Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 17 GL 970 Çanakkale / Biga
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Tem 25, 2017 9:12 am 
Kullanıcı avatarı

Hadi hayırlısı.

Bu arada, birkaç mesaj yukarıdaki far ayar düğmesi işine cevap gelmemiş olduğunu hatırlatmak isterim, ya da ben kaçırdım ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Tem 25, 2017 11:30 am 
Kullanıcı avatarı

Semih BB9 yazdı:
Insallah isim olmazsa ben mutlaka gelirim dostum. Gorusuruz. Herzaman telefonda konustugumuz konulari yuzyuze konusma firsatida bulmus oluruz..

Umarım görüşebiliriz dostum. Tabiki konuşacağız. Kısmetse ordayız bakalım ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Tem 25, 2017 11:38 am 
Kullanıcı avatarı

kaan_pct yazdı:
Hadi hayırlısı.

Bu arada, birkaç mesaj yukarıdaki far ayar düğmesi işine cevap gelmemiş olduğunu hatırlatmak isterim, ya da ben kaçırdım ;)

Sanıyorum ki bilgisi olan yok konu hakkında. Önemli şeyleri hallettikten sonra ben bakacağım. O zaman bilgi veririm burdan ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Tem 25, 2017 3:46 pm 

Bilal Prelude yazdı:
Eğer ki araçta farda far motoru var ve problem yoksa o düğme çalışır diye düşünüyorum

Tabiki istediğin gibi kullanabilirsin ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ağu 07, 2017 6:49 pm 
Kullanıcı avatarı

Çok yakında :)

Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 09, 2017 7:41 am 
Kullanıcı avatarı

Nefesler tutuldu bakalım cumartesi günü tüm detayları göreceğiz abim. Maşallahı var :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 09, 2017 11:12 am 
Kullanıcı avatarı

Hadi bakalım hayırlısı başka dertler olmasın. Artık ömürlük oldu o zaman... Güle güle bin abicim...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 17, 2017 7:04 pm 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar geçtiğimiz cumartesi günü Baran ile birlikte İstanbul'a gidip Murat ustadan aracımı teslim aldım.

Genel olarak yapılanlar şu şekilde;
*Motor ve şanzıman revize edildi.Yurtdışından aldığım buji ve kablolarının da montajını yaptık.
*Değişmesi gereken tüm borular değiştirildi.
*Aracın yürüründe değişmesi gereken her parça değiştirildi.
*Aracın ufak tefek tüm sorunları çözüldü.
*4 ws için bir sensörüm arıza yapıyormuş.Kendisi sökülüp tamire yollandı.

Aracın motorundan daha önce yataktan ses gelmesi nedeni ile motor sökülmeden yataklar değiştirmiş fakat motor tekrardan yatak sesi yapmaya başlaması nedeni ile motor sökülüp komple revize edildi.Motor söküldüğünde ekstra olarak bazı contaları takmamışlar.Yerine çekomastik benzeri birşey sürdükleri bana söylendi.Doğal olarak araç vtec açmıyordu.Ayrıca üst kapakta eğrilik olduğu için basıncı hortumlara veriyormuş.Bu yüzden hortum patlıyormuş :)Şu anda araç rodajda.2000-3000 km sonra performansı hakkında bir fikrimiz olur.Şu anda saat gibi çalışıyor :)

Aracın şanzımanı ise balataları sıyırmış durumdaydı.Komple revizeden sonra şu anda çoğu zaman vites attığını anlamıyorum diyebilirim.

Bazen direksiyonu çevirdiğimde zorlanma sesi geliyordu.Jant ve lastiklerimden dolayı olduğu söylenmişti.Ama sorun hidrolik motorundaymış.Revize edilip sorun çözüldü.

Alt takımda değişmesi gereken herşeyi değiştirdik.Ön taraftan hiç ses gelmiyor.Arkada ise sol tekerlek tarafından bir gacırtı bazen de kuş sesi gibi bir ses geliyor.Murat usta arka yaylarımın kesilip işlem gördüğünü bu yüzden ses yaptığını söyledi.Sürtme olmamasına rağmen Taner abinin oem arka yayları sattığını gördüğümde aldım.Ön yaylar da başka bir arkadaşa lazım olmuş.Bu şekilde seti paylaşmış olduk :)2000 km sonra Murat ustaya gittiğimde taktıracağım.Eskiden sağ tekerlek devamlı en ufak bir yerde sürtüyordu.Bu problemler tamamen çözülmüş.

Ön küllük ve yolcu koltuğunun yanındaki koltuk yatırma çubuğunun plastiği gibi ufak tefek eksik olan sıfır oem parçaları da Turgay abiden teslim alıp taktım.Kapı lastiklerimden biri hala dünyada aranıyor.Artık onları takmak kaporta boyadan sonra olur.

Sağ kapı dışarıdan zor açılıyordu.Klima düğmesi tam sola çekilmiyordu.Sisler yanmıyordu.Vites ışıkları yanmıyordu.Bu ve unuttuğum ufak sorunları da hallettik.

Lpg enjektörleri ve regülatörü de durumu kötü olduğu için değişti.

Yapılanların komple listesi aşağıdadır.Unuttuğum şeyler olabilir :)

İlk olarak Baran arkadaşıma moralimiz iyi de kötü de olsa yanımda olduğu için teşekkür ediyorum.Tüm yolculuklarımızı beraber yaptık.Yardımları için Turgay abiye ve ziyaretinden dolayı Semih arkadaşımıza da teşekkürü borç bilirim.

Araca çok ağır bakım yaptırdığım için büyük olasılık bu sene sezonu kapatırım.Seneye yaz girişi kaporta boya işlerine girmeyi düşünüyorum.Bu arada eksik olan kaput üstü spoiler ve arka spoiler gibi eksikleri gidermeye çalışacağım.

Dönüş yolunda ise nazar boncukluk olarak bir aracın taş atması nedeni ile ön camımda çok ufak bir çatlak oluştu.Çatlak ne yöne gidecek göreceğiz :)

Hepinize teşekkürler ;)

Resim
Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 17, 2017 7:36 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Dostum aracı mekanik olarak resmen yeniden yaratmışsın. Hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde kullan inşallah. Peki maliyeti ne kadar oldu sana bu işlemlerin acaba? Sormamın sebebi bir Honda motoru ve şanzimanının sıfirlanma bedelini öğrenmek istemem ve ileriye yönelik projelerdir. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 17, 2017 8:20 pm 
Kullanıcı avatarı

Ozan abi benim motorda krank ve piston yatakları sağlamdı.Şanzımanda balata harici bir bir hasar olmaması lazım.İkisi 9000 civarı bir fiyata çıktı bende.Krank kurtarmıyorsa onun fiyatı kadar fiyat artıyor sanırım ;)

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye