Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1873 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 188  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 34 RLT 57 - San Marino Red
 Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 04, 2013 12:15 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Merhaba Arkadaşlar,

Benim de aracımı tanıtmanın zamanı geldi sanırım. İlk etapta 2 adet fotoğrafla başlıyorum, ilerleyen dönemlerde daha detaylı ve profesyonel çekimlerle aracımı size tanıtmaya devam edeceğim.

Aracımdan bahsedeyim;

Daha önce forumumuzda olan arkadaşlarımızdan birine ait bu araç. Yaklaşık 10 yıldır kendisinde idi ve bu zaman dilimi içerisinde sadece hafta sonları kullanıldı. Ne yağmur ne kar görmedi diyebiliriz bu dönem içerisinde.

Aracın şu an km si 118.000, bu da uzun yıllar sadece hafta sonları kullanılmasının getirdiği bir sonuç. Şu an aracın kaporta olarak durumu fotoğraflarda da göründüğü gibi kusursuza yakın.

Bu aracın ilanını görür görmez kendi aracımı satmaya ve bu sevdayı tekrar yaşamaya karar vermiştim ve öyle de oldu. Dileğim ve arzum bu aracın ömür boyu bende kalması...

Araçta olan ekstra aksesuarlarla devam edelim;

Ön tampon eki
Kaput spoyleri
Orjinal jdm paspaslar
Tein 50mm yay
Greddy komple eksoz kiti
Megan racing ön kule gergisi
Aem hava filtre kiti komple
Orjinal karbon iç trimler
Jdm prelude yazılı orjinal ızgara
Jdm sis farları
Jdm karartılmış farlar (orjinal)

Bir çok parça masraftan kaçınılmaksızın orjinal olarak alınmış ve araca eklenmiş.

Bu aşamadan sonra benim yapacak olduklarımla devam edelim:

- Detaylı iç temizlik yapılacak. Aracın ihtiyacı olmasa da her yeni aracımda yaptığım bir uygulama. Bu işlem yapılırken ömrünü uzun tutmak amacıyla boya koruma işlemi de yapılacak

- Cam filmi uygulaması. En açık ton kullanılarak...

- Ön ve arka honda logoları değiştirilecek. Karbon veya siyah logo kullanmayı düşünüyorum.

- Eibach 30mm yay. Bu kısım çok önemli. Şu an araçta olan yaylar tein 50 mm. Tein daha çok race tipi yaylar ürettiği için yaylar hem çok sert hem de 50 mm olduğundan dolayı orjinal jantlarla bile araç sürtme yaşıyor. Bu araçlar için en uygun yay, hem konforu hem de düşüklüğü birlikte sağlayan eibach pro kit 30 mm... Bu yaylardan bir an önce kurtulmak gerekiyor zira aracın alt takımına zarar vereceği kesin ilerleyen dönemlerde

- Hayden şanzıman yağı soğutucu

- Arka kule gergisi

- Vizör

- Ön ve arka çeki demiri

- Mugen bagaj spoyleri

- İç izolasyon. Würth veya dynamat veya türevi bir malzeme kullanarak. Tüm kapı içleri, arka plastik bölümler, aracın pandizot altı ve bagaj komple izole edilecek. Hem ses yalıtımı sağlanacak hem de aracın içerisine gelen ufak tefek tıkırtılar giderilmiş olacak.

- Egsoz. Araçta bulunan egsoz çok kaliteli bir markaya ait fakat içeriye verdiği ses rahatsız edici boyutlarda benim için. Ayrıca 60mm bir ağza sahip ve bu araçla polis denetiminden kaçabilmek imkansız. Remus çift çıkış bir egsozla değiştirmeyi düşünüyorum.

- Dohc vtec sticker lar

- Ve tabii jant uygulaması... Bir çok seçenek mevcut ve araştırmalarım devam etmekte.

Bunlar da zamanla yavaş yavaş yapacağım uygulamalar arkadaşlar.

Şimdi de aracımın fotoğraflarıyla sizleri başbaşa bırakıyorum.

Resim

Resim

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: 34 RLT 57
 Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 04, 2013 12:33 pm 
Kullanıcı avatarı

Bu aracın size geçmesine çok sevindim abi.

Nazarlık şart hem renk hemde kondisyon olarak mükemmel durumda sizin ellerinizde çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Kendi aracım için örnek aldığım noktaları var.

Rengiyle çok özel ve çok dikkat çekici.

Bal peteği ön ızgara ve üzerindeki prelude logosuda fark oluşturan noktalarından.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 04, 2013 12:34 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Turgayım hayırlı uğurlu olsun tekrardan. Allah kaza bela vermesin. Bu aracın eski sahibi Tolga arkadaşımızla çok fazla sohbetimiz olmuştur. 2006 da benim 2.3 ü alırken sağolsun bana çok yardımcı olmuş, 1 günü birlikte geçirmiştik. Ben de bu aracı yakından tanıyan ve bu araca binme şerefine nail olan birisi olarak Benim kanaatimce TR deki belki de en temiz G5 olduğunu açık yüreklilikle söyleyebilirim. Araç neredeyse hiç kullanılmadı bu 10 yıl içerisinde. Seninle çok daha iyi duruma geleceğine inanıyorum. Her zaman derim bir araçta OEM lik yani orjinallik çok önemli. Özellikle Prelude gibi parçaları aşırı pahalı ve zor bulunan araçlarda aracı alırken Orjinal halinde almanız çok önemli. Çünkü bir kez orjinalliğini yitirip fiber yığınına apaçi aracına döndümü, toplayana kadar, aracı orjinal haline çevirmeye uğraşınca adamın ocağını söndürüyor Prelude.

Yapacağın projelerle gerçekten çok güzel. Zamanla hepsini teker teker keyifle gerçekleştirmeni diliyor ve keyifli, sağlıklı, güzel bir ömür diliyorum Prelude nle birlikte. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 04, 2013 12:38 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Crx-Si yazdı:
Bu aracın size geçmesine çok sevindim abi.

Nazarlık şart hem renk hemde kondisyon olarak mükemmel durumda sizin ellerinizde çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Kendi aracım için örnek aldığım noktaları var.

Rengiyle çok özel ve çok dikkat çekici.

Bal peteği ön ızgara ve üzerindeki prelude logosuda fark oluşturan noktalarından.

Güzel yorumların için çok teşekkür ederim Onur... Nazarlık şart kesinlikle haklısın. Hem biniyor hem de çok korkuyorum birşey olacak, başına bir şey gelecek diye :)

Evet aracın üzerinde bulunan bazı parçaları artık bulmak çok zor. Bal peteği ızgara bunlardan biri. Özen gösterilmiş ve korunmuş bir araç. Ben de aynı özeni göstermek ve korumak düşüncesindeyim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 04, 2013 12:40 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

PreludeBB2 yazdı:
Turgayım hayırlı uğurlu olsun tekrardan. Allah kaza bela vermesin. Bu aracın eski sahibi Tolga arkadaşımızla çok fazla sohbetimiz olmuştur. 2006 da benim 2.3 ü alırken sağolsun bana çok yardımcı olmuş, 1 günü birlikte geçirmiştik. Ben de bu aracı yakından tanıyan ve bu araca binme şerefine nail olan birisi olarak Benim kanaatimce TR deki belki de en temiz G5 olduğunu açık yüreklilikle söyleyebilirim. Araç neredeyse hiç kullanılmadı bu 10 yıl içerisinde. Seninle çok daha iyi duruma geleceğine inanıyorum. Her zaman derim bir araçta OEM lik yani orjinallik çok önemli. Özellikle Prelude gibi parçaları aşırı pahalı ve zor bulunan araçlarda aracı alırken Orjinal halinde almanız çok önemli. Çünkü bir kez orjinalliğini yitirip fiber yığınına apaçi aracına döndümü, toplayana kadar, aracı orjinal haline çevirmeye uğraşınca adamın ocağını söndürüyor Prelude.

Yapacağın projelerle gerçekten çok güzel. Zamanla hepsini teker teker keyifle gerçekleştirmeni diliyor ve keyifli, sağlıklı, güzel bir ömür diliyorum Prelude nle birlikte. :)

Çok teşekkürler Ozan,

Senden bu ifadeleri duymak çok hoş ve keyif verici. Aracı daha da iyi duruma getirmek için elimden geleni yapacağım. Bazı yalnış uygulamalar olmuş, bunlar büyük şeyler değil ama zamanla onlar da çözülünce daha iyi bir hale gelecek araç.

Sahibi olduğum için bunu söylemiyorum. Daha önceden G5 sahibi iken dahi bu araçla ilgili hepimiz aynı fikirdeydik. Motor ve kasa kondisyonu olarak gerçekten ülkemizde bulunan en temiz G5 denebilir bu araç için veya ilk 3 e gireceği kesin...

Sadece şanzımanı beklediğim gibi çıkmadı ve onu da çözdük ve şu an araç motor şanzıman performansı olarakda harika durumda.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 04, 2013 1:54 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Rahmetli annemin çok sevdiğim bir cümlesi vardı: ''Allah karşına iyilerini çıkarsın'' derdi.

Ben de bu güzel ve her bakıldığında ''maşaAllah'' denilmesi gereken aracın, hakkını en fazla verebilecek insanlardan birinin eline geçtiği için ziyadesiyle mutluyum.

Aracın sahibi bu mutluluğumu çok daha iyi bilir zaten :)

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun yavru. Allah kazalardan, belalardan, cezalardan esirgesin.
Ağzının tadıyla bineceğin yıllara inşaAllah...

Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 04, 2013 1:59 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

dovvah yazdı:
Rahmetli annemin çok sevdiğim bir cümlesi vardı: ''Allah karşına iyilerini çıkarsın'' derdi.

Ben de bu güzel ve her bakıldığında ''maşaAllah'' denilmesi gereken aracın, hakkını en fazla verebilecek insanlardan birinin eline geçtiği için ziyadesiyle mutluyum.

Aracın sahibi bu mutluluğumu çok daha iyi bilir zaten :)

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun yavru. Allah kazalardan, belalardan, cezalardan esirgesin.
Ağzının tadıyla bineceğin yıllara inşaAllah...

Çok teşekkür ederim yavru,

Bu vesileyle Annenin de cennette sevdikleriyle beraber olması dileklerimi iletmiş olayım...

Bu araç için elimden gelen herşeyi yapacağım. Korunması, kollanması için ne gerekiyorsa...

Güzel dileklerin için teşekkür ediyor ve amin diyorum...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 04, 2013 2:21 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Yukarıda ilk mesajıma da ekledim ama buradan tekrarlamakta fayda görüyorum.

Yapılacaklar listemde bulunan en önemli parçalardan biri de Hayden şanzıman yağı soğutucu...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 04, 2013 2:23 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Nihayet serüven başladı.. :D Kaç zamandır bu konunun açılmasını bekliyordum..
Öncelikle kazasız, belasız kefifle bir ömür kullanmanı dilerim Turgaycım..

Aracın bence mükemmel ötesi bir durumda. Bunun üzerine, senin de ipuçlarını verdiğin uygulamalar gerçekleşince bu aracı nasıl tarif etmek gerek bilemiyorum.. Uygulamalar ve senin titizliğinle tavan yapar bu araç. ;)

Resimler konusunda biraz cimri davranmışsın. Hem adet, hem de boyut olarak.. Bilirsin resim konusunda bolluktan yanayım.. Senin de fotoğrafcılık konusundaki becerini bildiğim için, gelecekte yayınlayacağın resimler açısından bir endişem yok. Arşivler ve gözler bayram edecek.. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 04, 2013 2:26 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

alpgiray yazdı:
Nihayet serüven başladı.. :D Kaç zamandır bu konunun açılmasını bekliyordum..
Öncelikle kazasız, belasız kefifle bir ömür kullanmanı dilerim Turgaycım..

Aracın bence mükemmel ötesi bir durumda. Bunun üzerine, senin de ipuçlarını verdiğin uygulamalar gerçekleşince bu aracı nasıl tarif etmek gerek bilemiyorum.. Uygulamalar ve senin titizliğinle tavan yapar bu araç. ;)

Resimler konusunda biraz cimri davranmışsın. Hem adet, hem de boyut olarak.. Bilirsin resim konusunda bolluktan yanayım.. Senin de fotoğrafcılık konusundaki becerini bildiğim için, gelecekte yayınlayacağın resimler açısından bir endişem yok. Arşivler ve gözler bayram edecek.. :)

İsmail abi çok teşekkür ederim,

Tam da ifade ettiğin gibi serüven başladı...
Umarım yapılan tüm uygulamalarla beraber araç çok daha harika bir hale gelecektir.

Fotoğraflar konusunda haklısın. Şimdilik tanıtım amaçlı eklendiler. Yakın zamanda çok daha detaylı ve bol fotoğrafları da paylaşacağım hiç merak etme :)

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1873 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 188  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye