Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 116 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: CD7 Accord Coupe 1995
 Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Nis 20, 2017 11:47 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Onurcum hayırlı uğurlu olsun dostum. Pazar olmasına rağmen harika çalışmalar olmuş. Yeni lastiklerini iyi günlerde eskit. Bu araç bizler için çok özel bir araba. Preludenin safkan kardeşi.. Barışlara da selam söyle.. Çokkk eskilerden görürdüm ben onu elinde yarım deri eldiven ve kırmızı CRX i ile.. Tİmuçin filan vardı o günlerde. Ne günlerdi be. JDM kültürü yeni yeni yaygınlaşıyordu. Fast and Furious daha yeni çıkmıştı sene 2001 - 2002 filan.. Hey gidi günler hey... :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Nis 20, 2017 2:26 pm 
Kullanıcı avatarı

PreludeBB2 yazdı:
Onurcum hayırlı uğurlu olsun dostum. Pazar olmasına rağmen harika çalışmalar olmuş. Yeni lastiklerini iyi günlerde eskit. Bu araç bizler için çok özel bir araba. Preludenin safkan kardeşi.. Barışlara da selam söyle.. Çokkk eskilerden görürdüm ben onu elinde yarım deri eldiven ve kırmızı CRX i ile.. Tİmuçin filan vardı o günlerde. Ne günlerdi be. JDM kültürü yeni yeni yaygınlaşıyordu. Fast and Furious daha yeni çıkmıştı sene 2001 - 2002 filan.. Hey gidi günler hey... :D

Söylerim tabi abi :) Timuçin ile de sık sık görüşüyoruz hatta en son ankaraya geldiğinde siyah lude ile güzel bir gazlamıştı beni yan koltuğa yollayıp :D Barış hala eldiven ile kullanıyor CRX'ini orjinal momo direksiyonu zarar görmesin elinin tuzundan diye. Barış senin dediğin o yıllarda daha ayağı pedala yetişmeyen durumda idi ve babası Mahir amca kullanıyor barış da bir an önce büyüyüp direksiyona ehliyetini alıp oturmak istiyordu. Alevli paspaslardan ışıklı vites topuzlarına giden dönemlerdi tabi :) Neyse ki barış kendisini çok iyi yetiştirdi ve belirli bir araç kültürü dışında aracına hiç bir uygulama yapmadı aracı hala orjinal tertemiz şekilde binmeye devam ediyor; tabi bir de CRZ aldı yanına :)

Sonuç olarak aynı üretim bandından çıktılar kardeş kelimesi çok doğru abi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Nis 20, 2017 3:10 pm 
Kullanıcı avatarı

Jantlar kapaklı hali ile fazla klasik bir janttı ama Onur güzel bir hamle yaparak kapaksız kullanınca güzel bir görüntü ortaya çıkmış :) Daha düşük profilli bir lastik belki daha güzel olabilirdi ama ülkemiz yollarında bunu beklemek abesle iştigal biliyorum :) Hele ki Prelude ile kesilmiş asfaltta yaşadığını düşününce bişey diyemiyorum Onur :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Nis 21, 2017 12:24 pm 
Kullanıcı avatarı

Ufak bi basmayla çok daha cici durcaktır güle güle kullan

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Nis 21, 2017 2:59 pm 
Kullanıcı avatarı

savagecars yazdı:
Jantlar kapaklı hali ile fazla klasik bir janttı ama Onur güzel bir hamle yaparak kapaksız kullanınca güzel bir görüntü ortaya çıkmış :) Daha düşük profilli bir lastik belki daha güzel olabilirdi ama ülkemiz yollarında bunu beklemek abesle iştigal biliyorum :) Hele ki Prelude ile kesilmiş asfaltta yaşadığını düşününce bişey diyemiyorum Onur :)

40 yanak ile başıma bir şey gelmeden oradan çıktığıma dua ediyorum :) Jant çok sağlammış o kurtardı petlas diye çoğu kişinin beğenmediği lastik ise sadece bir lastikte hafif balon yaptı daha ne olsun :)

40 yanak ile kullanabilirdim sonuçta yeniden lastik alıyordum ancak accord, prelude göre daha ağır bir araba ve konfor odaklı olduğu için gözüme kötü de görünmediği için 45 yanak ölçüsünde devam ettim. Aslında sipariş ile ilgili Barış babası ile görüşürken ben 205 40 17 diye söylerken o lastiklere bakıp 40 deyince fark etmiş oldum yoksa yine 40 peşinde gidecektim :)

Şimdilik konfor çok değişmedi, gerçi aracı 1 gün kullanabildim bu 4 gündür konya da şantiyenin başında idim bugün döndüm ve kullanacağım bakalım :) Yağmur da yağıyor deli gibi test zamanı.

Berk9can yazdı:
Ufak bi basmayla çok daha cici durcaktır güle güle kullan

Dostum şimdilik üzerindeki H&R spor yay ile idare ediyorum ilerde coil ya da bir çok arkadaşım aracı boyattıktan sonra air uygulaması yaptır diye ısrar ediyor. İstanbulda Ramazan var Customworks çok eskiden Crx i vardı onun da o zamanlardan tanışırız öyle bir planım olacaksa ona gidip yaptıracağım. Şimdilik bu basıklık ile devam ediyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 02, 2017 9:59 am 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar konuya epeyce bir ara vermiştik başlayayım :)

Öncelikle bir sabah kalktığımda araç çalışmadı baktık akü gitmiş akü aldım sorun yok.

Bir sabah kalktım farımı açtığım anda korna çalıyor korna tuşu çalışmıyor :) Parkları açmamla korna bas bas bağırmaya başlıyor :) Tesisatımız durduğu yerde yanmışhava fitresinin altında kalan kablolar şase yapmış ve eriyerek birbirine yapışmış. Ana sigortayı da beğenmediğim için çıkma 500 liraya sigorta alıp kablolarını yeniledim.

Sonra bir sabah araba çalışmamazlık yaptı yine bir kere daha bastım çalıştı. Bir hafta sonra şirketten akşam dönerken bardaktan boşanırcasına yağmur yağarken yolda araç bir tümsekten geçtikten sonra direkt stop etti ve tüm marş basmalarıma rağmen çalışmamakta ısrar etti. Ertesi sabah çekici gelmeden tekrar denediğimde yine çalışmadı,çekici geldi aldı götürdü servise gitti. Servise inince marşa basmışlar ilk çevirmede almış :D Ustam ana röledir dedi ki daha önceki araçlarımda da aynı durum gerçekleşmişti ana röle değişti aracı aldım. Sorun yok yola devam.

Yaklaşık 2-3 gün sonra aynı olay şirketten çıkmadan başıma geldi ve kapının önünde kaldı araç. İşlerimin yoğunluğundan 15 gün yattı güzelce aküyü de unuttuğumuz için o yeşil lambası yanmıyor düşük değer gösteriyor :) Ustamla görüştüm pompadan ses gelmiyor diye düşünüyorum dedim ki olmaz dedi bunların pompalarında kolay kolay sorun çıkmaz dedi, İyi dedim. Distribütördendir dedi değişelim bakarız dedi çekici yine geldi aldı götürdü. Ustam çıkma distribütör bulmuş 450 liraya alıp takmışlar çalışmış beni aradı tamam arabanı akşama gel al diye, dedim yarın sabah gelebilirim ancak ok dedi. Neyse akşama doğru ustam aradı gelme dedi, dedim niye araba çalışmıyor pompadan benzin gelmiyor depo sökülecek pompa değişecek. Hadi hayırlı olsun. Distiribütörü alacak mısın dedi, dedim param yok iade et. Tabi bunlar benim distribütörü açmışlar yenisini de takmışlar. Ben alıyorum desem parasını alacaklar benden; sonuçta sağlam yedekte duran distribütörüm olması gerekiyor dimi:)
Ama diğeri yedek parça moduna girmiş çoktan, çünkü bir sorunu yokken açmış bulundular. Aslında en baştan ilk gün pompa sesi gelmiyor demiştim ama pompa bir çalışıp bir çalışmadığı için şans işte kendini belli etmedi. Neyse arabayı aldığımda poşet içerisinde bir distribütörüm daha olmuş oldu :) Orjinal pompa almış takmış, 400 lira bu işlemlere para verdim, 450 lira distribütör onlardan bana hediye oldu :)

Aradan bir hafta geçmeden yolda giderken birden 4 e geçince sıyırıp devir kesiciye doğru ilerleyen bir vitesim oldu bende D3'e çekerek fazla hızlanmadan yoluma devam ettim haftasonu baktırırım diyerek tabi canım çok sıkıldı üst üste bunları yaşıyor olmamdan dolayı, neyse eve geldim park edeceğim siteye R'ye aldım vitesi geçme tıklamasını bekliyorum yok aha geri viteste yok, çok saçma bir noktada değildim şansıma önümdeki boş yere girdim. 3. gün eşim direksiyona geçti ben ittim geri geri aracı benim servisi aradığımda elinin dolu olduğunu 10 günden önce bakamayacağını söyleyince Ankara'da aydoğdu şanzıman servisine yönlendik internetten bulduğum ustama sorduğumda da git dediği, eşim kendi aracı ile arkada ben önde gittim servise her yer bmw mini cooper mercedes dolu, adamlar arabayı görünce biz bakmıyoruz deyip artistlik yaptılar bende hiç sinirimi bozmadan ta 2.Crx im zamanında kapışarak koptuğum Bar Honda Hüseyin Özdemirin servisine gittim yaparız dediler 2500-3000 arası masraf çıkacak dediler, tamam deyip döndüm arkamı çıktım. Cumartesi gününe bitmesini bekliyorum.

Anlayacağınız masraf masraf masraf şeklinde ilerliyor durum. Epey para yedi namıssız :D

Kaporta boya ve döşeme eksiklerine para ayırma düşüncesinde iken bu tarz problemler ile yapmak istediklerimi ertelemek zorunda kaldım. Bir yerde de canım çok sıkıldı ama şu an için başka çarem yok satmaya kıyamayacağım güzellikte keyifli bir araç eski ama işte yapılıyor bir şekilde.

Haber edeyim istedim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 02, 2017 12:19 pm 
Kullanıcı avatarı

- Onur'cum öncelikle geçmiş olsun. Merakla ve ilgiyle tüm detayları okudum. Kazasız belasız bir şekilde atlatılmış olmasına sevindim. Prelude ve CRX kullanıcısı olmanın kazandırdığı teknik bilgi ve tecrübenin aracın probleminin giderilmesi açısından ne kadar önemli olduğunu göstermiş oldun. Forum ortamında detaylarıyla paylaşılmış olması çok önemli. Artık yorulup yaşlanmaya başlayan araçların yaşaması muhtemel sorunların çözülebilmesi adına yol gösterici bir içerik olmuş. Hasan hocamızın Accord aracı da aynı problemi yaşamıştı. D4 konumunda ilerlerken 4. vitese geçiş yapamıyor ve araç ivmesini kaybediyordu. Aynı şekilde geri vites yok gibiydi araç hafif salınım yapıyordu. Bir kaç kez İsmail abiyle Hasan hocamızın aracını geri geri takviye etmişliğimiz var. Sürekli düz alanlara park etsede iteklemek icab ediyor. Hasan hocamız da aracı uzun zamandır bu şekilde kullanıyor. Muhtemelen Hasan hocamızın Accord şanzımanıyla aynı problem olması ihtimali yüksek. Hasan hocamıza da bilgi verici ve yol gösterici bir konu olacağını düşünüyorum. @Lude

- Konuyla ilgisi sebebiyle paylaşmak istedim.

viewtopic.php?f=25&t=265

- Araca yapılacak projelerin ötelenmesi durumu maalesef üzücü ancak aracını hala seviyor ve keyifle kullanıyor olman önemli. Ayrıca yapılan bakımla sorunsuz hale geliyor olması çok daha önemli. Araç sende olduğu sürece projeler peyderpey gelir. Geçmiş olsun ve kolay gelsin. Gelişmeleri takipteyim. Kazası belasız inşaAllah...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 02, 2017 12:58 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Çok geçmiş olsun, senin de belirtmiş olduğun gibi sevince ve ilgi gösterince harcamalar da kaçınılmaz oluyor. Oysa şunu kabul etmek gerek; 3-5 yaşında bir araç alsak, yıllık bakımlarını yapsak bu araçlara harcadığımız paranın çok daha azını harcarız ve paramız da cebimizde kalır. Maalesef metale olan sevgi bazı şeyleri görmemizi engelliyor.

Umarım kısa zamanda çözülür ve keyifle binmeye devam edersin.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 02, 2017 1:39 pm 
Kullanıcı avatarı

Düşünceleriniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Servisten şimdi aradılar 3770 lira tüm şanzıman sıfırlanmış testleri yapılmış şekilde ödeme çıkartmışlar. Yapılanların dökümünü alınca burada paylaşacağım.

Son pazarlık ile 3500 liraya indirebildim. Nakitte 3000 e olur dedi Hüseyin abi ama işte sıkışıklık olunca kart ile vereceğim dolayısı ile kdv çıkıyor. Böyle bir rakama çözülmüş oldu bilginize sunarım.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 02, 2017 1:59 pm 

Geçmiş olsun, layığıyla yapıldığı takdirde rakam makul bence. En azından kafan rahat kullanırsın uzun süre.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 116 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye