Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1276 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 124, 125, 126, 127, 128  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: PRELUDE SILVER PROJECT
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eki 09, 2017 10:13 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Yigitkbls yazdı:
Bu konuda bende şikayetçiyim vallaha ozan abi destekçinim.birleyler soruyorum günlerce cvp yok bunsıtalar zaten bir durgunluk kimse kimseye yazı bile yazmıyor bence bir kopukluk var forumda.Eksik bişeyler var ama çözemedim.

Desteğin için sağol dostum.. Sizlerin desteği sayesinde zaten oluyor bu işler. Valla var bi durgunluk ama anlamadım.. Prelude piyasası hareketli ama bizim Preludeciler kayıplarda.. :lol:

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Eki 11, 2017 9:58 pm 

Hocam çok güzel teyp almışsın, güle güle dinle. Az buçuk elektrik-elektronik ve ses fiziği bilgimle diğer destek taleplerine cevap vermenin zor olduğunu söylemeliyim. Esasında konu çok basit ancak basit bir şekilde anlaşılır bir dil kullanmak zor. Bazı teknik-teknolojik terminolojinin son kullanıcının hayal dünyasında nasıl canlandığını, hangi beklentilere sebep olduğunu kestirmek zor. Kısacası, fabrikanın 25 yıl önce de olsa sunduğundan daha iyi bir netice beklentisinin, hele ki bütçe kısıtlıysa Martin Luther King'den daha iddialı bir rüya olduğunu söylemem yersiz olmaz. Bence bu sistemin ne kadar orijinal parçasını toplarsan o kadar iyi. Orijinal hoparlörlerin empedans/frekans aralıklarını karşılayan fiyatı en uygun hoparlörleri bulup kullanman da en akılcı çözüm. Şemada gözüktüğü kadarıyla, orijinalini bulamadığın takdirde sadece bir adet mono bass amplifikatörüyle işi çözersin. Biraz fantezi yapayım dediğinde 1-neticenin seni memnun etme ihtimali meçhul, 2-maliyetin ucu açık olur. Kimse sitemini bile üzerine alınmamış olmasın diyerek, serzenişine kabul edersen dostane bir cevap vereyim. Bu gibi projelerde çok gazlamak sorumsuzluk olur, zira senin gibi çok sevdiğimiz, son derece samimi bir arkadaşımızın 2 hafta sonra bu prelüd beni bitirdi, kartlar-borçlar, memur maaşı falan demesi bizi üzer. İyi günlerde kazasız belasız sürüşler diliyorum abicim, allah ayırmasın inşallah.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Eki 12, 2017 10:58 am 

UMARIM ÇOK PARA VERMEMİŞSİNDİR.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Eki 12, 2017 10:32 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

ozerki yazdı:
Hocam çok güzel teyp almışsın, güle güle dinle. Az buçuk elektrik-elektronik ve ses fiziği bilgimle diğer destek taleplerine cevap vermenin zor olduğunu söylemeliyim. Esasında konu çok basit ancak basit bir şekilde anlaşılır bir dil kullanmak zor. Bazı teknik-teknolojik terminolojinin son kullanıcının hayal dünyasında nasıl canlandığını, hangi beklentilere sebep olduğunu kestirmek zor. Kısacası, fabrikanın 25 yıl önce de olsa sunduğundan daha iyi bir netice beklentisinin, hele ki bütçe kısıtlıysa Martin Luther King'den daha iddialı bir rüya olduğunu söylemem yersiz olmaz. Bence bu sistemin ne kadar orijinal parçasını toplarsan o kadar iyi. Orijinal hoparlörlerin empedans/frekans aralıklarını karşılayan fiyatı en uygun hoparlörleri bulup kullanman da en akılcı çözüm. Şemada gözüktüğü kadarıyla, orijinalini bulamadığın takdirde sadece bir adet mono bass amplifikatörüyle işi çözersin. Biraz fantezi yapayım dediğinde 1-neticenin seni memnun etme ihtimali meçhul, 2-maliyetin ucu açık olur. Kimse sitemini bile üzerine alınmamış olmasın diyerek, serzenişine kabul edersen dostane bir cevap vereyim. Bu gibi projelerde çok gazlamak sorumsuzluk olur, zira senin gibi çok sevdiğimiz, son derece samimi bir arkadaşımızın 2 hafta sonra bu prelüd beni bitirdi, kartlar-borçlar, memur maaşı falan demesi bizi üzer. İyi günlerde kazasız belasız sürüşler diliyorum abicim, allah ayırmasın inşallah.

Selamlar Özkanım. Evet dostum bu iş öncelikle çok yavaş adımlarla ve bol bol araştırma yaparak ilerlemeli.. Herşey ufak ufak.. Deyimi yerindeyse "sindire sindire" olacak. Senin de belirttiğin gibi bu müzik işinin ucu açık. Bütçeler de malum. O yüzden mütevazi bir bütçe ile elde edebileceğimiz en kaliteli sesi almak gayemiz. Yani Fiyat - Performans oranı en iyiyi. DSP ses sisteminin çoğu parçası hazır. Kalan detay ve can damarı parçaları da yavaş yavaş alacağız.. Devir sakin kalma ve yavaş ilerleme devri.. Yanlız bu projede bana en önemli desteği elektronik ve ses sistemi olarak bilgisi olan dostlarımdan bekliyorum. Keza bu müzik sistemleri konusunda cidden duayen kıvemında dostlarımız var forumumuzda. Desteğin için tekrardan sağol varol dostum.. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Eki 12, 2017 10:36 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

denizka yazdı:
UMARIM ÇOK PARA VERMEMİŞSİNDİR.

Kaliteyi ucuza alamazsınız Ahmet Bey. Ucuz alınan mal çoğu zaman çöp tadında olur. Hele hele çok nadide "Opsiyonel Donanım Parçalarında" bu durum daha da acımasızdır. Mesela geçen muhabbeti geçmişti Bilalle.. EBAY de G5 OEM paspası şu anda kargosuz 1750 - 2000 TL.. Kargosu ile 2500 TL filan.. Neden böyle? Ender bulunan nadide bir parça + sıfır + artık üretilmiyor... Bu ve bunun gibi örnekler çok.. Kalite isteniyorsa kesenin ağzını açmak lazım... ama bizler sınırlı bütçeli insanlar olduğumuzdan bu gibi konular bize uzak şu anda.. Kendi bütçemizde makul rakamlara yağımızla kavrulup, el emeğimizle birşeyler yapmaya gayret ediyoruz.. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 17, 2017 3:14 am 
Kullanıcı avatarı

Abim yine çok güzel oem dokunuşlar yapmışsın ben girmeyeli maşallah bu enerjin yeteneğin sevgin çok başka. Özellikle ses sistemi projesi çok hoşuma gitti sonucu merakla bekliyorum inşallah tamamlandığında kulaklarımla dinlemek nasip olur. :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Eki 22, 2017 6:40 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Baran Tatlı yazdı:
Abim yine çok güzel oem dokunuşlar yapmışsın ben girmeyeli maşallah bu enerjin yeteneğin sevgin çok başka. Özellikle ses sistemi projesi çok hoşuma gitti sonucu merakla bekliyorum inşallah tamamlandığında kulaklarımla dinlemek nasip olur. :D

Sağol varol Barancım.. Adım adım yavaş yavaş ilerlemekteyiz dostum. Sizlerin desteği en büyük motivasyon kaynağım.. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Eki 22, 2017 8:51 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

DSP Ses Sistemi projemiz tüm hızıyla devam etmekte. Şu anda yurtdışından beklediğim entegreler. Ali Express be EBAY üzerinden elime geçti. Sağolsun Bulgaristan ve Polonya Prelude Clublarından dostlarım bana çok yardımcı oldular. İhtiyacım olan Ses çıkış Entegreleri ve Dolby Ses süzücü entegreyi USA ve Bulgaristan dan temin ettim. Aynı zamanda Çinden de yedeklerini bulup adım Ali Express üzerinden.

Yanmış ses çıkış entegrelerimizin yanısıra bu da en önemli olan Dolby ses çıkış entegresi.. Bulmak zor oldu ama imkansız değildi.. :)

Resim

Bunlarda elime ulaşan entegrelerin bir kısmı. Buradakiler bu DSP Uniteyi onarmak için yeterli tabi başka bir arıza çıkmazsa.

Resim

Facebook üzerinden yaptığım araştırmalar sonucunda İzmir 2. Sanayi Sitesinde bulunan Favori Oto adlı bir firmanın bu eski teypler ve Aux çıkışları üzerine uzman olduğunu öğrendim. Kendileriyle iletişime geçtim ve beni çok iyi karşıladılar. Bende Cumartesi günü Teybi ve DSP üntesini kendilerine teslim ettim. Bakalım umarım istediğim sonucu alırım. Hep birlikte göreceğiz. Endişeli ve Heyecanlıyım.. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 24, 2017 12:47 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Sonucu heyecanla bekliyorum. Ortaya nasıl bir sonuç çıkacak? Bu teyb ve entegreleri mevcut sistemi nasıl destekleyecek, kafamda bir sürü soru var... Mevcut entegreler teybi çalıştırsa bile yeterli aslında. Diğerleri kolonlarla çözülür zaten. Heyecana devam...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eki 24, 2017 8:29 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:
Sonucu heyecanla bekliyorum. Ortaya nasıl bir sonuç çıkacak? Bu teyb ve entegreleri mevcut sistemi nasıl destekleyecek, kafamda bir sürü soru var... Mevcut entegreler teybi çalıştırsa bile yeterli aslında. Diğerleri kolonlarla çözülür zaten. Heyecana devam...

Aynen Turgayım. Şu anda en büyük sorun Ana Kasetçalar Üniteden ses alabilmek ve sağlıklı şekilde çalışmasını sağlamak. Zaten Amfi bağlantısı yapılacağı için ses oldukça güçlenecek. Bende merakla beklemekteyim dostum. Haberleşiyoruz teybçi arkadaşla.. Yarına netleşecek bazı şeyler. :)

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1276 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 124, 125, 126, 127, 128  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye