Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 674 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 68  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 06 VTE 11
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Mar 30, 2014 8:54 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar yeni aldığımız aracımızın ilk fotoğraflarını ekledim....
sadece ön yıkama yaptım ve yol pisliğini üzerinden atıp silip temizleyip çektim...
ilerleyen zamanlarda cilasını rujunu rimelini de halledip çok çok güzel fotoğraflar çıkartırım. şimdilik bunlar ile başlıyorum...

Resim[/URL]

Resim[/URL]

Resim[/URL]

Resim[/URL]

Resim[/URL]

Resim[/URL]

Resim[/URL]

Resim[/URL]

Resim[/URL]

Resim[/URL]

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: 06 VTE 11
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Mar 30, 2014 9:06 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

ve kirli tozlu çamurlu ilk çektiğim resmini de avatar resmim yaptım. :)
Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Mar 30, 2014 9:39 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

bu arada kısaca biraz bilgi vereyim...
rot balans ayarı istiyor acil... ve ustam bu araca nasıl rot balans yapılacağını biliyor çok şükür :)
ancak ve ancak foça yollarında duyulabilen alt takım seslerinin yokedilmesi işlemi var...
ve standart ilk alım bakımları yapılacak... tüm sıvılar gazlar filtreler yenilenecek...
4ws düzgün çalışıyor...
çalışmayan bir özelliği yok...
ilk etapta lacivert ve içinin tek renk oması tereddütte bıraksa da kondisyonu duruşu performansı ve yakıt sarfiyatı konuları bu takıntılarımı bastırdı... :)

ilk yol ve yakıt tüketimi denemem ile ilgili olarak şunları söyleyebilirim...
97 oktan benzin ile.... fiyatı 5,08 tl litresi....
500 km test uyguladım. depoyu doldurup 512 km sonra bütünlememde 40.3 litre yakıt aldım
ortalama 1 km de 40 kuruş. 100 km de 8 litre yakıt tüketimi hesapladım.
bu tamamen en ekonomik kullanımla olmadı. bazen 110-120 olarak da kullandık tabii ki.
(ben en ekonomik olarak 2800 rpm-95km/h olduğunu düşünerek hareket ediyorum...)
eğer yolun tamamını 2800 rpm-95km/h ile tamamlamaya kalksak 8 litrenin altına iner bence.
ve tahminimce de bir depo 97 oktan benzin ile en ekonomik 750 km yol katedilebilir.
çok net söylüyorum 2.0 sohc vtec accordumla da yaklaşık aynı yakıt tüketimi oluyordu. ama onunla süratli de gitsem çok aşırı artmıyordu tüketim...
sonra geriye kalan yolda biraz sıkıştıralım dedik ve bu fikrimizi yakıt ibresinin aniden aşağı doğru hareket etmeye başlaması frenledi... :)
kısaca iktisadi süratte az yakıyor geri kalan bütün durumlarda iyi yakıyor... maşallah....
ne demişler "aslan besliyorsan ne yediğini düşünmeyeceksin"

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Mar 30, 2014 11:25 pm 
Kullanıcı avatarı

Tekrar hayırlı olsun abi güle güle kullan. Yapılacak işlerin en başına jantların doğru yönlere bakmasını sağlayarak başlamalısın bence. Biz çağatay ile bu değişimi beraber yapmıştık ancak baştan uyarmayınca geride bir daha iş yaptırmak istememiştik o şekilde kalmıştı onun arabasında. Aracımızın en büyük özelliklerinden birisi ki civic vti jantları bile hepsi tek yöne bakarken bizim araçlarımızda sağ ve sol takım birbirinden farklı üretilmişti bu da iki kalıp demek, ne güzel ve özel bir araca bindiğimizin göstergesi. Zamanla daha da keyifli hale gelmesi dileğiyle. Aracın görsel olarak hiç bir eksiği yok ve herkeste olmayan karbon iç trimlere gösterge çerçevelerine jdm sis farlarına ve bal peteği ön panjura sahip, kondisyon olarak mükemmel durumda bir araç.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Mar 31, 2014 12:50 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Taner hayırlı uğurlu olsun..Kazasız belasız keyifle kullanmanı dilerim..
Uzun zamandır düşlediğin bu olayın gerçekleşmesindeki mutluluk ve sevinci hissedebiliyorum..Bu sevdayı görüp, dokunarak yaşama döneminin tadını çıkarmanı dilerim.
Araç bu haliyle mükemmel görünüyor..Rengi çok güzel..İç rengin de tek olması daha iyi olmuş,çok dengeli bir uyum sağlamış bence..
İçte ve dışta kondisyon çok düzgün görünüyor.İlk etapta yapmayı düşündüğün "ilk alım bakımları" sonrası seni yoracak bir şey çıkmaz sanırım.. Periyodik bakım ve temizlik konuları zamana yayılarak halledilir.. :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Mar 31, 2014 12:56 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Çok ama çok sevindim, bir aracın daha, bir G5'in daha ona bakacak, kollayacak, bakımını eksik etmeyip değer verecek birinin elinde olduğunu bilmek çok ama çok mutluluk verici. Tabii ki önce liste yapılacak, eksikler listeye eklenecek ve zamanla bu eksiklerin teminine gidilecek.

Onur un belirttiği gibi bir çok aksesuarın zaten araçta olması bile çok ciddi avantaj. Mutegi komple body kit, orjinal kırmızı dikişli deri vites topuzu, komple karbon fiber iç trimler, sis farları, krom çerçeveli göstergeler, görebildiğim kadarı ile orjinal paspaslar gibi harika uygulamalar mevcut araçta. Ayrıca daha önce çift renk kombinasyonlu bir G5 araç sahibi biri olarak siyah iç döşemenin de çok harika olduğunu ve zamanla çok keyif vereceğini de eklemek isterim. Her şeyden önce orjinal olması, orjinal kapı döşemeleri ve koltuk kılıfları bile bence harika detaylar.

Güzel günlerde, kazasız, belasız, cezasız, keyif verecek sürüşler diliyorum. Paylaşıma devam lütfen...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Mar 31, 2014 8:03 am 

Güle güle kullanın, fotolardan aracı çok beğendim, Onur ve Turgay'ın fark ettiği detaylar hakikaten çok hoş. Benden de jantların doğru yöne alınmasına +1 :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Mar 31, 2014 8:24 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Herkese tek tek teşekkür ediyorum. Jantları listeye ekledim bile. Zaten aracım için bir ajanda tutacam. Yapılan herşeyi tarih tarih tarih kaydedecem. Ilk işimiz jant yönleri işe beraber rot balans ayarı ve ilk alım bakımları ... Onları da iki gün sonra izmire gidip yaptıracağım.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Mar 31, 2014 1:59 pm 
Kullanıcı avatarı

- Taner abimizin Prelude'sine kavuştuğunu görmek çok güzel gerçekten. Uzun arayışlarının sonunda yine kendisi gibi Prelude sevdalısı Çağatay kardeşimizden bu aracı alması gerçekten memnuniyet verici. Artık tüm enerjisini Prelude'sine vereceğinden hiç şüphemiz yok.

- Hayırlı ve uğurlu olsun inşallah Taner abicim. Kazasız, belasız, mutlu, huzurlu ve sağlıklı günlerde kullanabilmeniz ümidiyle.

- Prelude sevdamızın ve sevdalılarımızın artarak devam etmesi dileğiyle...:)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Mar 31, 2014 2:10 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Hayırlı uğurlu olsun üstadım.

Neye niyet, neye kısmet işte.. Hiçbir zaman morali bozmadan olumlu bakmak en iyisi. Bir taraftan kapıyı kapatan yaradan diğer taraftan çok daha güzeliyle açıyor. Yeter ki beklemesini bilelim.

Aracın diriliği, iç ve dış kondisyonunun göz alıcılığı gerçekten keyfine keyif katmış olsa gerek.

Turgay' ın dediklerine ben de katılıyorum. Güzel bir liste oluşturarak, zaten aracında olan şık uygulamalara yenilerini ekleyeceğinden şüphem(iz) yok ;)

Allah kaza, bela, ceza vermesin. En güzel günlerde, G5 keyfini maksimum çıkaracağın anlarda kullanman dileğlyle...

Aramıza hoşgeldin VTE 11 ;)

Resim

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 674 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 68  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye