Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: D1 Spec Oil Catch Tank Ok !
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 04, 2017 9:17 am 
Kullanıcı avatarı

Evet Abi Satın Alıp Araca Montajladım Komik bir Rakama Satılıyor Ayrıca Çalışma Prensibini Copy Paste Yazdım Uzun Uzun Yazmak Yerine Ne kadar işlevi basit olsada öncelik Turbo Araçlar İçin Kullanıldığını Herkes Bilsin Diye Yazdım direk Malum Seneye Araç Turbolanacağı İçin Bunları Almakta Fayda Var.. Aldığım Parçalar Ortada Hiçbir Firmanın Reklamını Yapmıyorum ürünün resmini paylaştım sadece almak isteyenler yararlanabilsinler diye.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 04, 2017 9:23 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

erdemakpinar yazdı:
Evet Abi Satın Alıp Araca Montajladım Komik bir Rakama Satılıyor Ayrıca Çalışma Prensibini Copy Paste Yazdım Uzun Uzun Yazmak Yerine Ne kadar işlevi basit olsada öncelik Turbo Araçlar İçin Kullanıldığını Herkes Bilsin Diye Yazdım direk Malum Seneye Araç Turbolanacağı İçin Bunları Almakta Fayda Var.. Aldığım Parçalar Ortada Hiçbir Firmanın Reklamını Yapmıyorum ürünün resmini paylaştım sadece almak isteyenler yararlanabilsinler diye.

Ürünün reklamını yapma kısmı latife idi zaten. Yalnız bir ricam olacak, bunları aracının başlığında paylaşmanı rica ediyorum çünkü henüz uygulamadığın bir işlem için ilgili başlıkta konu açmamalısın.

Bilgi verme isteğini taktir ediyorum yalnız herkesin aracını takip edebilmesi için yaptığın işlemleri daha çok aracının başlığında paylaşırsan herkes düzenli olarak takip edebilir. Zaten olması gereken de bu, araca tüm yapılanlar ilgili başlıkta paylaşılıyor.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 04, 2017 9:28 am 
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:
erdemakpinar yazdı:

Ürünün reklamını yapma kısmı latife idi zaten. Yalnız bir ricam olacak, bunları aracının başlığında paylaşmanı rica ediyorum çünkü henüz uygulamadığın bir işlem için ilgili başlıkta konu açmamalısın.

Bilgi verme isteğini taktir ediyorum yalnız herkesin aracını takip edebilmesi için yaptığın işlemleri daha çok aracının başlığında paylaşırsan herkes düzenli olarak takip edebilir. Zaten olması gereken de bu, araca tüm yapılanlar ilgili başlıkta paylaşılıyor.

Sen Nasıl Uygun Görüyorsan Öyle Yaparız Turgay Abi.. Senimi Kırıcam :)

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: 34 FB 3684 '' 97 H22
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt May 22, 2017 8:54 am 
Kullanıcı avatarı

Aracın İç Kapı Döşemeleri Japon Jdm Oem Olanlarla Değiştirildi
Kapı Döşeme Klipsleri İç Vidalarıyla Komple Oem Değiştirildi
Kapı Kolları Kilitli Oem Jdm Olanlarla Değiştirildi
Göğüsteki Parça Oem Yenisiyle Değiştirildi
4'Lü Flaşör Butonu Oem Yenisiyle Değiştirildi
Saat Komple Oem Yenisiyle Değiştirildi
Vidaların Hepsi Oem Yenileriyle Değiştirildi
Karşılıklı Klipsler Oem Yenileriyle Değiştirildi
El Freni Düğmesi Oem Orjinaliyle Değiştirildi

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kaput Havalandırma Triminide Temiz Bulmuşken Değiştirme Amaçlı Satın Aldım Japonya ve İngiltere deki Malzemelerde Nokta Hata Yok Bu Bizim İçin Çok Önemli Orjinalliğini Yitirmiş Olan Ürünler Gözümüze Pek Hitap Etmediği İçin Kolay Beğenemiyoruz Haliyle..

Japonyadan Aldığım Kapı İç Döşemeleri Tahmin Ettiğimden Daha İyi Çıktılar Sadece Biraz Temizlenmeye İhtiyacı Var Döşeme Bölümlerinin...

En son erdemakpinar tarafından Cum May 26, 2017 7:40 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş May 25, 2017 11:00 am 
Kullanıcı avatarı

Aracın İç Kapı Döşemeleri Japon Jdm Oem Olanlarla Değiştirildi
Kapı Döşeme Klipsleri İç Vidalarıyla Komple Oem Değiştirildi
Vidaların Hepsi Oem Yenileriyle Değiştirildi
Karşılıklı Klipsler Oem Yenileriyle Değiştirildi
El Freni Düğmesi Oem Orjinaliyle Değiştirildi

Resim

Kapı İçleri Söküldü
Kapı İç Kolları Söküldü
Vidalar Söküldü
Klipsler Söküldü
Göğüsteki Parça Söküldü
Saat Söküldü
4'lü flaşör lamba düğmesi söküldü

Japonya'dan Getirttiğim Jdm İç Kapı Döşemeleri Takıldı
Vidalar Yenileriyle Değiştirildi

Resim

Resim

Şoför Tarafı

Resim

Yolcu Tarafı

Resim

Resim

BEFORE :D :D

Resim

AFTER PARTY :lol: :lol: :lol:

Resim

Manuel Vites Körüğü ve Vites Topuzu Oem

Resim

El Freni Düğmesinin Nikelajında Ufak Dökülmeler Olduğu İçin İç Aksamda Gözü Tırmalayan Hiçbir Malzeme olmasına İzin Vermedim Ve O da Geldi Daha Ambalajında Takmadım Haftasonu Yayıyla Beraber Onuda Değiştireceğim.. :)

Resim

Aracın içinde Yenilemeye Dair Malzeme Kalmadı Çok Şükür Hepsi Bitti Denebilir. Görsel Anlamda Mugen Parçalar Sipariş Verildi Eksik Olan Parçalar Konusunda Kendimi Uyardım Denebilir Aracın Arka Bagaj Üstü Spoileri ve Mugen Eklerini Sipariş Verdik Beklemedeyiz Şimdilik..

Resim

http://www.extremeprelude.com sitesinden sipariş ettiğim Skunk 2 Vites Topzuu Bugün Elime Ulaştı Baya Ağır Bir Malzeme Fakat uzun Yıllar Solma Yıpranma olmadan Kullanılabilir..

Resim

En son erdemakpinar tarafından Cum May 26, 2017 7:13 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş May 25, 2017 11:07 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Güzel çalışmalar, paylaşım için teşekkürler Erdem...

Bu arada, yeni kapı kolları bizim araçlara uyuyor mu? Uymuyor diye biliyorum ama senin kapı döşemeleri de farklı mı bu durumda? İki adet kilit var gibi görünüyor, bunlar tam olarak ne işe yarıyor?

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş May 25, 2017 11:34 am 
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:
Güzel çalışmalar, paylaşım için teşekkürler Erdem...

Bu arada, yeni kapı kolları bizim araçlara uyuyor mu? Uymuyor diye biliyorum ama senin kapı döşemeleri de farklı mı bu durumda? İki adet kilit var gibi görünüyor, bunlar tam olarak ne işe yarıyor?

Turgay Abicim Teşekkür Ederim Abi Öncelikle Kapı Döşemeleri Farklı Kapı Döşemeleri Jdm Japonya Kendisine Ve Amerika Öncelikli Olmak üzere Sayılı Araçlara Bu Kapı içlerini Koymuş Kapıların iç Kısımlarında Park Lambaları Bulunmuyor Sol ve Sağ Alt Döşeme Üzerindekiler Kapı Kollarıda İki Çeşit Türkiyedekiler Kısa Japonya ve Amerikadakiler Uzun Modeller Dolayısıyla Kapı İçleri Değiştirmekle Beraber Sağ Ve Sol Kapı Kollarını Almak Zorundayız Kısa Olan Kapı kollarıda Oluyor tabiki ama kısa kaldığı için Uzun kapı kolunun bittiği yerde 2 parmak mesafesinde bir boşluk oluyor o da göze hiç iyi görünmüyor tabiki kapı içleri ve kollar takım alındığı sürece bir problem yaşanmaz servisten kapı döşemelerini sökmüşken bütün klips ve vidalarınıda yenilemiş olduk bu sayede.. Kilit Konusunda bende servis manueline baktım anladığım kadarıyla Cam Modülü Veya Kapı Kilidiyle Alakalı O Tuş Ben Bağlamadım Şuan Boşta Ama Karşılık İki Adet Soket Bulursam Orjinal Bağlıycam Onlarıda En Kısa Zamanda

Bu Fotoğrafı Senin İçin Paylaşıyorum Burdanda Rahatlıkla İnceleyebilirsin...
Parça Numaralarınıda Paylaşıyorum Sana Sağ Ve Sol Kapı içi Kolların

72164-s30-a01za bu da sol taraf

Resim

72124-s30-a01za bu sağ taraf

Resim

Resim

Bu Parçaları Eğerki Çıkma Temiz Bulabilirsen İngilterede Çok Var Orjinal Tizleride Üzerinde Oluyor Oda Senin İçin Bir Artı Olmuş Oluyor Hondaparts yada Japonparts da ayrı bir parça numarası olarak geçiyor o da çünkü.. Extra Maliyet Ödememen Adına Bilgi Vermek İstedim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş May 25, 2017 8:17 pm 
Kullanıcı avatarı

http://www.passwordjdm.com sitesinde bizim araçlar için çok güzel renkte aksesuarlar mevcut 3 delikli olan akü tutucu ef crx civic delsol ve eg serisi için beş delikli uzun model 96-01 prelude için tam uygun ölçülerde :) birkaç şey daha aldım hazır bulmuşken...

Resim

Resim

Montajdan Sonra Mavi Renk Olması Aracın Estetiğini Arttırdığı Gibi Şık Bir Görünüm Sağladı Diyebiliriz..

Resim

Uzun Süredir Arayışta Olduğum Aem V2 Hava Filtre Kitide Elime Ulaştı Bu Sayede Motorun Çok Daha Rahat Nefes Almasını Sağlamış Olacağım Malum Yaz Geliyor Tampona İndirmem İçin Tam Zamanında Elime Ulaştı Diyebilirim :D

Resim

Eski K&N Filtremi Söküp Temizledikten Sonra Bu Haftasonu Takmayı Düşünüyorum..

Resim

Birkaç Foto..

Resim

Kış Aylarında Filtreyi Yukarı Almak Yerine Motor İçine Su Çekmemesi İçin AEM den DRY FLOW Filtre Süzgeci de Satın Aldım 80 $ gibi bi rakama satılıyor bu süzgeç sayesinde filtre işlevini yaparken motora su çekmesini engelliyor böylece filtreyi yazın aşağıda kışın yukarıda tutma zorunluluğunuz ortadan kalkmış oluyor haliyle

D1 Spec Bijon Takımıda Elime Ulaştı Kaliperlere ve Bijon Saplamalarına İyileştirmeler Bu Hafta Gerçekleşicek

Resim

Resim

Resim

Sparco Marka Mavi Paçalıklarımıda Artık Elime Ulaştığı İçin Takabilirim :lol: :lol:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

En son erdemakpinar tarafından Cum May 26, 2017 7:06 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum May 26, 2017 9:01 am 
Kullanıcı avatarı

Aem filtre sahibi 4. araba da sende artık :) Yaptığın çalışmalar ve yeni parçalar çok güzel olmuş, kapı ile ilgili yapılan çalışma da farklılık yaratmış eline sağlık.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum May 26, 2017 1:28 pm 
Kullanıcı avatarı

Crx-Si yazdı:
Aem filtre sahibi 4. araba da sende artık :) Yaptığın çalışmalar ve yeni parçalar çok güzel olmuş, kapı ile ilgili yapılan çalışma da farklılık yaratmış eline sağlık.

Teşekkür Ederim Onur Abi Biraz Farklılık Olsun İstedim Alışılmışın Dışına Çıkmak Gerekiyor Sıkılıyoruz Uğraşıyoruz kendimizce napalım :D

Resim

Birazda Abi Kardeş Resim Çekilelim Dedik Sizler İçin.. İyi Dileklerin İçin Teşekkür Ederim Abi :)

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye