Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYE TANITIMI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Merhaba aranızda yeniyim :)
 Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Mar 22, 2017 7:27 pm 

Merhaba arkadaşlar prelude alma hayali ile aranıza katıldım. Ciddi ciddi düşünüyorum. Ama genel olarak pek bilgi sahibi değilim . Kronik sorunlar arıza yada memnuniyet , yakıt sarfiyatı lpg uyumu vs olarak. Sizlerden rica etsem bu araçlar hakkında tavsiye yada uyarılarınız neler olur ? 2 yaşında bir oğlum var arka koltuklarda sıkıntı yaşarmıyım ? Bi yerde ön koltukların arka koltuklarla olan mesafesi hakkında çok sıkışık olduğunu okumuştum .. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Mar 22, 2017 11:46 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz,

Bir miktar tatlı-sert ifadelerle sorularınıza cevap vermeye çalışacağım.

Neden tatlı-sert
Zira önce kendinizi tanıtmanızı bekliyoruz forum ahalisi olarak. Henüz ismini dahi bilmediğimiz birine yardımcı olma konusunda arkadaşlarımız şüphe ile yaklaşacaktır... Neden, çünkü forumumuzda aracını alana kadar aktif olan, aldıktan sonra ortadan kaybolan ve hevesini alıp aracını satacağı zaman tekrar foruma giren üyeler mevcut oldu bir çok kez...

Kronik sorunlar, bunlar için forumu okumanız gerekmekte zira bu bir araç ve muhakkak sorunları olacaktır.

Memnuniyet, burası prelude sevdalılarının platformu, memnuniyet üst düzeyde olması gerekmez mi?

Yakıt sarfiyatı, lpg, siz bu aracı biraz daha araştırın ve ondan sonra alıp almamaya karar verin zira 2.2 vti bir motordan bahsediyoruz hem de otomatik...

Arka koltuklar, üstadım bu araca hiç bindiniz mi? Kullandınız mı? Coupe bir araç almaya karar verip arka koltuğundan verim alır mıyım, 2 yaşında oğlunuzun puseti sığar mı sığmaz mı gibi düşünerek bu aracı almanız çok zor...

Yine aynı tarz ifadelerle yanıt vermeye devam ediyorum;

Kronik sorunlu prelude yoktur, bakımsız prelude vardır. Bu aracın tek sorunlu parçası şanzımanıdır o da maksimum 3.000 tl harcanarak revize edilebilir. Onun dışında eskiyen parçalar bozulur, yerine yenisi alınır.

Memnuniyet, gecenin bu saatinde size bu yanıtı verecek vakti ayıracak kadar ve sizin bir prelude sahibi olup ömür boyu bu araca sahip olmanızı dileyecek kadar memnun olan arkadaşlarımız var, onlardan biriysem ne mutlu bana...

Yakıt sarfiyatı, litre ölçüsü veremem, şehir içi 60 kr altına düşmez, lpg ile kullanıyorum, şehir içi ortalamam 40 kr... Basarsanız 1 tl den aşağı yakmaz, klasik ama abuk bir ifadeyle aslan besleyen demişler. Japon olup lpg ye uyumsuz bir araç 17 yıllık sanayi hayatımda görmedim, duymadım...

Arka koltuklar, yere bu kadar yakın bir araçta arkaya 2 yaşında bir güzelliği bindirip indirmek zamanla işkence olur, hatta aracı satmaya kadar götürür, iyi düşünün derim...

Yardımcı olabildi isem ne mutlu, ilgilendiğiniz araçlar var ise paylaşın, arkadaşlarımız özelden size araçla ilgili tüm bildiklerini paylaşacaklardır.

İfadelerimin kırıcı olmadığını umuyor, canı gönülden bir prelude sahibi olup ömür boyu sahip olmanızı diliyorum...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Mar 23, 2017 9:04 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

hoşgeldiniz...
ilginçtir , oğlum 6 yaşındayken prelude aldım ve arka koltukta pusetsiz olarak emniyet kemeri boğazına dayanmadan ve koltuk çukuruna cuk diye oturur vaziyette çok rahattı... halen rahat... ama daha küçük bir çocuk için uygun olmaz. puseti de oturtamazsınız. oturtsanız da siz çocuğu pusete oturturken bel fıtığı olma ihtimaliniz yüksek... şu an benim 2 yaşına az kalmış bir de kızım var. biz bu işi ikinci bir araba ile çözdük. hem preludeiz yıpranmıyor. hem biz yıpranmıyoruz.

internet çağındayız , parça sıkıntısından ziyade satın alma gücü sıkıntısı çekersiniz...

yakıt derseniz hangi prelude yi beğendiniz model olarak???
5.gen prelude düşünürseniz benzinde uzun yolda en ekonomik 8 litre
şehiriçi 12-16 litre arası trafik yoğunluğuna göre değişir.
lpg li prelude kullanmadığım için lpg yakıt oranını pek kestiremesem de tahminen uzun yolda 100 km de 10-11 litre kadar yakacağını tahmin ediyorum.

keyfine diyecek yok , bambaşka bir dünya...

sizi daha yakından tanımak ve sürekli aramızda görmenin mutlluğunu da yaşamak isteriz...

şimdiden hayırlısı olsun...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Mar 24, 2017 8:42 am 
Kullanıcı avatarı

Hoş geldiniz. Umarım istediğiniz araca sahip olursunuz.

Spor bir arabadan aile konseptine uygun bir tavır beklemek çok doğru olmayacaktır.

Diz mesafesi, büyük bagaj gibi şeyler bu tarz arabalara uygun değil; acil durumda kullanılmak üzere arka koltukları olan araçlar prelude ler. Jazz vs daha uygun olur ya da 4 kapı herhangi bir araç.

Çıtır kızlar ve küçük çocuklar için arka koltuklar yeterli, g5 bu konuda g4 den daha oturulabilir bir arka oturum sunuyor bunuda belirteyim iki kasayı da kullanmış birisi olarak. g4 ile şehir içi kısa mesafe arka koltukta normal bir insan ancak gezer, g5 te uzun yolculuk yapılabilir ama mola vereceksiniz :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Mar 24, 2017 8:48 am 
Kullanıcı avatarı

- Foruma hoş geldiniz. Prelude konusunda arkadaşlarımız çok güzel bilgiler vermişler sağ olsunlar.

- Taner abimizin gerçek tecrübelerine , Turgay abimizin detaylı açıklamalarına , Onur arkadaşımızın isabetli tesbit ve kıyaslamalarına eklenebilecek çok fazla bir şey yok.

- Daha önceden detaylı bir şekilde konuşulan bir konuyu da bilgi amaçlı paylaşmış olayım.

viewtopic.php?f=28&t=93

- G4 veya G5 Prelude'lerin arka koltuk ve diz baş mesafelerini bilfiil görerek tecrübe etmeniz gerekiyor. Uzun boylu sürücülerin sürüş pozisyonunda; yani epey geride ayarlanan ön koltuk konumlandırmasında maalesef arka koltuklarda oturabilmek ve seyahat edebilmek ciddi sıkıntılı ve hatta Turgay abinin tabirini yineleyerek işkence olacağı kanaatindeyim. Ailece kullanım noktasında tüm fertlerin rahatça kullanabileceği araçlar değiller maalesef. Aracı günlük kullanacaksanız eğer; Her coupe araçta olduğu gibi arka koltukta yolculuk yapan ve araçtan inmek isteyen bir kişinin inebilmesi için haliyle ön koltukta oturanın yada sürücünün de araçtan inecek olması durumunu göz önünde bulundurun. Elbette Ailecek kullanılabilir ancak ne kadar rahat edilebilir? konusu büyük bir muamma maalesef...

- Araca sevdalanıp almaya karar verdiğinizde ve doğru araca müşteri olduğunuzda sorulan bir çok sorunun cevabı verilmiş olacak. Forumdan her ikisinin de ismi Emre olan arkadaşlarımızın G4 ve G5 araçlarını görmenizde nacizane fayda var.

- Prelude sahibi olma konusunda detaylı ve güvenilir bilgilere sahip olabileceğiniz en doğru yerdesiniz. Siz kararınızı verdiğinizde forum üyelerinin sinerjisiyle en doğru aracı bulabilmeniz biraz daha kolay olacaktır.

- Bir Prelude sevdalısını daha tanımaktan ve aramızda görecek olmaktan mutluluk duyarız...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Mar 26, 2017 8:43 pm 
Kullanıcı avatarı

Hoşgeldiniz diyerek çok önemli bir detayı hatırlatmak istiyorum... 4ws kapatılıp açılabilir hale getirilemiyor... Yani daha henüz aramızda bunu yapabilen olmadı... :D :lol: :P :) Aradığınız tüm soruların cevapları forumda var. Tekrar hoşgeldiniz... Keyifli sohbetler...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Mar 30, 2017 3:02 pm 
Kullanıcı avatarı

Hoşgeldiniz Keyifli sohbetler... :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Mar 30, 2017 4:55 pm 
Kullanıcı avatarı

4ws tekeri kaldırıma dayayınca kendini kapıyor :) Sonra resetler açarsınız...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Nis 02, 2017 2:06 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Selamlar. Aramıza hoşgeldiniz. Son dönemlerdeki iş yoğunluğum nedeniyle forumla bir süre ilgilenemediğimden size geç cevap veriyorum. O yüzden öncelikle kusuruma bakmayın. Size arkadaşlarımız çok detaylı ve aydınlatıcı yanıtlar vermişler. Bende tecrübe ile sabit görüş ve bilgilerimi aktarayım. Özellikle çocuk konusunda size taviyelerde bulunabilirim ki benim de 3 yaşında bir kızım var ve doğduğundan beri Prelude ile haşır neşir.. :D

Öncelikle bizim kızın koltuğu her zaman şöför arkasındaki koltuk olmuştur ve severek, isteyerek, üstelikte çok güvenli olarak bindiriyoruz. Benim 93 Model bir Preludem var. Preludelerin koltukları Bucket Seats denen basık çukur ve kenarları yukarı doğru eğimli koltuklar bilirsiniz. Bu koltuklardan çocuğun fırlama, savrulma olasılığı yok gibi. Sağdan soldan önden ve arkadan sarılmış durumda olduğundan son derece de güvenli. Bu sebeple de hiç bir zaman bebek koltuğu kullanmadım ben. Aracın kendi arka koltukları bebek koltuğu gibi zaten. Çok küçükken, pusetiniin içinde taşıyorduk 0 -1 yaş aralığı dönemlerde. Ondan sonra arka koltuğa kendi oturmaya başladı yanında annesi varken ve biz bu şekilde sürekli olarak binebiliyoruz aracımıa. Tek aracımız var. Ama bizdeki durum hergün yolalarda değiliz, ender olarak dışardayız.

Diğer konulara da forumdaki bu aracı araştıran yeni arkadaşlarımıza verdiğim cevapları araştırabilirsiniz. Onlara da benzer şeyler yazdım. Prelude alıyorsanız yakıtı ve çok düşünmeyin, keza aklınızda sürekli "ne kadar yaktı, ne kadar gidecek" vs tarzı sorularla keyif alamazsınız arabadan. G4 için cevap vereyim sarfiyatı 2000 Motorlu herhangi bir araba gibidir. Ne çok az ne de çok fazla. Bununla ilgili Yakıt Sarfiyatları hakkında detaylı bilgi verdiğimiz bir başlığımız var ona bakabilir siniz.

Parça olayına gelince neredeyse hiçbirşey yok. Alt takım ve motor anlamında baı parçaları Yan sanayi olarak temiz edebilrisiniz. Ama söz konusu aksesuar, iç trimler, OEM gövde parçaları vs oldumu malesef işiniz zor ama aradığımız her şeyi de yurtdışı olsun çıkma olsun bir şekilde temin edebiliyoruz..

Görüşmek dileğiyle.. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 04, 2017 8:47 pm 
Kullanıcı avatarı

Aramıza hoşgeldin

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYE TANITIMI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz