Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 490 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: AHMET ZEKİ CELAP
 Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Tem 10, 2014 11:42 pm 

Şimdilik pişman değilim...Bu 5. arabam. Civic EL, civic EX, Civic VTİ önceki arabalarım. Civic VTİ dan oldukça memnundum fakat 4 kişilik aile olunca satmak zorunda kaldık. Şu anda 2.4 accord ve bu preludumuz var...26.03.2014 te İzmir'den satın aldım. 3 ay boyunca işten fırsat buldukça yoğun bir şekilde üzerinde çalıştım. İçindeki bütün halıları koltuk kılıflarını ve koltukları, ön konsolu yıkadım hız ve sıcaklık göstergelerini tamamen söküp içlerini temizledim. Sürücü koltuğundaki 1-2 mm çapındaki yırtığı ve etrafını iç kısımdaki kumaş parçaları ile tamir ettim...Bütün kırık plastik parçaları birleştirdim, debriyaj balatasını değiştirdim...Paslı olan az miktardaki yeleri zımparalayıp astar ve boya sürdüm.Ön, arka, kapı camları ve sunroof fitilerini kelebek camları amblemleri amerikadan satın aldım ve değiştirdim. jantları ve kumho lastikleri de satın almak zorunda kaldım. Ayrıca ön arka z rotları salıncak rotillerini de değitirdim...Bir de davlumbazlar tamamen parçalanmıştı. Onları da Ankara'dan Ömer Çiftçi den satın aldım.

En son denizka tarafından Pzr Kas 09, 2014 10:46 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: AHMET ZEKİ CELAP
 Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Tem 10, 2014 11:47 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Çok güzel çalışmalar yapmışsınız. Bu aracın sizin elinizde olması büyük avantaj. Her gün bir prelude ün ehil olmayan ellerde ve kıymetini bilmeyen kullanıcılarda yok olduğunu görünce sizler çok daha değerli oluyorsunuz benim gözümde. Yapılan çalışmalar takdiri hakediyor...
Jant tercihi kişisel tercihtir ve saygı duyuyorum, bence G4 e yakışan bir seçim değil. Fikrimi ifade etmek istedim. Göz zevki size aittir ve siz beğendikten sonra gerisinin hiçbir anlamı yok. Keyifli sürüşler diliyorum...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Tem 10, 2014 11:54 pm 

Sökmediğim tek yer ön tampon kaldı. Sağ ve sol köşelerden 2-3 mm lik dışa taşmış. Küçük bir ayar gerekiyor...Bütün söktüğüm yerlerde hemen hemen hiç paslanma görmedim...Bütün havlandırma kanalları 22 yıla rağmen tertemizdi. Bu arada sileceklerin ordaki plastiğin altına polen filtresi yerleştirdim.
Anladığım kadarıyla sunroof basınçlı yıkamadan dolayı fitilin içine giren su nedeniyle paslanıyor...Servis kitapçığında yapıştırılması gerektiği yazıyor.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Tem 10, 2014 11:57 pm 

jant konusunda haklısınız...Biraz da prelude jantı olduğu için satın aldım...Daha sonra belki değiştiririm; ama şimdi değil. ....Bu arada bagaj da çok kirliydi hepsini söküp banyoda yıkadım.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Tem 11, 2014 12:06 am 

Bu arada cam sunroof ve spoiler de( fakat spoiler 92-95 civic sedana ait çıktı) aldım. Sunroofu güneşliği ile beraber nasıl değiştireceğimi 1 haftadır düşünüyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Tem 11, 2014 12:24 am 

Arka sağ stop ve ön alt iç sinyal çatlak olduğu için yenilerini alıp taktım.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Tem 11, 2014 12:26 am 

BÖYLECE BÜTÜN PARALARI BİTİRDİK VE SIRA GELDİ SATMAYA....şaka şaka...HURDAYA ÇIKANA KADAR BENDE KALIR SANIRIM. DAHA DOĞRUSU BÖYLE YA DA BUNDAN DAHA İYİ OLUR

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Tem 11, 2014 12:43 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

denizka yazdı:
BÖYLECE BÜTÜN PARALARI BİTİRDİK VE SIRA GELDİ SATMAYA....şaka şaka...HURDAYA ÇIKANA KADAR BENDE KALIR SANIRIM. DAHA DOĞRUSU BÖYLE YA DA BUNDAN DAHA İYİ OLUR

Mesajınızın bu kısmı çok hoşuma gitti... Ben de böyle olmasını diliyorum. Umarım bir ömür araç sizde kalır ve korunur, kollanır... Aktifliğinizin artarak devam etmesini dilerim. Buluşmalarda görüşmek dileğiyle...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Tem 11, 2014 9:42 am 

Arka paçalıkları ebay dan Yeni Zelanda'da buldum ve satın aldım.Daha önce accord için de paçalık ve bagaj havuzu almıştım...Bunun için de bir yerde bagaj havuzu gördüm ama çok iyi görünmüyordu.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Tem 11, 2014 11:22 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

denizka yazdı:

Evet ben de bu mesaja bayıldım.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 490 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye