Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 117 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: CD7 Accord Coupe 1995
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Mar 28, 2014 7:00 pm 
Kullanıcı avatarı

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Aracaım ankara amerikan konsolosunun o yıllardaki kendi kullandığı arabası. Araç ankaradan hiç çıkmadı amerikaya dönerlerken götürmeyip gümrüğe bırakıyorlar oradan İlker arkadaşımız alıyor ve ondanda çok sevdiğim abim Mutlu alıyor. Aslında babası alıyor dedemiz diyeyim :) Araç henüz 184 bin kmde ve orjinal km si. Ancak araç çizgileri düzgün görünsede kozmetik kusurlar içeriyor öncelikli hedefim ön akis bilyasından gelen ve muhtemelen onun sesinin duyulmasınıda engellediği arka poryanın değişmesi. Aracın şöför koltuğu içler acısı durumda, ileri geri manuel ancak yukarı aşağı elektrikli bir koltuğa sahip çalışıyor ancak döşemesi bitmiş parçalanmış durumda derisi açılmış tek tesellim süngerini çok kaliteli kullanmışlar hiç bir şey olmamış üzerini kaplattığım zaman şekli düzgün kalmış olacak. Araç 2.2i ES modeli ve F22a5 kodlu motora sahip kaputu kaldırdığınızda şase numarasının bulunduğu noktada Honda Amerika yazıyor. Arka koltuklar çok iyi durumda. İnanılmaz bir bagajı var araçta landirenzo marka tüp kullanılmış tüplü bindiğim tek arabam diyebilirim. Lude benzinde biniyorum. Klasik otomatik şanzuman olduğu için alışmak gerekiyor. Gösterge tablosundaki rakamlar çok büyük tasarlandığı için çok devirli gidiyormuşum hissine kapılıyorum çoğu zaman. Genel anlamda lude ile mukayese etmeyeceğim bir araç, şöyleki araç 4 kapının sadece şeklen 2 kapıya çevirilmiş hali, arka camı yatırıp kapının birini çıkartarak yaratıldığı için gözümde civicten bir farkı yok. Ancak konfor olarak lude gibi değil adına yaraşır şekilde accord gibi davranıyor yüksek hızlarda viraja girerken arkasını bırakacağını hissediyorum. Stop takımı çeşit çeşit fiyatlarda ama ortalama bir tanesi 60-70tl civarı. Parçaları şaşırtıcı derecede ucuz ve tüm parçalar 4 kapılar ile uyumlu ön tampon 110 lira bir farı 140 liraya buldum sinyalleri 30-35 ön panjur 35-40 yine. Aracın sağ alttan bir kazası var amerikalılar yapmış araç son sahibi tarafından robota sokulmuş çünkü şasesinde 2cmlik bir kayma saptanmış ve çektirilmiş. Benim içime sinmiş değil bunu kendi gözlerimle bir kere daha yaptıracağım çünkü araç sola çekiyor enteresan bir şekilde. Ön paneli orjinal duruyor kazanın nasıl olduğuna dair fikir edinemedim. İnce stepnesi ve kriko seti takımı duruyor. Bagajı gerçekten büyük geldi yukarıda yazmıştım içine yat uyu yani o derece büyük. Sağ çamuruk değişmiş onun dışında araçta değişen farlar var geri kalan her şeyi orjinal şekilde duruyor. Orjinal falarıda elimde onlarıda aldım. Ön cam değişmiş. Motor iyi durumda ancak tesisat çok ellenmiş fark kısımlarında. Üst kapağı sohc vtec yapmak çok kolaymış şu an yapılan bir aracımız var. Ayrıca h22 kapak direkt olarak oturuyor bu araca. Şimdilik bu kadar arkadaşlar.

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: CD7 Accord Coupe 1995
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Mar 29, 2014 12:06 am 
Kullanıcı avatarı

- Uzun zamandır bekliyorduk bu paylaşımı. Detaylarla daha keyifli hale gelmiş teşekkür ederiz.:)

- Bu aracı senin gibi değerini bilecek ve ilgi alakasını eksik etmeyecek bir Honda sevdalısında olduğunu görmek gerçekten güzel. Bir eski kasasının coupesini yakın bir arkadaşım almıştı bordo renk. "Honda America" yazısı beni de etkilemişti. Accord coupe hali hazırda üretilen güncel bir model olunca , Prelude'den daha bilindik ve daha kolay bir araç olduğunu düşündürüyor. Benim aracım'a Accord coupe mi bu diyen çok oldu. :D

- Bir dönem Opel servisinde çalışan bir arkadaşta olduğunu hatırlıyorum ama aynı araç mı onu tam bilemiyorum... :roll:

- Hayırlı ve uğurlu olsun inşalllah...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Mar 29, 2014 1:35 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Hayırlı uğurlu olsun..Keyifle kullanılacak ve oynanacak bir araç.. Parça konusunda problem olmaması ve fiyatlar çok iyi..
Araç içi ve motor detay resimlerini de görmek isterim..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Mar 29, 2014 5:46 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Honda stilini farkını ve keyfini böyle nadir ötesi bir makineyle yaşayacak ve bir bakıma bize yaşatacak olman muazzam bir deneyim, Onur' cum.

Coupe araç Honda olunca kalbimizin 12' sinden vuruyor :)

Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Mar 29, 2014 11:19 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Harika bir paylaşım Onur,
Detaylar için çok teşekkür ederim. 2.2 motorlu coupe bir Honda Accord un ülkemizde geziniyor olması bile ayrı bir güzellik. Maalesef satış politikaları gereği biz Honda nın bir çok coupe versiyonunu tanımıyoruz. Detaylar senin elinde daha da şekillenecek ve güzelleşecektir. Daha detaylı iç fotoğraflarını da görmeyi çok isterim. Güzel günlerde kullanmanı diliyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Mar 29, 2014 1:31 pm 

Bu aracın eski ilanları nı hatırlıyorum.eski pc de vardır.güzel bir araç.kısmenkusurlarıolacaktır.ama rahatlıkları accordun başka ki bende cb3 kasa varken:)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Mar 29, 2014 4:11 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Honda nın değişik versiyonlarını görebilmek de çok güzel. Yaşına ve yurdumuzda bir kaç tane olmasına nazaran bence gayet iyi durumda. Ayrı bir keyif olduğundan şüphem yok. Sahibi Onur kardeşim olunca da doğru ellerde diyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Oca 07, 2015 4:01 pm 
Kullanıcı avatarı

Kış geldi aracıda aralarda kullanıyorum fotoğraf yok ancak en azından ufak tefek yaptıklarım ile ilgili bilgi vereceğim.

Ekim Sonu Öncelikle yapılması gereken alt takım ile ilgili bir liste çıkarttı ustam.

Ön Motor Kulağı
Sağ Sol Z Rot
Karter Contası
Sağ Ön Porya
Sağ Arka Porya
Üst Külbütör Kapak Contası

Tabi bu listenin çıktığı gün orjinal honda şanzuman yağ değişimi yaptık biraz pahalı oldu ama vuruntu vardı azaldı tabi bunun sebebinin aslında ön motor kulağı olduğunu o gün anlamışta olduk :)
Yağ değişimi antifiriz vs genel bir elden geçti bu arada.

Aradan çok bir süre geçmeden aracım işe giderken teklemeye sarsılmaya başladı bildiğin choopper motosikletler gibi çata pata aksak bir ritm ile çalışıyordu aracım haftasonu Cumartesi günü pırpır ederek servisime ulaştım.

Buji kablolarını söktüğümüzde o Ringlerinden 4ünün de içine yağ girdiğini gördük ayrıca buji kablolarından ikisinin uç plastikleri erimiş ve yapışıp içinde kalmıştı yağ sıcaklığından dolayı.

Servisten sipariş oring verildi bir süre beklemek durumunda kaldık bu parçayı :)

Mavi buji kablolarından tedarik edildi ve takıldı.

Sonuç olarak prelude ve eşimin şirket aracıda olduğu için sonraki Cumartesiye kadar aracımın işi hallolmuş oldu.

Parasal anlamda komple kaporta boya döşeme manuele çevirme işlemleri için bir miktar para ayırmam gerekecek usta ile onların hesabını yaptık.

Aracı ilk olarak robota sokup yılların vermiş olduğu herhangi bir sorunu var mı diye kontrol ettirerek başlayacağım.

Ama şimdilik keyifle geziyorum. Prelude daha kemikli ve sert geliyor bu arabadan sonra H&R marka yay var araba basık aslında ama konforda bir değişiklik olmamış. İki aracın ölçülerine baktığımda Accord 15cm daha uzun uçtan uca, ama 2cm daha dar lastik eksenlerinden bakıldığında.
Bagaj hacmi lude nin iki katı bence böyle bir büyüklük 4 kapısında vardır zaten fark olduğunu düşünmüyorum.

Kullanırken farkettiğim şeylerden bir taneside yan aynalarının ısıtmalı ve ön koltuğunun yükseklik ayarının elektrikli oluşu oldu. Sunroof dışına değil tavanın içine giriyor ve yine cam çok şükür ki cam diğer türlü uğraşılmazdı Crx imden biliyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Oca 07, 2015 4:16 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Harika bir araç. Böyle araçların senin gibi kişilerin elinde olması da çok ayrı bir güzellik. Aracın konforunun Prelude'den daha iyi olması çok normal zira G5'ler salon spor olarak üretilmiş bir araç olduğu için biraz daha sert oluyorlar yalnız şunu ifade etmem gerekir; eğer senin G5te de ground control vardı yanılmıyorsam ve orjinal yayları ve amortisörleri olursa aradaki fark çok ama çok azalırdı. Zira bizim araçlar orjinal yay ve amortisörleriyle çok daha konforlu oluyorlar salon sedan araçlar gibi. Bagaj hacminin daha büyük olmasının nedeni de bence bizim aracın kaporta kısmının daha ince yani yan görünümünün daha ince olmasından dolayı. Ayrıca arka tekerlekler ve arka yürüyen aksam takımı bagajın içine çok girdiği için daha az oluyor haliyle.

Bu arada en yakın zamanda aracının iç fotoğraflarını eklemeni rica ediyorum senden. Merakla bekliyorum...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Oca 07, 2015 4:45 pm 

oooh, mis, güle güle kullanın Onur.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 117 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye