Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 499 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 23, 2017 3:24 am 
Kullanıcı avatarı

Semih BB9 yazdı:
Maşallah... Harika çalışmalar... Zevkle izliyorum abicim.

Teşekkür ederim abim çok sağol var ol. :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 23, 2017 4:33 am 
Kullanıcı avatarı

Evet abilerim azıcık aranın ardından yine sizlerleyim çalışmalarım tam gaz devam ediyor. :D

Mehmet İlker Abimle yola koyulduk onun aracı alır benim parçaları taktırır döneriz diyorduk ama benim işlerim birkaç gün uzadı maalesef beraber dönemedik. Bu arada buradanda kendisine çok çok teşekkür ederim çok keyifli bir yolculuk oldu benim için. :D

Elimdeki parçaları ve aracı Murat Ustaya götürdüm yavaş yavaş işlemlere başladık ilk baş radyatör söküldü yenisi kutusundan çıkartıldı ve birde ne görelim benim klima ve radyatör fanım yeni radyatöre uymuyor ayak mesafeleri kurtarmıyor.

Resim

Resim

Sonra ne yapsak vs Ankarayı aradım sordum iki tip radyatör üretiliyormuş ve benimkide onların elinde olmayan tip araştırdık vs sonuç alamayınca dedim olmuşken tam olsun klima ve radyatör fanınıda sıfır söyledim onlarıda sıfırlamış olduk bu vesile ile içime daha çok sindi açıkçası.

Sonra direksiyonu sökme işine giriştik malum deri kaplama projem vardı.

Resim

Maşallah direksiyon daha önce hiç sökülmemiş tahminlerimize göre bizi biraz zorladı üstündeki etiketer olsun airbag etiketleri kodları olsun üstünde ilk günkü gibi. :D

Resim

Sonrasında disk ve balata değişimine geldi sıra üzerindekileri sökmeye başladık.

Resim

Resim

Resim

Sonra temizlik ve yenilerini takma bölümüne geçtik.

Resim

Resim

bu işlem bittikten sonra eskiden olduğu gibi gri renge boyadım lakin fotolarını çekemedim kapanışa yaklaşmıştık sabahta ben gitmeden toplandığı için resimleyemedim ama pırıl pırıl oldular. :D

Direksiyon bitti ve üzerine taktık sonrasında kapı fitillerimiz OEM sıfırları ile değişti , ön takımdaki eksikler değişmesi gerekenler değişti rutin bakımımız yapıldı motor yağı ve şanzıman yağımız değişti km yapmadık ama süre olarak yıpranmıştır diye değiştirttim sübap ayarı yaptırdım motor yağını 10-60 castrol koydurdum en iyi yağ o diyorlar daha önce 10-40 vardı.

Benim alıp götürdüklerim dışında Murat Ustanın orada takılan parçalar şöyle :

Sağ rot başı
Sol rot başı
Sağ rot kolu
Sağ direksiyon körüğü
Sol direksiyon körüğü
Sağ aks körükleri
Termostat ve contası (Borular radyatör ve fan sıfırlanmışken o da değişsin istedim.)

Müşürlerimi de kontrol ettirdim ayriyetten parçanın ismini hatırlamıyorum ama direksiyon alt taraflarında olan bir parça var kontağı ilk çevirip beklediğimizde ikinci tık sesinin geldiği parçaymış benzin pompasını falan harekete geçiriyormuş sanırım onu söküp kontak spreyi ile temizleyip lehimlerini yenilettim.

Kısa lambalarımın ampullerini değiştirdim yetersiz geliyordu ama xenon birşey istemiyordum yine sarımsı yanan ama normalde daha güçlü ampuller varmış onları koydum daha iyi ve karşı tarafı rahatsız etmiyor bu arada üstünde olan ampuller orijinal ampullermiş ve hiç değişmediler. :D

Resim

Resim

Resim

Resim

Anahtarı projem zaten biliniyor bizim burada bir türlü yapılamamıştı onuda Bostancı Oto Sanayide çözdük çok şükür biraz uğraştırdı ama sonunda oldu.

Resim

Resim

Resim

Resim

Benim kullandığım anahtara bakıldı başka br anahtardan yapıldı benim yapılması için götürdüğüm anahtar boyutunda ve olmadı sonra kontak sökmüne gttik üzerindeki sayılardan bir anahtar yapıldı bendeki anahtara benzemiyor ve anladık ki bir anahtar uydurulmuş sonra orijinal çıkan anahtarı benim getirdiğim anahtara işledik bagaj vs her yere oluyor kontağın içinede oluyor kontağın bakımları ve ayarları yapıldı artık sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum bir sonraki projemde iki düğme bir Honda kumandasını benim kumanda sistemime uydurmak G5 Prelude kumandası mesela. :P :D

Daha ufak tefek şeyler yapıldı ama aklıma gelenler bunlar geldikçe eklerim bir haftaya yakındır uğraşıyoruz kafamdaki baya şey çözüldü inşallah yaz bitmeden daha nice yenileme yapacağız tek sorunum ABS kaldı onunlada ilgileneceğim. :D

Detaylı fotoğraf çekememiştim geleli birkaç gün oldu hadi sabah çekerim vs derken kaldı geceden çektim bende biraz gece çekimi oldu ama kusura bakmayın artık abilerim. :D

İstanbuldan dönerken
Resim

Sol kapı lastikleri
Resim

Resim

Sağ kapı lastikleri
Resim

Resim

Radyatör yeni fanlar , yeni borlar
Resim

Resim

Direksiyon
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Direksiyonda yanları delikli deri istiyordum ama bazı aksilikler yüzünden maalesef yapamadık bende daha spor bir görüntü olsun diye dikişleri belli olsun diye gri istedim aracın iç döşemesinin tonunda yaptırdım. :D

Kapı sensörlerimizide monte ettik
Resim

Resim

Kafama takılan bir soru ise şu bagajı açınca bagaj ışığım yanıyor ama kapıyı açıp sensör devreye girince kapı açık ve bagaj açık ikiside yanıyor bu böyle mi olmalı bende mi bir sorun var acaba abilerim fikri olan var mı ?

Farlarımızın gece görüntüsü ( uzaktan çekmek isterdim ama önümde araç vardı ve etrafta çok sokak aydınlatması var istenirse daha karanlık bir ortamda uzaktan farklı açılardan çekerim ama herkese tavsiye ediyorum baya fark ettiriyor.)

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Şimdilik bu kadar benden abilerim inşallah beğenirsiniz aracın keyfi gayet iyi bakımlardan sonra gidişi duruşu vs çok değişti yakın zamanda rot&balans ayarı ön cam ve çitası değişimi ile sizlerle olacağım hepsi sırasını bekliyor çitada ufak bir eksiğim var klipsler eksik baya aradım İstanbul'da Biga'da ama yok iki tane OEM var elimde Ozan Abim'den bu konuda yardım istedim sağ olsun yardım olacak bana buradan çok çok teşekkür ediyorum onada. :D

Ve çok hoş bir parçayı daha listemize ekledik OEM beyaz sinyal takımı ne zamandır aradığım ve çok istediğim bir takımdı. Bunun yanında OEM ön logoda bizimle. Bir takım sinyal daha yanında yedek olmuş oldu. Fatih Abime buradan bir kez daha çok çok teşekkür ediyorum çok nadide parçaları benimle paylaştığı için hakkını ödeyemem.

Resim
Resim

Yeni ön tamponumuz yavaş yavaş dolmaya başladı. Sisler ve kare plakalıkta tamamlandığında boyayıp pat diye araca takabilirim unutmadan birde sis farı düğmemiz eksik ama onuda tweeter kapağında olanlardan istiyorum biraz daha işimiz var yani inşallah hepsini tamamlarım.

Şimdilik sağlıcakla kalın Prelude dolu günler diliyorum hepinize.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 23, 2017 11:20 am 
Kullanıcı avatarı

- Heyyy MaşaAllah Baran paylaşmamış hibe etmişsin vesselam. Kondisyonu sürekli artan nadide bir araca sahipsin ve yenilenen parçalarla daha da artan prelude keyfini güzel günlerde yaşaman dileğiyle. Hayırlı olsun kazasız belasız inşaAllah...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 23, 2017 11:43 am 
Kullanıcı avatarı

Baran ellerine sağlık, her yeni parçada insan daha da bir mutlu oluyor :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Ağu 25, 2017 11:43 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Harika çalışmalar. Eline sağlık Baran. Bir kez daha yinelemek istiyorum, durdun durdun, bi aktif oldun yıktın ortalığı :)
İzlemesi ve takibi çok keyifli bir başlık ve her aktif olduğunda bakmadan önce heyecanlanıyorum. Aracın kondisyonu üst düzeye çıkacak, çıkıyor günden güne...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ağu 27, 2017 8:16 am 

Costurmusun çok güzel

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 30, 2017 11:38 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Baranım maşallah süper çalışmalar yapmışsın yine. Bu yapılanlarla araç daha da bir güzelleşmiş gençleşmiş. Kapı Fitilleri, Radyatör ve Fanlar, direksiyon.. Herşeye bayıldım dostum. Eline emeğine sağlık. Yeni disklerde süper yakışmış. Benim de ilerde disk yenileme projesine girmem lazım.. Klips işi bende halledicez onu merak etme ama o klipsden sanırım TR de de mevcuttu. Ben onun parça kodundan yarın bir arama daha yapıcam. Olmadı Terakki den benim Ivır Zıvırlarla beraber onları da alıcam sana.. Bu harika paylaşımlar için çok teşekkürler. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 04, 2017 9:17 pm 
Kullanıcı avatarı

Çok güzel hareketler bunlar... yakında müzeye gidecek bir araç daha hazırlanıyor... ellerine sağlık dostum...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Eyl 15, 2017 9:47 am 
Kullanıcı avatarı

Bu ne ya,bu ne ya sanki bakım değilde yeniden yapılmış gibi bu neydi böyle son paylaşımdan sonra üç sayfa geriye daha gittim bundan önce neler ol uştur diye.
Bu arada kapı fitilleri nasıl tedarik edildi sorabilirmiyim barancım?

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 17, 2017 3:30 am 
Kullanıcı avatarı

DoctoR yazdı:
- Heyyy MaşaAllah Baran paylaşmamış hibe etmişsin vesselam. Kondisyonu sürekli artan nadide bir araca sahipsin ve yenilenen parçalarla daha da artan prelude keyfini güzel günlerde yaşaman dileğiyle. Hayırlı olsun kazasız belasız inşaAllah...

Teşekkür ederim abim elimden geldiğince birşeyler ve paylaşım yapmaya çalışıyorum. İnşallah hepimiz bir arada güzel günlerde bu keyfi yaşarız. :D

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 499 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye