Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 34-BYE-49 / istanbul
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Kas 16, 2015 10:57 am 
Kullanıcı avatarı

Değerli arkadaşlar,
13Kasım günü İkiler Honda'dan aracımı teslim alarak ben de PRELUDE serüvenine girmiş oldum. Esasında aracı geçtiğimiz Mayıs ayı sonunda satınalmıştım lakin biraz bekleme süresi sonrasında da İkiler'de geçen uzun diriliş süreci tarihi buraya kadar getirdi.
Aracıma gelecek olursak; uzun süre icra parkında yatmış ve geçmişte tek sahibi olmuş olarak biliyorum. Ben satın aldığımda değişen parçası yoktu ama kaporta ve boya işlemleri gerekiyordu. Şimdi olsa belki almayacağım bir araçtı ama bazı şeyler olacağına varıyor :D İşin heyecanıyla bir solukta arabayı alıp işlemlere girişmiş oldum...
Genel olarak yapılan işlemler; komple kaporta boya, yürüyen aksamın elden geçmesi, genel motor bakımları, radyatör değişimi, spor yay montajı, orj. çelik jant ( Taner Abi'ye teşekkürler ) yeni lastık takımı, alarm ve park sensörü...
Fotoğraflarla beraber detayları sizinle paylaşacağım...
Şimdilik herkese keyifli sürüşler...

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: 34-BYE-49 / istanbul
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Kas 16, 2015 11:01 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

İstanbul buluşmasında gördüğümüz ve hepimizin çok beğendiğin bir G4'ün ona kıymet veren ve verecek olan birinin elinde olması harika bir duygu. Aracın boyası ve renk tonu harika görünüyor. İç kısmına da diyecek yok araç gerçekten çok temiz kullanılmış. Yay işlemi de araca ayrı bir hava katmış. Hepimiz aracı izlemekten büyük keyif aldık. Detaylı fotoğrafları merakla bekliyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Kas 16, 2015 4:13 pm 

hoşgeldin tolgacım tekrardan :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Kas 16, 2015 10:48 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Tolgacım tekrar hoşgeldin. Jantlar konusunda çok doğru bir karar verdin. güle güle kullan. resimlerini merakla bekliyoruz. aracını güle güle kullanmanı dilerim. hayırlı olsun.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Kas 17, 2015 6:38 am 
Kullanıcı avatarı

Merakla bekliyoruz.
Güle güle kullanın.

Selamlar,

Febr

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Kas 17, 2015 11:42 pm 
Kullanıcı avatarı

- Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler diliyorum...

- Araca yapılan işlemleri Fotoğraf ve detaylarıyla bekliyoruz.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Kas 18, 2015 6:20 am 
Kullanıcı avatarı

Merhaba aracınız hayırlı olsun kazasız belasız uzun yıllar keyifle sürmenizi dilerim abim.
Sanırım aracınızı İkilerde görmüştüm benim aracımın bakımına gittiğim zaman sahibini merak etmiştim hatta tanımak bugüne nasipmiş. :D
Çok güzel görünen bir araç sizin gibi ilgilenen birinin elinde olmasıda artık onun uzun yıllar daha bu güzel görünümde kalacağının göstergesi konunuzu keyifle takip edeceğim abim ellerinize emeğinize sağlık gelecekteki projeleriniz içinde şimdiden kolay gelsin Preludeli güzel sağlıklı günler diliyorum. :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Kas 18, 2015 10:28 am 
Kullanıcı avatarı

Aracınızı buluşmadaki bir kaç fotodan gördüğümüz için detaylarını bilmiyorum ama merak içindeyim. Gerçekten çok temiz çok güzel görünüyor. En kısa zamanda iç-dış fotoğraflar bekliyoruz ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Kas 18, 2015 10:51 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Aramıza hoşgeldin Tolgacım. Aracın gerçekten mükemmel ve nadide bir Prelude. Yapım aşamasına da eşlik etmiş ve aracın tarihini bilen birisi olarak o aracın senin elinde ölümsüz olacağını söyleyebilirim. BYE zaten çok düzgün bir araçtı. Bu araçlar çok el değiştirmediği zaman düzgün korunuyorlar Senin ilgin alakan sayensinde de mükemmel oldu. Kazasız belası sürüşler dilerim dostum. Jantından yayına kadar benim aracın ikizi bu. :D Maşallah kırk bir kere. :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 13, 2015 6:07 pm 
Kullanıcı avatarı

Değerli arkadaşlar merhaba,
Uzun bir aradan sonra; nihayet bir kaç fotoğraf paylaşbiliyorum.

Aşağıdaki üç fotoğrafı arabamı İkiler Servis'e (Bünyamin Usta) teslim ettiğim gün çekmiştim.

Genel olarak sorunlar;
-Ön çamurluklar, arka çamurluklar genel olarak darbeli ve kötü durumdaydı.
-Sunroof genel olarak kötü ama içinde çürük yoktu.
-Tavanda sağ ön tarafta yaklaşık 8-10cm çapında en ciddi çürük bulunuyordu.
-Sağ ön tampon sinyali kırıktı ve sol arka jant kapağı yoktu.
-Kapı kilitleri zor çalışıyordu :)
-Elektrikli anten bozuktu.

Bu sorunların haricinde aracın içi ve motoru çok iyi durumdaydı. Tüm bunları hal yoluna sokmak için komple düzeltilip boyanması için el sıkıştık.

Resim

Resim

Resim

Aracım aylarca İkiler'de misafir oldu :) Personel eksikliğinden kaynaklı gecikmeler, benim hoşgörüm vs derken ufak ufak neticeleri almaya başladık... Camlar söküldü, tavan döşemesi çıkartıldı, çamurluklar, ön kaput, tamponlar, bir sürü parça söküldü ve düzeltmeler yapıldı...
İlk olarak komple astarlaması yapıldı.

Resim

Aslında elimde birçok fotoğraf vardı ancak istemeden hepsini imha etmiş oldum. Bazılarını Ozan Abi'ye göndermiştim saolsun bana geri gönderdi :)
Aşağıdaki fotoğraflar da boyamız atıldıktan sonra...
Orjinal rengini değiştirmedim zira seviyorum bu rengi...

Resim

Resim

Resim

Resim

Boya işlemi tamamlanınca aracın toplanmasına başlamadan mekanik işlemlere giriştik;
-İlk olarak radyatör değiştirildi çünkü üzerinde kuvveti yetmeyecek parmak kadar bir radyatör vardı.
-Ön,arka takım elden geçti.
-Yağ,filtre, antifiriz, gibi tüm rutin bakımlar yapıldı.
-Fren merkezi, ön diskler ve balatalar değiştirildi.
-Manifolt kapağı boyandı.
-Voglant spor yaylar takıldı ( Ozan Abi'ye selam olsun :D )

Yukarıdaki işlemlerin ardından arabamı sanayine uğurladık. Burada camlar tamamen sökülüp filmlenecek, egzoz komple yenilenecek ve rot balans ayarına girecekti.
Bu arada atlamadan belirtmek isterim. Orjinal çelik jantlar için Taner Abi'ye çok teşekkür ederim. Kendisinden temin edip üzerine Kumho lastikleri taktırdım.
Montajlar ve ayarlar güzelce devam ederken aracın arka traversinde tespit ettiğimiz eğrilik hepimize süpriz oldu. Bu durum ilk olarak rot balanscı da tespit edilmişti.
Hem ilave masraf olacağı için hem de ilk etapta çok sorun olmayacağı için herhangi bir müdahele yapmadık. Lakin bu bozukluk sol çn tekerleğin içeride durmasına neden oluyordu.

Resim

Yukardaki fotoğrafı görünce son mini-istanbul buluşmasına katılanlar bu görüntüyü canlı canlı görme şansına sahip oldular. :D
Arabamı biraz daha kullandıktan sonra bu durum hem gözüme battı hem de sağa doğru çekme başladı... Ben de tekrar İkiler Honda'ya Hüseyin Usta'nın yolunu tuttum. Kendisi traversi ve ön taşıyıcıyı bulduğumuz takdirde bu işi çözeceğimizi söyledi. Ben hızlıca bir araştırmayla facebooktaki grubumuz vasıtasıyla Emin kardeşimizle irtibat kurdum. Kendisi saolsun parçaladığı G4'ünün traversini taşıyıcısını ve salıncağını hızlıca gönderdi.
Daha sonra Hüseyin Usta'nın gerçekten ustalığı ve özverisiyle bozuk olan duruşu tabiri caizse tabanca gibi yaptık :)

Son olarak tüm bu hikayelerden sonra güncel fotoğrafları da sizinle paylaşmak istiyorum.

Resim

Resim

Resim
Resim

Resim

Resim

Takip eden günlerdeki yeni projelerimi güncel olarak sizlerle paylaşacağım.

Herkese keyifli ve güvenli sürüşler...
Selamlar...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye