sonra maddi sıkıntılar yüzünden çalışmak zorunda kaldım. Bir yandan geçinip bir yandan da para biriktiriyordum. Biriktirdim de ilk arabamı aldım. Honda civic 93' SI HB harika bir arabaydı... Çok fazla bir motor bilgim olmasa da şansıma iyi bir usta ve iyi bir satıcı denk gelmiş ve çok o yıla göre (2009) çok uygun almıştım. Tabii bu dönem de gönlümden yatan Prelude idi ama dürüst olmak gerekirse bendeki paraya göre bir-iki kat büyük beden geliyordu.
Derken üniversiteyi üçüncü sınıfta, gelecek kaygısı ve daha iyi bir bölüm olduğunu düşündüğüm için izmir'deki oyunculuk bölümünde okumak için bıraktım. Tabii maddi durumum alt üst olduğu için arabayı satmak zorunda kaldım.

Şimdi okulu bitirdim. Geldim İstanbul'a, iki yıldır eti çocuk tiyatrosunda oyuncu olarak çalıyorum. Bazen seslendirme, bazen de dizilerde bir kaç bölüm oynuyorum...

Ve artık zamanı yeniden geldi:) biraz para biriktirdim. Biraz da kredi çekeceğim. Araç Honda olacak orası kesin ama Prelude gücüm yeter mi? Yetse de temiz olanı bulunur mu bilemiyorum.

Sahibinden de, 17.500 yazan bir de 15.550 yazan iki ilan var diğerleri 23-30 arası forumda okuduklarımdan yola çıkarak, ucuz olanların hor kullanılmış sorunlu araçlar olabileceğini düşündüm. Ama bir bakacağım gene de... Henüz bir çocuğum yok ama bu arabayı gerçekten de çocuğuma bırakmak isterim, yaşı gelince tabii :)

Velhasıl arkadaşlar İstandul'da yeniyim usta tavsiyelerinize çok ihtiyacım var.

Eğer maddi durum yeterse bir prelude düşünüyorum. Yetmezse eski sevgilim SI (aman nişanlım duymasın:) alacağım... Ama yalan yok Prelude aklımda, özellikle G4 kasası hastası olduk.

Bu arada belirtmeyi unuttum doğma büyüme Angaralıyım.

Herkese iyi günler dilerim. Sevgiler, saygılar...

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: Herkese merhabalar...
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 15, 2016 3:34 pm 
Kullanıcı avatarı

- Merhabalar Mehmet bey forumumuza hoş geldiniz.

- Sizin gibi ilgili bilgili sevdalı bir Honda kullanıcısını aramızda görmek güzel.

- Gönlünüzdeki G4 Prelude'ye en kısa sürede kavuşabilmeniz dileğiyle keyifli forumlar...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 15, 2016 3:35 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

ailemize hoşgeldin arkadaşım...
honda ve özellikle prelude sevdasına kendini kaptırmış bir arkadaşımızın ailemize bu şekilde katılması ve bahsettiği arzusu bizleri mutlu ediyor.

kısaca birkaç kelam edeyim dilimin döndüğünce...
prelude g4 satın almak için iki seçeneğin var...
birincisi ya temiz para verip temiz prelude alacaksın...
ikincisi , telfuz ettiğin rakamlara alacağın preludeyi inceleyip eksiklerini temin edebileceksen (uğraşmaya değerse) ve ben bununla uğraşırım , keyif alırım dersen alınabilir derim.
ama bir g4 preludenin bazı parçalarının artık dünyada hiçbiryerde bulunamaz durumda olduğunu belirtmek isterim. bunlar ancak çıkma olarak temin edilebilir. o da belki...
şu da unutulmamalıdır , iş inada bindimi herşey bulunur :)

hevesine heves katmak , seni daimi olarak aramızda görmek isterim.
keyifli forumlar dilerim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 15, 2016 3:45 pm 

Çok teşekkür ederim, dezavantajlarını olduğu bir araç haklısınız. Bende aceleye getirmeden bakıyorum :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 15, 2016 8:24 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Selamlar Mehmet Aramıza hoşgeldin. Öncelikle Opera ve Tiyatro ile ilgilenmen, bıu işin eğitimini alman ve meslek olarak icra etmen gerçekten çok hoşuma gitti ve takdirimi kazandı. Ülkemiz zor bir üreçten geçerken her zamankinden çok Sanata, bilime ve kültürel alt yapıya ihtiyacımız var.

Alacağın araca gelince kendileri benim hayatımı adadığım konulardan birisidir. G4 Prelude deyince akan sular durur benim için. :D

Alacağın araca gelince ucuz etin suyu yavan olur bunu asla unutma dostum. Seni çok ama çok uğraştırır. Haa ama bu demek değildir ki her ucuz araba kötüdür yada her pahalı araba iyidir. Ama piyasa için genel olarak konuşursak bizim ülkemizde durum bu şekilde malesef.

G4 için artık çoğu parça Honda tarafından üretimden kalktı ve olan stoklarda eridi. Artık orjinal parça bulmak cidden çok zor. Hatta çoğu zaman yan sanayi parça bile bulunamıyor. Bu durumda alacağın araç çok bitik olursa toparlamak ve Orjinal hale döndürmek için hem bir servet harcaman hemde parçaları bulmak için çok emek vermen gerekecek. Sana elimden geldiğince yardıma hazırım dostum.. Tekrardan hoşgeldin. :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Ağu 16, 2016 9:21 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Merhaba Mehmet,

Aramıza hoşgeldin. Senin gibi bir prelude sevdalısını daha aramızda görmek bizim için büyük mutluluk. Kısa sürede dilediğin aracı almanı ve keyfini sürmeni dilerim.

G4'ler hakkında uzman arkadaşlarımız gerekli yanıtları vermişler. Maalesef son dönemde temiz araç, özellikle de G4 bulmak iyice zorlaştı. Malum piyasa şartları ve galerici mantığı nedeniyle de araç fiyatları yükseldi. Almak istediğin bir araç olursa arkadaşlarımız araçla ilgili tüm bildiklerini seninle paylaşacaklardır.

Forumda aktif olman ve sevdanın bir ömür boyu sürmesi dileğiyle...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Ağu 16, 2016 9:41 am 
Kullanıcı avatarı

Aramıza hoş geldin. Sen de benim gibi Crx ile başlamışsın hikayene :) 10 yıl süresince kesintisiz iki farklı Crx sahibi oldum. Bu arada açılan ilk prelude club sitesinin de üyesi idim. Diyordum ki Crx i satarsam alacağım tek araba prelude olacaktır diye. Sözümüzün eri imişiz :) Önce g4 sahibi oldum şimdi de g5 kasa kullanmaya devam ediyorum.

Umarım en kısa zamanda istediğin ayarda ve kalitede güzel bir prelude sahibi olursun. Bence acele etme ve sitede sorgulama yaparak hareket et.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Ağu 16, 2016 1:26 pm 

Abicim hos geldin. Ozan,ın mesleginle ilgili dusuncelerine aynen katılıyorum. 20-25000 gibi rakamlara bu araclar hala alinabiliyorken al derim. Bu herhangi bir götürgeç değil neticede... bak sen de bizler gibi coluga cocuga bırakmak istiyorsun :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Ağu 16, 2016 1:48 pm 

çok teşekkür ederim, cevaplar ve ilginiz için.

Günümüz de yaşananlara bakınca ilk ve en çok etkilenen kısım ne yazık ki sanat çevresi oluyor. işler iptal ediliyor, işten çıkarmalar mevcut. Ülkemiz içinse iyi dilek dilemekten ve de dua etmekten başka bir şey kalmıyor...

Bende bu durumda hayatı daha anlamlı daha keyifli kılmaya çalışıyorum. Daha çok düşünmeyi bilen ve sorgulamayı, "neden" diyebilen çocuklar için sahne alıyorum :)

İşler şuan için biraz karışık en azından eylül'de maddi durumlar daha iyi olur diye düşünüyorum. O zaman rahatsız etmeye başlıycam sizleri :) Tabii müsait olan arkadaşları.

Her şey gönlünüzce olsun sağolun....

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Ağu 16, 2016 2:01 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Umarım kısa sürede yaşamış olduğunuz sorunlar çözülür ve ömürlük bir araç sahibi olursunuz. Bu süre zarfında irtibatı koparmayın, yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYE TANITIMI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: