Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 158 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 07 FK 401 - G5 G82P
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Mar 05, 2017 5:45 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Hakkında hayırlısının olmasını diliyorum Emre,
Bir sevdalı daha aracına veda ediyor, umarım değerini bilecek ve yine aramızda olacak biri sahip olur.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Mar 05, 2017 10:58 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Piana Black çerçeve çok yakışmış Emrecim. Bu arada ilanı bende gördüm. Ailevi durumlar bazen herşeyin önüne geçiyor ki Aile herşeyden önemlidir. Hakkında hayırlısı olmasını dilerim dostum. Turgay dostumunda belirttiği gibi inşallah değerini çok iyi bilecek, senin gösterdiğin özeni ve ilgiyi gösterebilecek birine gider..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Mar 06, 2017 11:08 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Hayırlısı olsun Emrecim...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Mar 18, 2017 9:41 am 
Kullanıcı avatarı

Herkese merhaba. Bu hafta daha önceden Prelude için geçmiş olduğum siparişlerim geldi :)

Şuan aracım ilanda, prelude'u satıp forester, cr-v tarzı bir araç mı alacağız, yoksa dağılsa da umrumuzda olmayacak yedek parçası bol ucuzluk araç mı alacağız hala net değil.

Gelen parçalar arasında Turgay abi sağolsun oem sıfır çerçeve var, ancak eski çerçevemi Bilal abi sağolsun güzelce tamir edince bunu yedeğe aldık.

Diğer gelen parça Ngk buji kabloları. Aslında bizim araçlar için tanımlı Ngk ürünü "RC-HE89" ama Türkiye distribütörünü aradım, bu üründen hiç girmemiş ülkeye dedi. Şaşırmadım. Öyle olunca Amerikan versiyon dıştan bobinli model için olan "RC-HE65" sipariş ettim. Bu iki ürün arasında hiç bir fark yok, sadece benim aldığımda birde kısa 5. kablo var dıştan bobin için.

Diğer turuncu parçalarda trim parçalarını sökmek için aparatlar, akıllandım artık :D :D

Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Mar 18, 2017 11:27 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Hayırlısı olsun Emrecim. Gelen parçalar süper. Özellikle o trim sökücülerden çok memnun kalacaksın dostum. Aracın umarım ona değer verecek, senin gösterdiğin ilgi alakayı gösterebilecek birisine gider. NGK kablolar da dehşet duruyor. Sıfır parça gibisi yok. Şu Trim in güzelliğine bak.. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Mar 18, 2017 11:57 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Bir kez daha mutlulukla ifade ediyorum, rica ederim... Bunlar bana mutluluk, keyif, yüzde tebessüm veriyor. O nedenle güzel günlerde kullan...

Psikolojik mi hala bilemiyorum ama ngk'ların araçta oluşturacağı etkiye hayran olacaksın. Bu kadar fark ve tepkime hızı asla beklemiyordum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Mar 19, 2017 1:07 pm 
Kullanıcı avatarı

PreludeBB2 yazdı:
Hayırlısı olsun Emrecim. Gelen parçalar süper. Özellikle o trim sökücülerden çok memnun kalacaksın dostum. Aracın umarım ona değer verecek, senin gösterdiğin ilgi alakayı gösterebilecek birisine gider. NGK kablolar da dehşet duruyor. Sıfır parça gibisi yok. Şu Trim in güzelliğine bak.. :)

Teşekkür ederim Ozan abi, sıfır parça her zaman başka :) Araç işinde de şu aralar palio, marea gibi klimalı ucuz araçlarla ilgileniyoruz, eğer bütçeye uyacak bir araç bulabilirsek satmayı düşünmüyorum. Şuan hala net bir şey yok ortada.

soulless yazdı:
Bir kez daha mutlulukla ifade ediyorum, rica ederim... Bunlar bana mutluluk, keyif, yüzde tebessüm veriyor. O nedenle güzel günlerde kullan...

Psikolojik mi hala bilemiyorum ama ngk'ların araçta oluşturacağı etkiye hayran olacaksın. Bu kadar fark ve tepkime hızı asla beklemiyordum.

Dün taktım abi aracıma ngk kabloları, akşam kullandığımda bir kaç noktada fark hissettim. Ama efektif mi yoksa psikolojik mi bunun cevabını en iyi yine Isparta'ya gidip geldiğimde net bir şekilde söyleyebilirim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Mar 25, 2017 12:04 pm 
Kullanıcı avatarı

Evet Ngk kabloları aracıma geçen hafta taktım. 1 haftadır bu şekilde kullanıyorum, uzun yola da gittim geldim 1000 kilometrenin üzerinde yol yaptım.

Fark ettiğim bazı değişikliler var; Örneğin kullandığım bütün otomatik viteslerde ışıkta uzun süreli beklerken "D" konumundan "N" konumuna alırım vitesi. Eskiden ışıkta "D" konumunda beklerken hissedilir bir vibrasyon oluyordu kabin içerisinde, Ngk kabloları takmamla beraber bu vibrasyon çok fark edilir derecede azaldı hatta yok oldu diyebilirim. Tabi ben hala "N" konumuna almaya devam ediyorum ama bu şekilde bir değişiklik oldu. İkinci değişiklik, klima kullanımında yine vibrasyonlar ortadan kalktı. Vites değiştirme karakteristiğinde bir fark hissedemedim ben. Önce bujileri, sonra kablolarını değiştirmem bu noktada etken olabilir. Hepsini birden değilde kademe kademe geçiş yapmam farkı hissetmemi önlemiş olabilir. Genel olarak bu şekilde, aldığıma memnun oldum ama :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Nis 07, 2017 4:44 pm 
Kullanıcı avatarı

Herkese merhaba. Geçtiğimiz hafta trafikte sağ kapıdan talihsiz bir darbe aldık. Küçük bir alan avuç kadar olmasına karşın boyaya zarar verdi. Birde sağ kapının üst bölgesinde hoşuma gitmeyen bir boya kusuru vardı. Renk ve ton tutturabilmek için ve araçta saçma sapan görüntü oluşmaması için sağ yanı komple boyatmak üzere salı günü aracı teslim ettim. Bugün de teslim aldım. Komple pasta cila da yapıldı araca, görüntü ve sonuç çok hoşuma gitti :) Bir bahaneyle ne zamandır aklımda olan şeyler yapılmış oldu.

Eski hali:

Resim

Resim

Yeni hali:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Nis 07, 2017 6:02 pm 
Kullanıcı avatarı

- Öncelikle ufak kaza için gelmiş ve geçmiş olsun.

- MaşaAllah boya, pasta, cila sonrası mükemmel bir görünüme kavuşmuş aracın. Güzel günlerde kullanman dileğiyle, kazasız belasız inşaAllah...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 158 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye