Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 116 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: CD7 Accord Coupe 1995
 Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 02, 2017 9:29 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Onurcum çok geçmiş olsun dostum. Gerçekten çok üzüldüm. Bizimkiler gibi belli bir yaşın üzerindeki eski araçlarda bu masraflar kaçınılmaz oluyor. Hele hele arka arkaya patladı mı bu durumdaki gibi iyice can sıkıyor. Bu gibi durumlarda, hele hele de evliysen eş desteği en önemli şey bence. Bir de bütçe olmadığı sıkışık bir anda -ki bizim gibi adamlarda o rahat bütçeler hiç olmaz- denk geldimi 1. dereceden kavga ve tartışma sebebi direk. Bizde olsa hemen "satalım bu aracı, yeter artık yaptığımız masraf. varımızı yoğumuzu yedi muhabbetleri ayyuğa çıkardı" Böyle olunca da araçtan alacağınız keyif işkenceye dönerdi. Tekrardan geçmiş olsun dostum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 03, 2017 8:19 am 
Kullanıcı avatarı

ozerki yazdı:
Geçmiş olsun, layığıyla yapıldığı takdirde rakam makul bence. En azından kafan rahat kullanırsın uzun süre.

Eyvallah dostum aracı yarım saat oldu alalı test ettim sonrasında da işe gelme ile beraber toplam 70km civarında kullandım geçişler çok güzel olmuş önceki ile arasında çok fark olmuş çok hızlı geçiyor ve aracın çekişi,gaz tepkisi artmış bir alt vitese düştüğü aralıkta şimdi aynı viteste devam ediyor.

PreludeBB2 yazdı:
Onurcum çok geçmiş olsun dostum. Gerçekten çok üzüldüm. Bizimkiler gibi belli bir yaşın üzerindeki eski araçlarda bu masraflar kaçınılmaz oluyor. Hele hele arka arkaya patladı mı bu durumdaki gibi iyice can sıkıyor. Bu gibi durumlarda, hele hele de evliysen eş desteği en önemli şey bence. Bir de bütçe olmadığı sıkışık bir anda -ki bizim gibi adamlarda o rahat bütçeler hiç olmaz- denk geldimi 1. dereceden kavga ve tartışma sebebi direk. Bizde olsa hemen "satalım bu aracı, yeter artık yaptığımız masraf. varımızı yoğumuzu yedi muhabbetleri ayyuğa çıkardı" Böyle olunca da araçtan alacağınız keyif işkenceye dönerdi. Tekrardan geçmiş olsun dostum.

Abi teşekkürler valla zor zamanlar geçiriyoruz biz de hem ev kredisi hem yeni eve taşınmış olmanın masrafları vs bizi çok zorladı ama Tülay'ı sonuçta sen de gördün ve tanıdın araba zaten onun üzerine ve ona ait, Tülay döşemelerini yaptıralım boyatalım diyor hallederiz diyor elimizden geldiği kadar diye yürüyoruz. Bu noktada forumu okumuyor olsa da ona teşekkür ediyorum. Tülay'a kalsa ev alma zamanında Prelude ü de satmamı istemiyordu ancak durumlar çok açıktı zorunluluk halinde satıldı yoksa ona harcadığım parça emek sizler biliyorsunuz. Boyası kalmıştı bana göre sonrasında ince dokunuşlarla devam edecektik neyse yine alırız yaşıyoruz sonuçta. Dediğin gibi abi rahat bütçe ne yazık ki yok bu defaki parayı tek çekim ödedim ama şimdi faiz bindirerek taksitlendireceğim. Toplam 3540tl ödedim faturası ve dökümünü kargolayacaklar işe yetişmem gerekiyordu direkt ödeyip aldım çıktım arabayı. Dökümünü paylaşacağım yapılan işlemleri ben de merak ediyorum tüm oringleri ve balataları ne varsa yenilenmiş araç keyifli hale gelmiş. Abs problemi hala çözülmemişti o kadar uğraşılmasına rağmen, şimdi bu işlem ile ilgili de Bar Honda Hüseyin abi ile konuştum hallederiz dedi ki benim 4ws problemini de o çözmüştü, sanayi ustasından hariç özel problemleri çözen bir ustadır kendisi bazen anlaşamasakta hiç bir işimi çözmediği olmadı şimdiye kadar ve zamanında Hondanın japonyaya götürüp eğitim aldırdığı nadir ustalardan. Abs problemini de hallettirebilirsem eğer sonrasında aracı şaseciye götürtüp varsa kaçıklıklarının düzeltilmesi sonrasında ise döşeme ve boya şeklinde tamamlayıp keyifle sürmeyi planlıyorum. Boya sürecinde belki değişikliğe gidebilirim diye bile düşünüyorum ancak o zaman geldiğinde beraber karar veririz.

Şimdilik bu maceramız da tamamlandı.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 03, 2017 9:58 am 

Arkadaş nedir bu üzerinde ki karabulut bilmem ki geçmiş olsun dostum Allahim daha beterinden korusun zor uğraşmak çok zor yaslandiriyor bu araçlar bizi

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 03, 2017 10:49 am 
Kullanıcı avatarı

Abi bu ne ya pişmiş tavuğun başına gelmeyen senin başına gelmiş inan sanki benim arabam çalışmadı bir an bence elektrik tesisatına br bak ince kablolar röleler fazlalıkları salla gitsin abim diğerleride hal olur inşallah zaten büyük şeyleri bitirmişsin tekrardan tekrardan geçmiş olsun umarım bundan aonra keyfini çıkartırsın.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 03, 2017 11:09 am 
Kullanıcı avatarı

Bilal Prelude yazdı:
Arkadaş nedir bu üzerinde ki karabulut bilmem ki geçmiş olsun dostum Allahim daha beterinden korusun zor uğraşmak çok zor yaslandiriyor bu araçlar bizi

Dostum valla ben hayata iyi taraflarından bakmaya çalışıyorum. Sorunlar çözülmek için var sadece zamansız oluyorlar ancak yaptığım her şey bir şeyleri düzelttiği için araca güvenim artıyor. Aracın tesisatının daha büyük bir şekilde yanmış olması aracın yanmasına sebep olabilecekken büyümemiş ki bu dediğim park halinde iken gerçekleşmiş muhtemelen, filtre kutusunun altında ve görünmüyor; aracı dinleyerek ve kokulara hassas şekilde kullanıyorum eski ve yorulmuş olduğunu düşündüğüm için ancak daha büyüğü olmadan atlattığım için mutluyum daha da üzücü olmadı yani. Araç ile ilgili evvelden konuşmuştuk hatırlarsan sonuçta toplayıp binmeye almıştım ve toplanıyor. Daha önce motor inmiş ve elden geçmişti aynı şekilde şanzımana da bakılmıştı ancak balatalarında bir ömrü var şu ana kadar aslında epey para döküldü namıssıza :) İllaki yazmayı unuttuklarım vardır hesap tutmayı pek sevmiyorum ölüp gidicez neyin derdindeyim yapıyoruz biniyoruz işte.

Yigitkbls yazdı:
Abi bu ne ya pişmiş tavuğun başına gelmeyen senin başına gelmiş inan sanki benim arabam çalışmadı bir an bence elektrik tesisatına br bak ince kablolar röleler fazlalıkları salla gitsin abim diğerleride hal olur inşallah zaten büyük şeyleri bitirmişsin tekrardan tekrardan geçmiş olsun umarım bundan aonra keyfini çıkartırsın.

Gelir gelir daha büyükleri de gelir olur daha fazlası da olur geleni kabul edip yoluma devam ediyorum sonuçta günlük kullanıyorum bu aracı ve elim ayağım durumunda o kadar da muhtacım kendisine o yüzden sağlıklı hale getirip keyifle binmek istiyorum. Durumlar müsait olsa güzel ayarlı bir coilover, jantların polisaj yapılıp boyanması, döşemelerin yapılması ve komple kaporta boyanın elden geçip cam fitillerinin yenilenmesi ile uğraşmak yorucu olsa da yapacağım yavaş yavaş, belki senin almanya bağlantılarından da yardım alırız :) Amerikada bulamazsak.

soulless yazdı:
Çok geçmiş olsun, senin de belirtmiş olduğun gibi sevince ve ilgi gösterince harcamalar da kaçınılmaz oluyor. Oysa şunu kabul etmek gerek; 3-5 yaşında bir araç alsak, yıllık bakımlarını yapsak bu araçlara harcadığımız paranın çok daha azını harcarız ve paramız da cebimizde kalır. Maalesef metale olan sevgi bazı şeyleri görmemizi engelliyor.

Umarım kısa zamanda çözülür ve keyifle binmeye devam edersin.

Abi teşekkür ediyorum şöyle keyifle bineceğim zamanları Prelude için tam rayına sokmuş boyasını halledeceğim zaman sattım ya ona yanıyorum :) Dediğinde çok haklısın abi yeni arabalara binmek yürek istiyor; ama yorulmuş arabalara binmek daha da yürek istiyor hele ki 95 model ve bir tane daha muadili yok ise :) Çok param olsa yapacağım ilk şey her şeyini sıfırlamak ve güzel bir swap yapmak olurdu. Sonuçta yurt dışındaki modellerin çoğu h22 motorlu en azından kalpleri aynı olurdu. Şanzıman sıfırlanınca bugünkü sürüşüm çok keyifli geldi senin dediğin gibi sürmeye devam. Akşam dönüşte 50 km yol yapacağım kendisi ile bakalım neler söyleyecek bana.

DoctoR yazdı:
- Onur'cum öncelikle geçmiş olsun. Merakla ve ilgiyle tüm detayları okudum. Kazasız belasız bir şekilde atlatılmış olmasına sevindim. Prelude ve CRX kullanıcısı olmanın kazandırdığı teknik bilgi ve tecrübenin aracın probleminin giderilmesi açısından ne kadar önemli olduğunu göstermiş oldun. Forum ortamında detaylarıyla paylaşılmış olması çok önemli. Artık yorulup yaşlanmaya başlayan araçların yaşaması muhtemel sorunların çözülebilmesi adına yol gösterici bir içerik olmuş. Hasan hocamızın Accord aracı da aynı problemi yaşamıştı. D4 konumunda ilerlerken 4. vitese geçiş yapamıyor ve araç ivmesini kaybediyordu. Aynı şekilde geri vites yok gibiydi araç hafif salınım yapıyordu. Bir kaç kez İsmail abiyle Hasan hocamızın aracını geri geri takviye etmişliğimiz var. Sürekli düz alanlara park etsede iteklemek icab ediyor. Hasan hocamız da aracı uzun zamandır bu şekilde kullanıyor. Muhtemelen Hasan hocamızın Accord şanzımanıyla aynı problem olması ihtimali yüksek. Hasan hocamıza da bilgi verici ve yol gösterici bir konu olacağını düşünüyorum. @Lude

- Konuyla ilgisi sebebiyle paylaşmak istedim.

http://hondapreludeclub.com/viewtopic.php?f=25&t=265

- Araca yapılacak projelerin ötelenmesi durumu maalesef üzücü ancak aracını hala seviyor ve keyifle kullanıyor olman önemli. Ayrıca yapılan bakımla sorunsuz hale geliyor olması çok daha önemli. Araç sende olduğu sürece projeler peyderpey gelir. Geçmiş olsun ve kolay gelsin. Gelişmeleri takipteyim. Kazası belasız inşaAllah...

Kadir hocam teşekkürler tekrardan araçlarımız sonuçta yaşlanıyorlar ve kullanılıyorlar. 183bin di sanırsam aldığımda ve 3 yıl içerisinde 2 bin km yol yapıp sonraki süreçte prelude satılınca hızlıca bir km artışı yaptım bu gün 199.394 km de servise şanzıman arızasının yapıldığı km işlendi. Daha önce triger vs 187 bin de değişmişti epeyce motor içinden ve şanzımanından bakımlı hale geldi namıssız :)
Artık kozmetik ve diğer eksiklikleri ile ilgili projeler peşinde olacağım. Hasan hocamız da umarım accordu sorunsuz hale getirir.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 07, 2017 10:27 am 
Kullanıcı avatarı

Evet arkadaşlar, dün yani pazar günü kendime bir fırsat yaratıp şanzıman ile ilgili teste çıktım çıktığımda yüksek hızlara çıktım tabi; belirli hızlarda ki daha önce vardı direksiyonumda titreşim konusunu tekrar gündeme almam gerektiğine karar verdim. Daha önce bu 17" jantlara geçtiğimde göbekleri olmadığı için vibrasyon yapıyor diye düşünüp göbekleri temin ederek rot balans yaptırmış ve yine de titreşimi tam anlamı ile kesememiş hatta direksiyonu düz şekilde rot yapamadan aracı alıp dükkandan ayrıldığımda üzülmüştüm verdiğim paraya. Bu yüzden herhangi bir rot balanscıya değilde öneri ile hareket etme kararı aldım ve honda tech şeref ustanın dükkanına gittim. Bazı pazar günleri dükkana gelirdi tahminimde yanılmamış ve dükkanda kendisine yaptığı k20 swap ies i ile uğraşırken yakalamıştım.

Biraz muhabbetten sonra durumdan bahsettim. Yeni açılan Lassa servisinin cihazlarının yeni olduğunu kendi aracına da orada yaptırdığını söyledi ve servisin yolunu tuttum. Pazar günü açık olması benim için şanstı ve o an için tek müşteri ben olduğumdan ve Şeref usta yönlendirmesi ile geldiğim için dikkatlice rot balans çalışmalarına başladılar jantlarımdan 3 tanesi eğri çıktı.En kötüsü de benim de hatam olduğunu düşündüğüm daha önceki rotçuda takılan göbeklerin önlerde farklı olduğunu görmemdi, güzelce andım kendisini tabi. Ölçülere bakarak uygun ve gerekli kalınlıktaki göbekleri buldular ve jantları ilgili makinelerinde uğraşarak düzeltme işlemini gerçekleştirdiler. Rot, kaster, kamber ayarından sonra test sürüşüne çıktık bir miktar titreşim vardı yine dükkana döndüğümüzde eskilerin kullandığı ustalık gerektiren son cihaz ile ilgili ağırlıklar ile son balans ayarlamasını yaptı ve tamamdır dedi usta. Dedim test etmeyecek miyiz gerek yok titreşim kalmadı dedi. 260 lira verdiğim bu işleme 20 lira da bahşiş bırakarak yola çıktım ve ustanın iyi usta olduğu ortaya çıktı sıfır titreşim ile 200 yaptım :)

Sonrasında otomatik antenim bozulduğu için radyo keyfimden geri kalmıştım onu değiştirmek için Radyocu Ahmet olarak bilinen sanayideki yere gittim ne güzel Pazar günü herkes çalışıyormuş şansıma. 125 lira vererek bu işlemi de gerçekleştirdim.

Araç şu an nasıl keyif veriyor bana anlatamam. Güzelce yıkattırdım ve eve çektim; bu sabah işe gelirken müzik eşliğinde ve fısır fısır diye tabir edebileceğim şekilde yeni şanzıman ile keyifli bir yolculuk yaptım.

Bakım güzel şey vesselam.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 07, 2017 1:03 pm 

Her ne kadar arkadan görünümü begenmesemde önden çok sinsi sexi bir görünüme sahip ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 07, 2017 1:16 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ne de güzel çalışmalar bunlar, ne de keyif vermiş hatta buralardan da hissedildiğim o harika tebessüm de yüze yansımış, yapışmış. Bundan sonra da daim olmasını dilerim. Araçtan memnun olup onu keyifle kullanman zaten başka bir açıklamaya gerek bırakmıyor. Keyfinin artarak devam etmesini dilerim...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 07, 2017 6:34 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Süper çalışmalar bunlar dostum. Araca birşeyer yaptırmanın, üzerindeki mevcut sıkıntıları gidermenin verdiği hazzı çok iyi bilirim. Hele hele aracın giderek sıfır haline yaklaştığını bilmek yok mu.. İşte o his adamı kendinden alır. Özellikle pazar günü tüm işlemleri yaptırabilmene çok sevindim. Bu tip mekanlar hele hele Cumartesi günleri genelde tıkış tıkış olurlar çünkü.. Tekrardan hayırlısı olsun. :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Ağu 08, 2017 3:58 pm 
Kullanıcı avatarı

- Eline emeğine sağlık gerçekten keyifle kullanabilecek bir kondisyona gelmesine sevindim. Bas marşa dünya turuna çık modunda bir aracı kullanmak çok keyifli kesinlikle.

- Epey emek , para ve zaman harcadın. Güzel günlerde kullanman ve keyfini doya doya çıkarman dileğiyle ; kazasız belasız inşaAllah...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 116 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye