Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 60 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 48 VZ 147
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 11, 2016 9:46 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

öncelikle geçmiş olsun...
malum parçanın püf noktası şudur:
biz onu ve tryp çevresindeki parçayı da üstten sökmeye çalışıyoruz...
hata burada işte. aslında tamam üstten çekerek çıkması lazım ama artık materyal yorgunluğu ve plastik/mika parçaların iyice gevremiz olmasından kaynaklanan kırılmalar sözkonusu oluyor.

şu şekilde yapmalıyız...
1- akünün kutup başını çıkarıyoruz.
2-torpido gözü dediğimiz ksmı söküyoruz.
3-yolcu airbag kablo bağlantısını ve sabitleme civatalarını söküp airbag'i çıkarıyoruz.
4-airbag boşluğundan elimizi içeri uzatıp sökmek istediğimiz parçanın bağlantı ayaklarını içten dışa doğru itekleyerek , sıkı-geçe bağlantılarından kurtarıp dışarı doğru itekleyip alıyoruz.

bunu harici bir yöntem , hem parçanın dokusuna zarar verecektir hem de kırılmalara çatlamalara sebep olacaktır.

bu metni teknik bilgi olarak ilgili bölümde de ayrı başlık altında paylaşacağım...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 11, 2016 10:06 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Tanercim, aynı uygulamayı defalarca yapan arkadaşlarımız var. O parçayı sökmek için bu kadar detaylı bir işleme gerek olduğunu çok düşünmüyorum. Bence o ürünü gereksiz yere kastırdılar ve kırıldı. Ürünü hava kanallarının altından plastik aparatlar yardımıyla biraz yukarı kaldırıp yatay bir şekilde kendine doğru çekince biraz asılınca geliyor zaten. Plastik aksam yorulmuş olsa bile, klipsler yerine yapışmış olsa bile kendine doğru aynı hizada çekersen parçayı kırma imkanı çok düşük.

Bahsettiğin yöntem tam olarak parçanın sağlam çıkmasını garanti ediyor belki ama çok uzun bir süreç değil mi yahu :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 11, 2016 10:15 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:
Tanercim, aynı uygulamayı defalarca yapan arkadaşlarımız var. O parçayı sökmek için bu kadar detaylı bir işleme gerek olduğunu çok düşünmüyorum. Bence o ürünü gereksiz yere kastırdılar ve kırıldı. Ürünü hava kanallarının altından plastik aparatlar yardımıyla biraz yukarı kaldırıp yatay bir şekilde kendine doğru çekince biraz asılınca geliyor zaten. Plastik aksam yorulmuş olsa bile, klipsler yerine yapışmış olsa bile kendine doğru aynı hizada çekersen parçayı kırma imkanı çok düşük.

Bahsettiğin yöntem tam olarak parçanın sağlam çıkmasını garanti ediyor belki ama çok uzun bir süreç değil mi yahu :)

evet uzun bir süreç....
ama şimdi bunu Bilalin çektiğini düşünüyorum... çok narin yapılı bir arkadaşımız olduğu için Bilal'i örnek verdim... :shock:
veya hüsamettin ustanın işe yeni başlamış çırağının tornavidayla daldığını hiç düşünemiyorum...
ve ben birkaç araçta denedim bazen pıt diye geldi , bazen de gelmem ben diye inat etti...
bence zırt pırt sökülmeyen parçalar olduğu için bir defaya mahsus bu detaylı sökme işlemine katlanılır bence...
kırıldıktan sonra eibach demenin bir anlamı yok bence...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 11, 2016 10:57 am 
Kullanıcı avatarı

Aynen öyle en az 4 kere sökmüşlüğüm var ne kırma ne çıtırdatma gayet basit bir yöntem hatta yakında 5.si gelicek saatin rengini modifiye edicem :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 11, 2016 11:57 am 

Resim

Bunlar bahsettiğim romantizme ait....

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 11, 2016 12:03 pm 

Resim

Resim

Buda içimin cızzz ettiği an...Buna ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 11, 2016 12:10 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

deephunter yazdı:
http://s1096.photobucket.com/user/dephunter/media/P_20160606_175853_1_p_zpsy2rsohhq.jpg.html?sort=9&o=3
http://s1096.photobucket.com/user/dephu ... sort=9&o=4

Buda içimin cızzz ettiği an...Buna ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Mehmetcim geçmiş olsun... çok üzücü bir durum...
önerilecek tek şey düzeltilip boyanması...
başka çare ... belki eğer kaskon varsa mini onarım kapsamında yaptırılabilir. boyasız onarım imkanı zor gibi... ama olabilir...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 11, 2016 12:39 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Çok geçmiş olsun. Her iki durum da üzücü ve can sıkıcı. Kaza tutanağı doldurup karşı tarafın trafik sigortasından ödemeyi alabilirsin. Eğer kusurlu karşı taraf değil ise ödemeyi kendin halletmen gerekecek. Mini onarım kapsamında bu hasarın çözülmesi çok zor, düzeltme ve boyama yapılmalı...

Not: Fotoğrafların boyutlarını küçülterek foruma yükledim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 11, 2016 5:17 pm 

deephunter yazdı:
Bilal Prelude yazdı:
memet abi geçmiş olsun
nedir bu preludecilerin bu torpido parçasından çektiği :( şuan hali hazırda 5-6 kişi arıyor o parçayı
bi kanal bulunup getirtilebilir aslında

Sağol Bilalim,aslında bu parça olsa olsa Bilal de olur demiştim:)

maalesef bende yok evet evveliyatında vardı elimden 3 tane geçti :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 11, 2016 10:57 pm 

soulless yazdı:
Çok geçmiş olsun. Her iki durum da üzücü ve can sıkıcı. Kaza tutanağı doldurup karşı tarafın trafik sigortasından ödemeyi alabilirsin. Eğer kusurlu karşı taraf değil ise ödemeyi kendin halletmen gerekecek. Mini onarım kapsamında bu hasarın çözülmesi çok zor, düzeltme ve boyama yapılmalı...

Not: Fotoğrafların boyutlarını küçülterek foruma yükledim.

Tutanak tuttum Turgay ,zaman problemi olduğu için gidemedim servise ,kaza ramazanın ilk günü iftara yakin zamanda oldu servisden de iki gün önce almıştım aracı canım çok sıkıldı lanet olsun dedim kulağımın üzerine yattım birazda..Tutanak tutulduktan sonra belli bir zaman sınırı varmı işlemi başlatmak için?

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 60 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye