Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1249 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 125  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: PRELUDE SILVER PROJECT
 Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 06, 2015 2:16 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Merhaba Arkadaşlar. Aracımın konusuna buradan yeniden Start vermek suretiyle başlıyorum. Çok uzun ve belki de ömürlük uzunlukta bir Konu olmasını temenni ederek girişimi yapayım buradan. Beni tanıyan arkadaşlar önceki aracıma neler yaptığımı ne gibi projeler uyguladığımı bilirler. Bilmeyen yeni arkadaşlarım için de kısaca özetlemem gerekirse Türkiye de gerçek anlamda tek olan bir araca sahiptim 2.3i EDM versiyon 92 Manual Honda Prelude (Kırmızı). Bu aracın üzerinde çok büyük bir restorasyon çalışması yaptım ve bu sırada da araca JDM Digital Klima sistemini + aracım klimasız olduğundan OEM Honda Prelude G4 Klimasını monte ettim. Bu ve bunun gibi birçok çalışmaya imza attığım konumu viewtopic.php?f=20&t=109 linkinde bulabilirsiniz.

Şu anda kullanmakta olduğum ve konumuzun ana başlığını oluşturan aracım 1993 Model 2.0i Otomatik, Sebring Silver rengine sahip, 128 bin KM de bir araç. Arac 22 yıl ilk sahibi olan, kendisini de şahsen duyduğum - bildiğim mimar bir abimize aitmiş. Aracı aldığımda aracın 93 yılında Yetkili Servis Mutluhan dan alındığına dair faturası ve Gümrük giriş evraklarını da bana sundular. Çok keyifli çok güzel ve son derece de orjinal kalmış, temiz bir araç. Amacım bu araca ağız tadıyla bir ömür boyu binip, aracı 1993 yılındaki ilk günkü kondisyonunda hatta daha da iyi bir seviyede OEM dokunuşlar ve Restorasyonlarla kullanmak, korumak ve kollamaktır. Şahsen ömrüm vefa ederse de ileride biricik kızıma bırakmak istiyorum. Onunda benim bu sevgimi - aşkımı kendi çocuklarına ve hatta torunlarına bırakması en büyük temennilerimdendir.

Aracı eşimle birlikte Bodrum dan aldık. Aracı aldığımız gün olan 18 Mayıs 2015 tarihli araç ile ilk fotomuzu sizlerle paylaşarak ilk mesajımı noktalamak istiyorum.

Sevgi saygı çerçevesinde, kırgınlıkların dostluklara dönüştüğü bir ortamda hep birlikte güzel paylaşımlarda bulunmak dileğiyle. Sizlerden ricam konumu yanlız bırakmayın hep birlikte bu güzel araçları ülkemizde yaşayalım - yaşatalım.

Saygılarımla

Ozan Kırşallıoba

Resim

En son PreludeBB2 tarafından Çrş Ağu 12, 2015 3:14 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: PRELUDE SILVER PROJECT
 Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 06, 2015 2:30 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Bu konuyu tekrar aktif olarak görmek çok güzel.

Daha önceki aracına ne yaptığını, neler yaptığını çok iyi bilen ve noktasından virgülüne kadar herşeyini okuyan biri olarak yeni projeni de takip etmek çok ama çok keyifli olacak.

Büyük bir merak ve hevesle yeni projeni de tamamlamanı bekliyorum. İnşallah bir ömür boyu aracın sende kalır ve tüm projelerini bizlere aktarır, bilgilerini paylaşırsın. Zaten bundan en ufak bir şüphe duymuyorum.

Bir kez daha yeni aracın hayırlı ve uğurlu olsun. Kazasız ve belasız sürüşler dilerim.

Not: Şu an aracın ne aşamada. Parça siparişleri ve boya işlemi tamamlandı mı? Son halini görmek için sabırsızlanıyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 06, 2015 2:41 pm 
Kullanıcı avatarı

Yeni konu hayırlı olsun.

Bir an önce aracının tamamlanmasını bekliyorum ki bu kez de ben aracı teslim edeyim.

Yapılan işçilikten tut da sunroof'un yenilenmesine, tek tek gelen OEM parçalardan tut da yapılan masraflara kadar her şeyi paylaşmanı rica ve tavsiye ederim hocam.

Her ne kadar Silver sevmesem de Project güzel...
:)

Selamlar,

Febr

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 06, 2015 3:21 pm 
Kullanıcı avatarı

Konu başlığınıza aktif olarak cevap yazamasam da sürekli takip ediyordum. Prelude ve OEM tutkunuzun ne boyutta olduğunu biliyorum. Umarım son kazadan sonra aracı toparlama konusunda ilerlemeler kaydetmişsinizdir. Kaput ve çamurluk konusundaki sıkıntılar çözülmüştür artık diye düşünüyorum. Merakla takip etmeye devam edeceğim.

Kazasız, belasız ve bol keyifli sürüşler diliyorum...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 06, 2015 3:46 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:
Bu konuyu tekrar aktif olarak görmek çok güzel.

Daha önceki aracına ne yaptığını, neler yaptığını çok iyi bilen ve noktasından virgülüne kadar herşeyini okuyan biri olarak yeni projeni de takip etmek çok ama çok keyifli olacak.

Büyük bir merak ve hevesle yeni projeni de tamamlamanı bekliyorum. İnşallah bir ömür boyu aracın sende kalır ve tüm projelerini bizlere aktarır, bilgilerini paylaşırsın. Zaten bundan en ufak bir şüphe duymuyorum.

Bir kez daha yeni aracın hayırlı ve uğurlu olsun. Kazasız ve belasız sürüşler dilerim.

Not: Şu an aracın ne aşamada. Parça siparişleri ve boya işlemi tamamlandı mı? Son halini görmek için sabırsızlanıyorum.

Çok Teşekkürler Turgaycım sağolasın. Projemiz şu anda büyük bir yoğunluk ve aynı zamanda zamana yayılmışlık şeklinde devam ediyor dostum. Malesef son gelen kötü bir haberle Aracın boya projesi Eylül sonlarına kadar uzadı bu Kaput yüzünden. Detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Bu arada gelen birçok parça oldu. Hepsini detaylı şekilde buradan aktaracağım. Sağolun varolun. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 06, 2015 3:49 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Febr yazdı:
Yeni konu hayırlı olsun.

Bir an önce aracının tamamlanmasını bekliyorum ki bu kez de ben aracı teslim edeyim.

Yapılan işçilikten tut da sunroof'un yenilenmesine, tek tek gelen OEM parçalardan tut da yapılan masraflara kadar her şeyi paylaşmanı rica ve tavsiye ederim hocam.

Her ne kadar Silver sevmesem de Project güzel...
:)

Selamlar,

Febr

Çok teşekkürler Fatihçim sağolasın. Evet dostum tüm detayları tek tek paylaşacağım buradan. Alınan parçaları parça kodları ve fiyat bilgilsiyle de vereceğim ki bu tip parçalara ihtiyacı olan arkadaşlarımıza referans içeriği olsun. Araıc bir bitirelim iinşallah o güzel günleri de göreceğiz hep birlikte. Tekrardan çok teşekkürler. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 06, 2015 3:52 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

savagecars yazdı:
Konu başlığınıza aktif olarak cevap yazamasam da sürekli takip ediyordum. Prelude ve OEM tutkunuzun ne boyutta olduğunu biliyorum. Umarım son kazadan sonra aracı toparlama konusunda ilerlemeler kaydetmişsinizdir. Kaput ve çamurluk konusundaki sıkıntılar çözülmüştür artık diye düşünüyorum. Merakla takip etmeye devam edeceğim.

Kazasız, belasız ve bol keyifli sürüşler diliyorum...

Çok teşekkürler Savaş. Bu OEM tutkusu zaten bende almış yürümüş durumda. Hele ki konu Prelude olduğunda bu durum alternatifi olmayan bir hale geliyor. Dostum kazadan sonra aracın toparlanmasında baya bir aşama kat ettik ama gel gelelim bu Kaput olayı ve Honda nın bu konudaki yetersizliği zaman olarak bizi beklemek mecburiyetinde bırakıyor. Tüm detayları buradan sizlere aktarmaya devam edeceğim. Katılımınız, fikirleriniz ve düşünceleriniz benim için çok önemli. Buradaki tüm arkadaşlarımın görüşlerine saygı duyuyor ve konuma katılımlarını bekliyorum. Tekrardan teşekkürler. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 06, 2015 3:59 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ozancım tekrardan hayırlı olsun....
Gelişmeleri takip ediyorum ve seni taktir etmemek elde değil...
Oem azmine ve tutkuna da hayranım ayrıca...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 06, 2015 6:58 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

hondaperformans yazdı:
Ozancım tekrardan hayırlı olsun....
Gelişmeleri takip ediyorum ve seni taktir etmemek elde değil...
Oem azmine ve tutkuna da hayranım ayrıca...

Selamlar Taner Abicim. Sağol varol abi. Bu gelişmeler de senin de payın katkın çok büyük. Ali Usta tam benim tarzım titiz ve yaptığı işi layığıyla yapan, olacaksa tam olsun olmıyacaksa hiç olmasın mantığında birisi. Benim OEM sevdam ve tutkum ile onun işindeki ustalığı birleşince ortaya çok güzel birşey çıkacak gibi duruyor.
Tekrardan Teşekkürler abi. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Ağu 07, 2015 9:38 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

ozancım bunlar g4 lerin oem paspasları oluyor sanırım. ama galiba bu ilandakiler 2. el.
http://www.ebay.com/itm/OEM-Honda-Prelu ... d0&vxp=mtr

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1249 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 125  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye