Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE AKTİVİTE » BULUŞMA ve ORGANİZASYONLAR

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Muhtemel İzmir buluşması...
 Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ara 04, 2014 11:13 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Bu konuya buradan devam edelim lütfen arkadaşlar...
Başlığı daha sonra değiştirebiliriz, şimdilik İzmir olarak kalsın.

Büyükşehirde buluşma organize etmek çok zor. Bunu daha önce de aramızda bir çok kez konuştuk. Trafik, bir yerden başka bir yere ulaşım. Farklı şehirlerden gelecek arkadaşların ortak bir noktada toplanması gibi bir çok sorun var.

O nedenle buluşmaları küçük şehirlere kaydırmıştık. Fikirleri beyan edelim arkadaşlar...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ara 04, 2014 11:43 am 
Kullanıcı avatarı

İzmir'e ben varım.
Mutlaka arabalarla Konak - Kemeraltı yapmak gerekmez diye düşünüyorum. Narlıdere, İnciraltı vs de olabilir. Hem otoban yakın, hem toplanmak için AVM otoparkları ve kırbahçeleri var...

Neyse, herkes düşündüğünü söylesin, sonra bakarız detaylara.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ara 04, 2014 12:04 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Büyükşehir konusunda hala kararsızım. Şunu ifade edeyim; organize aşamasında herkesin sorun yaşamaması, buluşma noktasında zamanında olunması, gezilecek tüm mekanlar, yol güzergahı, ikamet gibi bir çok detay için onlarca telefon görüşmesi yapıyoruz. Şöyle düşünün: Eskişehir buluşmasında bir çok yeri gezdik gibi görünüyor ama şehir içine hiç girmedik ve trafik yoğunluğu olan bir çok mekanı devre dışı bıraktık mecburen. Mevzu İzmir olunca kocaman bir şehirden bahsediyoruz ve etrafında dolanıp İzmir'i İzmir yapan yerleri göremedikten sonra biraz zor bu iş. Yine de yapılamaz değil ama organizeye dahil olan arkadaşlar bakımından da düşünmenizi rica edeceğim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ara 04, 2014 12:15 pm 
Kullanıcı avatarı

İzmir için ben de varım.
Diğer taraftan İzmir İstanbul ve Ankara'nın yanında köy kalır hocam.

Bence buluşulabilir. Ya da en azından sadece İzmirliler buluşabilir.
Yeter ki tarihi haftalar öncesinden belirleyelim.

Selamlar,

Febr

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ara 04, 2014 12:23 pm 

Eskişehir'i kaçırdım ya, bir heves yazayım :) Büyük şehirlerin makul civar ilçeleri üzerinden konuyu değerlendirsek olur mu? Mesela Foça, Çeşme efendime söyleyeyim Ödemiş, Tire vs? Misal yani, İzmir'i pek bilmem çünkü... Körfez köprüsüyle otoban açılınca da siftah yapılabilir :p Çanakkale de süper olur!

Dedim ve bir baktım ki göder'e basmamışım, cevabımı çoktan almışım, saygılar :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ara 04, 2014 12:58 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

İzmirliler veya İstanbul ahalisi buluşmaları zaten yapılır. Bunlar dönem içinde olacaktır diye tahmin ediyorum. Mevzu olan büyük buluşma yapabilmek. İzmir konuşulabilir; lakin orada da tüm bunları organize edecek, haber verecek, alternatifleri değerlendirebilecek, gelen aktarımlara göre mekan değiştirebilecek ve tüm bu konulara vakit ayırabilecek biri veya birileri lazım.

Şöyle ki; Eskişehir buluşması için Taha arkadaşımızla kaç saat telefon görüşmesi yaptığımı hatırlayamıyorum bile. Bunlar zevk ve keyif alınarak yapılan işlemler ama meşakkati ve zaman aldığı da muhakkak. Mekanlar belirleniyor, arkadaşlarımızın farklı bir önerisi veya isteği oluyor, mekan değişiyor, bu defa başka bir mekan ile konuşmak rezerve yapmak gerekiyor. Kalınacak yer ayarlanıyor, gelen istekler, öneriler doğrultusunda o da değişiyor, başka oteller mekanlar aranıyor, bakılıyor, konuşuluyor vesaire... Yani bunun öncesi çok detay var konuşulması gereken.

Bu cümleyi benim kurmam büyük hata olacak kanaatindeyim ama yumuşak bir şekilde izah edeyim; araçlarımızla yola çıkarken, en ufak detayına kadar ayarlanmış bir organizeye iştirak etmiş oluyoruz. Hatta buluşma esnasında bile program akışına göre değişiklikler gösterebiliyor, kimsenin memnuniyetini kırmadan onlar da organize ediliyor. Bunları da düşünün arkadaşlar...

Son tahlilde; İzmir olacaksa eğer, trafikte dahil olmak üzere tüm mekanları gezecek, organize edecek, görecek, fotoğraflayacak, forumda paylaşacak gönüllü veya gönüllülere de ihtiyaç var.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ara 04, 2014 4:26 pm 

Eğer İzmir için yapalım diyorsanız kesinlikle Konak merkeze girmeyin derim bu aralar.Çünkü bu tünel çalışması konak ve civarı trafiği mafetti.Eğer uygun görürseniz tavsiyem ay İnciraltı-Küçükyalı ya da Karşıyaka sahil şeridi olur

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ara 04, 2014 5:06 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

İnciraltı çiftekumrular Cafe ....
Kesinlikle gidilmesi gerekir....
Ilk buluşma yeri de Bornova forum ikea otoparkı...
Birçok grubun ilk buluşma yeridir...
Bahçesinde kocaman park yeri var...
Bütün arabacılar modifiyeciler hondacılar vs... Izmirde kim varsa oraya mutlaka uğramıştır.
Bir toplanma ve buluşma mekanıdır.
Ben her cuma akşamı taaa foçadan izmire ve çiftekumrulara mutlaka giderdim...
Çok kalabalık derseniz ben Selçuk tavsiye ederim.
Ben de hiç gitmedim ama...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ara 04, 2014 5:06 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

İnşallah ben de gelirim...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ara 04, 2014 5:14 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

:) Sonuçta İzmir den bahsediyoruz. Bir çok harika mekan vardır tabii... Önemli olan bunların hepsinin uygunluğuna bakmak, fotoğraflamak, rezervasyonları ve güzergah şeklini ayarlamak, forumla paylaşmak vesaire...

Biz zaten forum üyeleri olarak Kütahya buluşmasını geleneksel olarak ilan etmiştik. Herkese eşit sayılabilecek lokasyonda olması nedeniyle. Yaz başı ilk olarak bu buluşmayı gerçekleştirelim diyorum. İkinci buluşma olarak İzmir veya diğer seçenekler değerlendirilebilir.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE AKTİVİTE » BULUŞMA ve ORGANİZASYONLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye