Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 17 GL 970
 Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 08, 2017 1:41 pm 

hayırlı olsun.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Haz 18, 2017 10:14 am 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar eski aracımın satılmasını beklediğim için şu anda ağır olarak girişemiyorum aracıma.Komple kaporta boya yaptıracağım için şimdilik eksik ve kötü durumda olan parçaları toplamaya çalışıyorum.Şu ana kadar neler yaptık nasıl sorunlar yaşadık bir bakalım.

Aracı İstanbul'dan alıp Çanakkaleye getirirken yolda dörtlüye basma ihtiyacım oluştu.Bastığım gibi dörtlü butonu içine kaçtı :)Geldiğim gibi ilk olarak paneli söküp ne olduğuna baktım.

Resim
Resim

Sanıyorum ki bu vida yeri kırılması kronik bir sorundur.Aygün abim daha önce çatladığı için çevresini bantladığını.Genişlemesini önler diye düşündüğünü söyledi.

Resim

Yapıştırıcı v.b şeyleri böyle durumlarda çok sağlıklı bulmadığım için Vida boyunu uzatıp kırılan parçayı da kaybolmasın ilerde belki tam tamir ederim diye dayama olarak kullandım :)O dayama yaptığım kopan plastik yerine pul da kullanılabilir.Yada tam oraya uygun uzunlukta vida kullanılabilir.

Resim

Bu plastik parçalar paneli sökerken kullandığım bisikletlerin lastiklerini jantı çizmeden ayırmak için kullanılan parça.Şekli ve plastik oluşu nedeni ile zarar vermeden sökme işlemlerinde size yardımcı olabilir diye resmini koydum.

Resim

Yolcu tarafı kapı açma kolumun nikelaj kısmında kalkma vardı.Şimdilik çok gözüme batmıyordu.Fakat kalkan kısım oldukça keskin.Eşimin eli kesilebilir diye değiştirmek istiyordum.Hasan abi tam da ihtiyacım olan taraftaki parçayı satışa çıkarınca uygun fiyatından dolayı alıp değiştirdim.Kaporta boya yapılırken kendi kolumun nikelajını tamir ettirip tekrardan değiştireceğim.Çünkü siyah kısımlarda aldığım ile bendeki kol arasında ufak bir ton farkı var.Parça için kendisine buradan da teşekkür ediyorum.

Resim
Resim
Resim
Resim

Yan cam iç ve dış lastikleri ve arka cam dış lastiği kötü durumda olduğu için sıfır olarak temin ettim.Henüz gelmedi kaporta boya sırasında yenileri ile değiştireceğim.

Resim

Yolcu tarafı kotuk yatırma kolunun plastiği eksik.Bu parçayı da sıfır olarak temin ettim.Bekliyoruz =)

Bunlar haricinde ön küllüğü sıfır olarak temin ettim.Turgay bey'in tavsiye ettiği buji ve buji kablolarını aldım.Ufak tefek plastik tutucular v.b şeyler de hepsi ile beraber yolda.

Neler yapmayı düşünüyorum peki?
*Aracın kesinlikle kaporta boyaya girmesi gerekiyor.Araçta çürük yok fakat çizikler,ufak göçükler ve çatlaklar mevcut.Güvendiğim kaportacılara danıştığımda komple yapmamızı tavsiye ettiler.Benim de gönlüm bundan yana olduğu için ilk önceliğimiz bu.
*Ses sistemi çoğu araca göre iyi durumda.Fakat bagajda kocaman bir subwoofer ile ben bu aracı aile aracı olarak kullanamam =)Bu yüzden komple ses sistemini değiştirmeyi düşünüyorum.(3 vakte kadar :) )
*Ön cam dış lastiğinin de ufak bir kısmında hasar var.Tamamen görsel bir sorun olmasına rağmen musait bir zamanda temin edeceğim.
*Jantlar ve lastiklerimin maşallahı olduğundan dolayı(17'' ofsetli) onları biraz ufaltmam gerekiyor.Fakat lastiklerinin durumu oldukça iyi.Bu yüzden sanıyorum ki bunu lastikler bittiğinde yapacağım gibi gözüküyor.Fakat talip çıkar ise acımam :)
*Eksozda birkaç kaynak gördüm.Komple yenilenmesi zaten masraflı birşey değil.Bu yüzden kaporta boya sırasında onu aradan çıkartacağım.
*Arka küllük kapağı yok.Bir kapak yüzünden ona takık durumdayım.Sıfırı mevcut değil.Temiz ikinci el denk geldiğinde temin etmeye çalışacağım.
*Cam filmleri felaket kötü çekilmiş.Ayrıca çok koyular.Gece ciddi anlamda dışarıyı farketmekte zorluk yaşıyorum.Kaporta boya sırasında sökülecekler.Yerlerine en açık cam filmleri çekilecek.
*Elektrik tesisatı komple elden geçecek.

Resim
Resim

Aracı aldığımda Aygün abi arada birkaç damla su damladığını fakat tamircinin sorunu bulamadığını en sonunda fazla suyu tahliyeden atıyordur diye söylediğini belirtmişti.Cidden aracı aldığımdan bu yana hiç su damlatmadı.Taaa ki Çanakkale'den Bursa'ya toplantıya yetişmeye çalışırken aracı sıkıştırana kadar.Bursa girişinde birkaç araç buluştuk.Orda bir sıkıntı yoktu.Fakat otoparka çektiğimde motordan komple buhar gelmeye başladı.Hemen tekrar hararete baktım bir sıkıntı yoktu.Fakat araç suyu boşaltmaya başlamış.Sorunu bulmada biraz zorlandık.Su tam boşalmadan farkettiğimiz için bir sıkıntı yaşamadık.Hortum zaten delikmiş.Fakat aracı uzun mesafe kullanmadığım için hortum tam açmamış.Biraz ısınınca sonunda deliği sanırım açtı.Yaşanan bu durum listeme ek bir madde olarak yerini alıyor.

*Kaporta boya sırasında hortumlar yenilenecek :)

Güzel bir haftasonu geçirmeniz dileğimle.

En son Migel tarafından Pzr Haz 18, 2017 6:13 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Haz 18, 2017 11:14 am 
Kullanıcı avatarı

Harika çalışmalar ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Haz 18, 2017 1:33 pm 

Seneler evvel o küllük kapağı yüzünden arabayı elden çıkartmayı bile düşünmüştüm, arkadaşlar bilirler, böyle incik boncuğa acayip takılırım. Neyse, sizin için baktım ve bulup aldığım yerde hala ilanının olduğunu gördüm, hala ellerinde var mı diye bir iletişime geçersiniz... Ha bu arada, zottirik plastik parça dersiniz, kendi çapında servettir, haberiniz olsun. Bir de Amerika'da bu parça yok, işin ilginci orası öyle boş satmışlar arabaları.

http://www.icbmotorsport.com/jdmprbb6tysf.html

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Haz 18, 2017 6:16 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Kapsamlı ve detaylı güzel girişimler.. Gelişmeleri bekliyoruz. Şimdiden kolay gelsin..

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Haz 18, 2017 8:57 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Gerçekten harika çalışmalar yapmışsınız. Emeğinize sağlık. Bu tip eksikler tamamlandıkça araçlarımız hem değer kazanıyor hemde Orjinallik ve yenilik bakımından bir sınıf daha iyi duruma geliyor. Keyifle satırı satırına okudum çalışmalarınızı ve değiştirdiğiniz parçaları. Sizi tebrik ederim. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Haz 18, 2017 9:19 pm 
Kullanıcı avatarı

Yavaş yavaş olacak arkadaşlar hepsi bakalım.Bazı parçaların boya sırasında değiştirilmesi avantajlı olduğundan dolayı ilk onları toplamaya çalışıyorum.Ön cam çevresindeki lastik cam sökülmeden değişebiliyormuş.O yüzden onda acele davranmadım.Uzun yıllar kaza bela olmaz ise keyifle bineceğimiz bir araç yapmaya çalışıyorum.Herşeyi yenisi ile değiştirmeye zaten ne bütçemiz yeter nede harcadığımız maddiyata değer diye düşünüyorum.Çok abartmadan olabildiğince düzeltme çabamız olduktan sonra zaten araç her zaman güncelliğini koruyacaktır.

http://jp-carparts.com/honda/part_detai ... 930&fig2=3

Şu adresten 3 ve 8 numaralı parçayı getirtme şansımız var mı acaba?

Yorumlarını ve düşüncelerini paylaşan herkese teşekkür ederim.Unutmayın ki her düzelttiğim parçanın emeğinin yarısı burdaki bazı arkadaşların.Özellikle Turgay bey oldukça yardımcı olmaya çalışan birisi.Teşekkürler.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Haz 19, 2017 9:24 am 
Kullanıcı avatarı

Hep dediğim gibi kendini sıkmadan yavaş yavaş sadece hobi olarak yap bu işleri. Aksi takdirde bulamadıgın her parça kargoda beklediğin hergün sıkıntı olur sana. Hobi aracı olarak düşün. Herşey keyfekeder... Güzel çalışmalar güzel uğraşlar... Kolay gelsin...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Haz 19, 2017 9:39 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Rica ederim,
Ufakta olsa bir katkım oluyorsa ne mutlu bana...
Çalışmalar harika ve çok yerli yerinde ilerliyor. Bu derece ilgi çok sevindirici ve araç günden güne daha da iyi hale geliyor. Takibe devam...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 21, 2017 3:32 am 
Kullanıcı avatarı

- Aracınız ve forum serüveniniz hayırlı olsun. Kondisyonu artıran çalışmalar için elinize emeğinize sağlık. Kazasız belasız inşaAllah...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye