Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 499 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 17, 2017 3:31 am 
Kullanıcı avatarı

Waksy yazdı:
Baran ellerine sağlık, her yeni parçada insan daha da bir mutlu oluyor :)

Sağol abim teşekkür ederim. Dediğin gibi yeni parçalarla araç yenlendikçe daha bir mutlu olunuyor.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 17, 2017 3:34 am 
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:
Harika çalışmalar. Eline sağlık Baran. Bir kez daha yinelemek istiyorum, durdun durdun, bi aktif oldun yıktın ortalığı :)
İzlemesi ve takibi çok keyifli bir başlık ve her aktif olduğunda bakmadan önce heyecanlanıyorum. Aracın kondisyonu üst düzeye çıkacak, çıkıyor günden güne...

Çok teşekkür ederim abim sağol. Elimden geldiğince yaptığım şeyleri sizden gördüğüm kadarı ile doğru yapmaya ve sizlerle paylaşmaya çalışıyorum burada olmaktan çok mutluyum. İnşallah sizlerin tavsiyeleri ve yardımlarıyla elimden geldiğince Oem bir Prelude sevdası sürdürmeye çalışıyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 17, 2017 3:34 am 
Kullanıcı avatarı

Bilal Prelude yazdı:
Costurmusun çok güzel

Estağfurullah abim teşekkür ederim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 17, 2017 3:41 am 
Kullanıcı avatarı

PreludeBB2 yazdı:
Baranım maşallah süper çalışmalar yapmışsın yine. Bu yapılanlarla araç daha da bir güzelleşmiş gençleşmiş. Kapı Fitilleri, Radyatör ve Fanlar, direksiyon.. Herşeye bayıldım dostum. Eline emeğine sağlık. Yeni disklerde süper yakışmış. Benim de ilerde disk yenileme projesine girmem lazım.. Klips işi bende halledicez onu merak etme ama o klipsden sanırım TR de de mevcuttu. Ben onun parça kodundan yarın bir arama daha yapıcam. Olmadı Terakki den benim Ivır Zıvırlarla beraber onları da alıcam sana.. Bu harika paylaşımlar için çok teşekkürler. :)

Abim çok teşekkür ederim çok sağol elimden geldiğince ve sizlerden gördüğümce birşeyler yapmaya çalışıyorum burada olmak beni hem çok mutlu ediyor hemde çok şey katıyor. :D Beğenmene çok sevindim abim diskler konusunda disk ve balataları tavsiye ederim şuana kadar çok memnunum hemde yüksek süratlerde bile beni memnun etti ama projeye başlamadan önce yine fikir alışverişi yapabiliriz hemde daha çok kullanmış ve fikir verebilecek konuma ulaşabilirim. :D Abim klips konusunda hala başım belada abim ön cam ve sıfır cam çitam öylece odamda bekliyor daha takamadım bakışıyoruz. :D Asıl ben zaman ayırıp her defasında benimle bilgi ve tecrübelerini paylaşıp destek olduğun için teşekkür ederim abim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 17, 2017 3:42 am 
Kullanıcı avatarı

Semih BB9 yazdı:
Çok güzel hareketler bunlar... yakında müzeye gidecek bir araç daha hazırlanıyor... ellerine sağlık dostum...

Teşekkür ederim abim çok sağol bu güzel sözler için ama bizim müze zamanımıza daha var gibi duruyor. :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 17, 2017 3:46 am 
Kullanıcı avatarı

Yigitkbls yazdı:
Bu ne ya,bu ne ya sanki bakım değilde yeniden yapılmış gibi bu neydi böyle son paylaşımdan sonra üç sayfa geriye daha gittim bundan önce neler ol uştur diye.
Bu arada kapı fitilleri nasıl tedarik edildi sorabilirmiyim barancım?

Abim çok teşekkür ederim biraz ayrı kalınca bide birikince projeler böyle oldu elimden geleni yapmaya çalışıyorum. :D Forumda geçen sene blunan Tolga Abi vardı ondan almıştım abim ön cam çitası kapı fitilleri ve birkaç parça daha o da yanılmıyorsam onları Ayışığı Honda'dan almıştı indirim olduğu zaman aracını sattığı için bana kısmet oldu. :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 17, 2017 4:43 am 
Kullanıcı avatarı

Biraz aradan sonra yeniden merhaba abilerim. :D Bana hiç kızmayın İstanbul'dan yatay geçiş yaptım artık Çanakkalede okuyorum işlemler ev bulmak taşınmak vs derken çok yorucu ve zahmetli bir süreç atlattım ama biraz durulunca hemen birşeyler yapmaya başladım.

İlk olarak daha öncede paylaştığım ön tarafta olan havalandırmalara işlem yapmıştık biraz daha düzelttik şimdi yükleyeceğim fotoğraflarda bunlardan sonra biraz daha düzeltilip traşlandı ama şuan o fotoğraflar elimde yok ilerleyen günlerde paylaşacağım inşallah. :D

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Fazlalıkları baya baya alında krom pul ve somunlarıda aldım bazı kırılanları kromla yeniledik üzerine koyduk direk oturuyor bu projeyide tamamen bitirecektim ama boyacının işi vardı o yüzden astar ve boyayı erteledik iyide oldu Oem rengin kodunu bulamadım havalandırmaların ama bir dahaki sefere inşallah bitecek.

Sonrasında sağolsun Hasan Hocam'dan aldığım haritalığı yerine taktım başka bir cep vardı.

Resim

Resim

Resim

Ben sonuçtan memnun kaldım görünüşü bence çok değiştirdi. :D

Başlamışken ABS beynimede bakmak istedim ve onu olduğu yeride söktüm uzun süredir başımda olan bir ABS sorunum var hatırlayanlarınız vardır sol arka ABS soketim kesik önce onu tamamlamam lazım sanırım. :D

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Soketlere vs baktım tozu temizledim ve kapattım önümüzdeki zamanlarda yan arka döşemeleri tavanı vs hepsini söküp temizleme ve sunroof hortumlarını söküp bakım yapmayı düşünüyorum abilerim. :D

Ve son olarak İngiltereden yazın aldığım arka paçalıkları taktım elimden geldiğince fakat yarın sabahtan yani bu sabah sanyiye uğrayıp life kaldırıp daha detaylı bir işlem gerçekleştireceğim.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Şimdilik sonuçlar böyle abilerim sabah biraz daha hizalı güzel olacak inşallah.

Geriye kalan projelerimde yeni ön cam yeni ön cam çitam öncelikte sadece klipsleri bulmayı bekliyorum sonrasında ne zamandır istediğim fakat bir türlü başlayamadığım Jdm katlanır ayna projeme başlayacağım inşallah. :D

Ve sizlere bir sorum var bu konuyu merak ediyorum fakat bilgim yok bu H23a Dhoc Vtec motorlarda hangi şanzımanlar kullanılıyor otomatik veya düz olarak bilgisi olan var mı acaba araç modeli olur şanzımanın kodu olur ? :D Bide bu motoru bir araca uygulamak için motor şanzıman beyin dışında hangi parçalara ihtiyaç oluyor ?

Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 17, 2017 8:23 am 
Kullanıcı avatarı

Maşallah maşallah yine neler neler olmuş yahu? :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 17, 2017 8:54 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Harika çalışmalar bunlar. Bu araç her daim buralarda olmalı. Yaşadığı evrimi de görmeliyiz. Motor şanzıman hakkında bilgisi olan arkadaşlar yanıt vereceklerdir. Eline sağlık Baran...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Eki 18, 2017 3:05 am 
Kullanıcı avatarı

Semih BB9 yazdı:
Maşallah maşallah yine neler neler olmuş yahu? :)

Sağol abim ufak değişiklikler yapmaya çalışıyoruz beğendiyseniz ne mutlu bana. :D

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 499 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye