Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 17 GL 970 Çanakkale / Biga
 Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 17, 2017 9:35 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Migel yazdı:
Ozan abi benim motorda krank ve piston yatakları sağlamdı.Şanzımanda balata harici bir bir hasar olmaması lazım.İkisi 9000 civarı bir fiyata çıktı bende.Krank kurtarmıyorsa onun fiyatı kadar fiyat artıyor sanırım ;)

Teşekkür ederim fiyat bilgisi için İlkercim. Fiyat sormamın sebebi H22 de bu masraf yapılır. Sonuçta H22 motor ama F20A4 e 9 - 10 bin harcayacağına SWAP yapılır. Bu yüzden de komple bir motor şanzıman revize etmenin fiyatını sorayım dedim sana yakalaşmışken.. :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 17, 2017 10:44 pm 
Kullanıcı avatarı

Ozan abi şanzımanın revize zamanının geleceğini zaten bekliyordum fakat motor hiç hesapta yoktu açıkçası.Araç için kaporta boyası dahil bir bütçe ayırmıştım o bütçeyi kaporta boya olmadan azcık aştım bile :) Başta moralim bozuldu.Ama sonra düşündüğümde içim rahatladı.Artık aracın geçmişine değil geleceğine bakacağız.Tabiki yaşı olan araçlar bunlar.Fakat iyi bakım ile artık büyük sorunlar çıkarmayacağını düşünüyorum.Aracı maddi sıkıntı çekmediğim ve zorunlu olmadığım sürece satmayı düşünmüyorum.Bir birikimimiz var fakat hayatta herşeye karşı birikimi korumak gerekiyor.Bu yüzden hazırı yemeden bütçemiz oldukça üstüne yavaş yavaş koyarız.Sonuçta sadece keyfi masraflar kaldı diyebiliriz.
Keyifle aile aracı olarak kullanıyorum.Umarım uzun yıllar birlikte olacağız :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Ağu 22, 2017 3:58 pm 

İlker,
aracın ömürlük olmuş,keyifle binersin umarım.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Ağu 22, 2017 10:01 pm 
Kullanıcı avatarı

Demetrıo yazdı:
İlker,
aracın ömürlük olmuş,keyifle binersin umarım.

Sağ olasın dostum.Bir sorunumuz yok şu anda :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 23, 2017 3:19 am 
Kullanıcı avatarı

Abim herşey çok güzel oldu araç şuan mekanik anlamında resmen sıfır bir durumda ve bu kondisyon gün geçtikçe dahada artacak. Gerçekten Preludeyi seven birisin ve sendeki bu tutku günden güne artıyor bunun farkındayım araca gayet iyi bakıyorsun o da sana gayet bağlı vaziyette maşallah saat gibi. :D Kaporta boya da olduktan sonra tak poşetleri koltuklara sıfır diye koy köşeye :D Güzel bir araç güzel bir insan inşallah güzel günler güle güle binersin okul durumumda Çanakkale'ye geçtiğine göre artık iki Bigalı iki Prelude sürekli birlikteyiz kışın güzel projelerede el atarız. Ben elimden geldiğince hep senin yanında olacağım abim. :D

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 23, 2017 4:12 pm 
Kullanıcı avatarı

- Hayırlı olsun. Gerçekten ciddi bir yenileme olmuş. Bir çok Prelude kullancısının parça parça yapmış olduklarını sen tek bir seferde yaptırmışsın. Şimdi keyfini sürme zamanı. Uzun yol ve tatillerde kafan rahat bir şekilde kullanmak keyifli olacaktır. Ayrıca Baran'la birlikte enerjik bir Prelude sinerjisi oluşturmanız da bu sevdayı daha keyifli hale getiriyor. Güzel günlerde kullanman dileğiyle kazasız belasız inşaAllah...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 23, 2017 8:29 pm 
Kullanıcı avatarı

Baran Tatlı yazdı:
Abim herşey çok güzel oldu araç şuan mekanik anlamında resmen sıfır bir durumda ve bu kondisyon gün geçtikçe dahada artacak. Gerçekten Preludeyi seven birisin ve sendeki bu tutku günden güne artıyor bunun farkındayım araca gayet iyi bakıyorsun o da sana gayet bağlı vaziyette maşallah saat gibi. :D Kaporta boya da olduktan sonra tak poşetleri koltuklara sıfır diye koy köşeye :D Güzel bir araç güzel bir insan inşallah güzel günler güle güle binersin okul durumumda Çanakkale'ye geçtiğine göre artık iki Bigalı iki Prelude sürekli birlikteyiz kışın güzel projelerede el atarız. Ben elimden geldiğince hep senin yanında olacağım abim. :D

Baran araba olsun olmasın yanındayım.Araç sadece seninle tanışmamıza vesile oldu.Küçücük ilçede ilginçtir ki karşılaşmamışız :)Bu arada 3 boyutlu yazıcı tasarımıma başladım hayata geçirince senin civata kapaklarını falan da yaparız bakalım :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ağu 23, 2017 8:34 pm 
Kullanıcı avatarı

DoctoR yazdı:
- Hayırlı olsun. Gerçekten ciddi bir yenileme olmuş. Bir çok Prelude kullancısının parça parça yapmış olduklarını sen tek bir seferde yaptırmışsın. Şimdi keyfini sürme zamanı. Uzun yol ve tatillerde kafan rahat bir şekilde kullanmak keyifli olacaktır. Ayrıca Baran'la birlikte enerjik bir Prelude sinerjisi oluşturmanız da bu sevdayı daha keyifli hale getiriyor. Güzel günlerde kullanman dileğiyle kazasız belasız inşaAllah...

İlk olarak teşekkür ederim.Motor ve şanzıman zorunlu sebeplerle yenilense de o kadar yaptıktan sonra mekanik olarak imkanlarımız dahilinde elimizden ne geliyorsa yaptırmaya çalıştık.Baran konusunda ise haklısınız.İlk olarak kendisi çok sıcak kanlı ve iyi bir arkadaşımız.Biga'dan başka türlü insan çıkması beklenemezdi zaten :) Yaşanacak yer Biga :) Sevelim,sevdirelim :P

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Mar 30, 2018 8:37 pm 
Kullanıcı avatarı

Oldukça uzun süredir başlığa birşey yazmıyorum.Aracın mekanik işleri bittikten sonra trimlerine ve kaportasına el atmak istedim.

*İlk olarak aracın içinde yanmayan ne kadar aydınlatma var ise değiştirip çalışır duruma getirdik.
*Bilal arkadaşımızdan kaput üstü eki ve arka mügen eki temin ettik.
*Arka cam fitili kötü durumdaydı,kaporta yapılırken değiştirim diye temin ettim.Ayrıca far kaşları ve kaput ucu plastiği de temin edildi.
*En sonunda şanzıman yağı soğutucunu almak nasip oldu.Yazın İstanbul'da murat ustaya montajlacağım.
*Semih arkadaşımızdan dikiz aynasının orada bulunması gereken tepe ışığını aldım.Yapabilirsek kendimiz,güvenemezsek güvendiğimiz birine taktıracağız :)
*Teyp çerçevesi ve kapılardaki plastik aksamları hasarlar olduğu için ikinci el olarak yedekledim.
*Bilal arkadaşımız yardımı ile yeni paspaslarımızı yaptırdık.
*En çok sikayet ettiğim ofsetli jantlarımı ve 245 45 r17 lastiklerimi yine 17' beğendiğim bir jant ve 205 45 r17 kumho ku39 kodlu lastik ile değiştirdim.
*Davlumbazlar yan sanayi olarak temin edildi.Takmadan önce arka tarafına bitüself adlı bitüm esaslı ses ve su yalıtımı malzemesi ile kaplamayı düşünüyorum.

Aracım şu anda kaporta boya için ustamda.Araç soyulacak,altta yapılması gereken yerler var ise yapılacak ve gerekli olmaz ise kapı içleri hariç olarak aynı renk boyanacak.Tüm iç trimleri sökeceğiz.Hem saçlar kontrol edilecek hem de Baran arkadaşımızla beraber aracın tavan,taban,kapı ve bagajına ses ve ısı yalıtımı uygulamaya çalışacağız.Bunun için gereken malzemeleri aldım.Yapım aşamasında yaşadıklarımızı daha sonra buradan paylaşacağım.Şu anda resim yüklemiyorum bittiğinde umarım bol bol ekleme fırsatım olur.Arada ufak tefek çok şey yaptık.Unuttuğum şeyler var ise affola.Şimdilik görüşüz arkadaşlar ;)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Mar 30, 2018 8:54 pm 
Kullanıcı avatarı

- Ellerinize ve emeklerinize sağlık. Yeni parçalar hayırlı olsun. Araç sevdalı bir kullanıcının ellerinde her geçen gün daha mutlu bir prelude oluyor ve kondisyonu giderek artıyor. Prelude sevdası boya ve izolasyon çalışmasından sonra çok daha keyifli hale gelecektir. Kütahya'da görüşmek dileğiyle. Kazasız belasız inşaAllah...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye