Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE AKTİVİTE » BULUŞMA ve ORGANİZASYONLAR
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal May 05, 2015 11:25 am 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Prş Kas 21, 2013 1:34 pm
Mesajlar: 1143
Konum: Dünya...
"16 Mayıs Cumartesi" Honda Prelude Türkiye Buluşması - Kütahya

Program Başlıklarımız

1. Karşılama "7:30 / 9:30"

2. Kahvaltı "10:00 / 12:00"

3. Aizonai Antik Kent Gezisi "12:30 / 18:00"

4. Akşam Yemeği "18:30 / 20:30"

5. Konaklama* 16 Mayıs Cumartesi sabahı il dışından gelen misafirlerimizi karşılayıp Kahvaltıya beraber geçmeyi planlıyoruz.

Resim1. Karşılama "07:30 / 09:30"

"Opet Özerdoğmuşlar Petrol" Kütahya - Eskişehir Yolu

Resim

ResimKarşılama Opet Özerdoğmuşlar Petrol istasyonunda olacak. En geç saat 09:35'de Refika Mutfağına hareket etmeyi planlıyoruz.
2. Kahvaltı "10:00 / 12:00" Kütahya Eskişehir yolu / REFİKA MUTFAĞI

- Kütahya-Eskişehir yolu üzerinde Azot fabrikası karşısında yer alıyor.

Resim

Resim

Resim3. Aizonai Antik Kent Gezisi "12:30 / 18:00"

– 45 km uzaklıktaki Çavdarhisarda bulunuyor.

Resim4. Akşam Yemeği "18:30 / 20:30"

"Saklı Dünya Restoran" , "Göl Evi" veya "Mülayimoğulları kebap"

Resim

http://gol-evi.com/

Resim

5. Konaklama

http://www.nehirtermal.com/

http://www.guralharlek.com/

* Kaplıca şehri olduğumuzdan dolayı Yüzme ve kaplıca keyfi için hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederim...:)

Resim


- Kütahya'nın diğer illere 3 bağlantı yolu var.

1. KÜTAHYA - ESKİŞEHİR

- İstanbul , Kocaeli , Sakarya , Bursa , Bilecik , Samsun , Ankara ve Eskişehir İllerinden gelecek olan misafirlerimizi Kütahya-Eskişehir yolu Fiat Birmot - Ford Bayilerini geçtikten hemen sonra yer alan

" Opet Özerdoğmuşlar Petrol " İstasyonunda karşılamayı planlıyoruz. Kütahya girişindeki İlk trafik ışıklarındaki ; Otobüs Terminali kavşağının hemen sağ tarafında yer alıyor.2. KÜTAHYA - AFYON

- İzmir , Manisa , Antalya , Isparta , Denizli , Uşak , Afyon İstikametinden gelecek olan misafirlerimiz Kütahya girişinde önce TUVTÜRK Muayene istasyonu ve Nafi Güral Fen Lisesini geçtikten sonra Kütahya-Afyon yolu üzerinde Buluşma Alanının önünden geçmiş oluyorlar. Dumlupınar Üniversitesi Germiyan Kampüsü Işıklı kavşağından sola U dönüşü yaparak ileride sağ tarafta yer alan "Erka Çarşı" Refika Mutfağına ulaşmış olacaklar.3. KÜTAHYA - TAVŞANLI - BALIKESİR

- Bu istikametten gelecek olan misafirlerimiz ESKİŞEHİR yoluna dönerek "Opet Özerdoğmuşlar Petrol" karşılama noktasına veya AFYON istikametine devam ederek Kütahya - Afyon yolu 4. km "Erka Çarşı" Refika Mutfağına ulaşabilirler.

17 Mayıs Pazar

Tavşanlı-Domaniç gezisi

http://www.gobel-termal.com/fotogaleri.aspx

http://www.360kutahya.gov.tr/sanal-gezi ... alani.aspx

TARİHİN YAŞANDIĞI YER DOMANİÇ

Domaniç Daglarinda Çam ve Kayin ormanlarinin serinliginde gezinirken, güzel sesini duyarak mest oldugunuz bülbüller, küçük derelerin duru su siriltilari...bütün mütevazi görünüsü ile ruhunuzu saracaktir.

Biraz dikkat kesilin ve kulak verin; belki uzaklardan bir Kayi delikanlisinin terennüm ettigi türküyü duyabilirsiniz.Bir bölük atlinin yeni bir fetih müjdesi ile döndügünü görüp sevinebilirsiniz.Gündüz Alp, Ertugrul Gazi, Osman Gazi, Hayme Ana gibi kutlu insanlarin sofrasinda ekmek paylasabilirsiniz.Dursun Faki'dan dini ders dinler, Akça Koca'dan kiliç talimi alabilirsiniz.

Tarih ve tabiî güzellik, Domaniç yaylasinda içiçedir.

Domaniç'in tarihi M.Ö. 5500-3500 yillarina kadar gider, çevrede Roma ve Bizans dönemine ait pek çok kalinti mevcuttur.Domaniç esas güzelligine Türk fethi ile kavusmustur.I.Alaaddin Keykubat; Soylu Oguz'un Kutlu Kayi Boyu'nu 1230 yilinda Domaniç'e yerlestirdi.Hayme Ana ve oglu Ertugrul Gazi'nin önderligindeki Kayi boyu Domaniç'i Türk bilgeligi ile yöneterek tarihe en güzel bir miras olarak birakti.Bu miras, asirlar boyunca vefali ogullar ile gururla tasinacaktir.

Osmanli Devleti'nin kurulusu bu mübarek topraklarda gerçeklesti.Bu yörenin her bir yanindan tarih fiskirmaktadir.Vefali Domaniç halki, bu tarihi her yil kutladigi törenlerde canli tutmakta ve nesilden nesile aktarmaktadir.Domaniç güresleri, Hayme Ana'yi anma törenleri bunun en güzel ifadeleridir.Söz konusu törenlere devletin de sahip çikarak maddi-manevi destek vermesi ayrica kayda deger bir memnuniyettir.

Tarihi Domaniç güresleri her yilin Haziran ayinin ilk Pazar günü, Hayme Ana'yi anma törenleri ise her yilin Eylül ayinin ilk pazar günü yapilmaktadir.Bu gelenek asirlardan beri her yil tekrarlanmaktadir.

15 Temmuz 1921'de baslayan Yunan isgali 5 Eylül 1922'de sona erdirilmistir.

1926'da meydana gelen büyük bir yanginla Domaniç tamamen yanmistir.Domaniç; Cumhuriyet döneminde nahiye olarak Sögüt'e, Inegöl'e, 1932'de Tavsanli'ya bagli kalmistir.1 Nisan 1960'da müstakil ilçe olmustur.

Hicri 1310 tarihli Hüdâvendigâr Vilayeti Salnamesinde Domaniç asagidaki gibi zikredilmektedir.

Domaniç nahiyesi Inegöl kazasi merbutatindan olup kirk karyeyi samildir.Dahil-i nahiyede cem'an otuz sekiz cami-i serif ve mescit, yirmi dükkan, bin bes yüz hane ve kirk mektep bulunur. Kura-yi saire ber-vecd-i ati muharrerdir. Hisar, Küçük, Çukurca, Büygüç, Burhan, Sogucak, Kiranlar, Karakaya, Göçebe, Bercin, Kara, Pesmet, Derebey, Sarot, Çiftlik, Domur, Çakil, Çavuk, Tiraz, Bökerler, Ilicaksu, Bulamur, Dombayçayir, Findicak, Seyyid Fevzi, Erikli, Kirik, Kozcagiz, Güney, Saruhanlar, Ömerler, Burçin, Bozbilen, Aygirlar, Bike, Kozluca, Çarsamba, Ortaca, Karaman.

Kura-yi mezküreden Hisar karyesi civarinda olup simdiye degin bilinemedigi halde isbu bin üç yüz sekiz senesi evailinde kesfedilen cedd-i emced-i Hazret-i Hilafet penahi cennet-mekan Ertugrul Gazi Hazretlerinin valide-i muhteremeleri Hayme Ana nam muhadderenin medfeni mevcuddur ki vaki' olan arz ve inha üzerine canib-i celili'l-menakib-i zillullahiden bir türbe-i ra'na insa buyurulmustur.

Kuray-i mezküre ahalisi umumen çiftçi olup hububat-i mütenevvi'a yetisdirirler.Domaniç nahiyesi dahilinde cesim ormanlar mevcut oldugundan buradan senevi miktar-i külli kereste ihraç olunur.

Domaniç daglarinda Konar-göçer Karakeçili yörükleri halen mevcut olup eski gelenekleri devam ettirmektedirler.

Selçukludan beri yöreye hakim olan Türk Kültürü, Domaniç halkinin folklorik özelliklerinde kendini göstermektedir.

Kadin oyunlari arasinda bulunan; Sultan Gezmesi, Selçuklu Sultanlarinin saray bahçesindeki gezmelerini konu alir.Daglar Gazeli oyunu, Karakeçili yörüklerinin yayla hayatini yansitir.Duman duman üstüne oyunu ise, kekliklerin bahar ve kis aylarindaki hareketlerini canlandirir.

Erkek oyunlarindan Kayi Zeybegi, yöreyi yurt edinen Kayilarin oyunu olup diger bölge zeybeklerine göre hareketlidir.

Domaniç'te pek çok yatir bulunmaktadir.Bazi tarihi sahsiyetlerde ermis olarak göstermektedir: Sarikiz, Hayme Ana, Hizir Dede, Yak Dede, Koyun Baba,Selim Dede, Arap Dede, Çam Dede, Ayvaz Dede, Yagibasan Dede, Ebe Ana, Savci Bey'in makam mezari...

Tarihi mekanlar olarak; Saruhanlar Kalesi, Mizik (Besik )Çami, Ermeni Beli, Pazar Alani, Ebe Çamligi, Sari Kiz, Ekizce Mevkii, Sivri Kaya, Çarsamba Yaylasi, Durabey Magarasi, Kandilli Çami... hepsi birer destan seklinde yasamaktadir.

Domaniç'in köylerinin çogu kurulus döneminde dirlik olarak verilmistir.Bekarlar, Aygirlar, Akbas, Hasanoglu, Göçebe, Kirik köylerinin ismi ne yazik ki degistirilmistir.Halbuki bu isimler ayni zamanda tarihi birer anlam da tasimaktaydi.

Domaniç'in ilk adi Hisarköy'dür.Uzun yillar bu isimle anilmistir.Kayi boyuna yurtluk olarak verildikten sonra Domaniç adi söylenmistir.Rivayete göre Hayme Ana ve Ertugrul Gazi, Kayi Boyu ile I.Alaaddin Keykubat tarafindan kendilerine yurtluk olarak verilen yöreye geldiklerinde daglarin koyaklarin çöken dumanlara bakarak; “Yeni yurdumuz duman içi.Soyumuza hayirli olur insallah.” demislerdir.Böylece duman içi sözü söylene söylene Domaniç seklini almistir.

Lügatlarda ise;

Domaliç, Domaniç: 1. Tümsekli, çikintili

2. Ertugrul Gazi'nin ve yaninda bulunanlarin ilk olarak konup yerlestikleri yer olarak bilinen bir dagin adi.( örnekleriyle Türkçe sözlük MEB Yayinlari 1.cilt.)

Domaliç: Kambur, tümsekli, firlak ( Büyük Larousse Milliyet Yayinlari 7.cilt.) anlamindadir. Görüldügü lügatlerdeki anlamlar da yörenin yeryüzü sekilleri ile örtüsmektedir.

1240 Km lik yüzölçümü bulunan Domaniç'in hemen hemen tamami vasifli çam, gürgen, ardiç, mese agaçlari ile kapli ormanliktir.

Domaniç; tarihi, kültürel, cografi ve tabii güzellikleri ile aziz vatanimizin güzide köselerinden biridir.

Ahmet URFALI - Tavsanli Anadolu Ögretmen Lisesi Müdürü

DOMANİÇ'İN TARİHİ

Ilçenin yerlesim tarihi M.Ö. 5500-3500 yillarina kadar uzanmakta olup, merkez ve köylerinde Bizans dönemine ait mezar tasi vb. kalintilar bulunmaktadir. Ilçeye ait ilk kesin bilgiler 13.yy. aittir. Bu dönemde Bizans hakimiyeti altinda bulunan Domaniç I.Alaattin Keykubat tarafindan 13. yüzyilin son çeyreginde Sögüt ile birlikte Ertugrul Gazi liderligindeki Kayi Boyu'na yayla olarak verilmistir. Bu dönemden sonra Ilçe topraklari Kayi Asireti Yörükleri tarafindan yayla olarak kullanilmistir.

Domaniç'in ilk adi Hisarköy'dür. Sürmeliçukur'dan Anadolu'ya gelen Ertugrul Gaziye yaylak olarak verildiginde yöreyi gören Ertugrul Gazinin; “Bu yayla duman içinde Duman-içi yaylalari bizim yurdumuzdur.” dedigi Duman-içi ifadesinin zamanla Domaniç halini aldigi ilçenin isminin de buradan geldigi söylenmektedir.

15 Temmuz 1921 tarihinde Yunan isgaline ugrayan Ilçe, 5 Eylül 1922'de isgalden kurtulmustur.1926 yilinda meydana gelen büyük bir yanginla Ilçe Merkezi tamamen yanmistir.

Domaniç; Osmanli Imparator-lugu ve Cumhuriyet döneminde uzun yillar nahiye olarak Bilecik Ili-Sögüt Ilçesine, Bursa Ili-Inegöl Ilçesine ve 1932 yilinda da Kütahya Ili-Tavsanli Ilçesine bagli kalmis, 1 Nisan 1960 tarihinde Kütahya Ili'nin 6. Ilçesi olmustur.

Osmanli Devleti'nin kurucusu olan Osmanli Ailesi, Oguzlar'in Kayi Boyu'na mensuptu. Oguz Türkleri, Türk Dünyasinin en önemli gruplarindan birisidir. Yirmidört boydan meydana gelir. Bu yirmidört Oguz Boyu'ndan biri de Kayi Boyu idi.

Kayilarin bir kismi Türkiye Selçuklu Sultani I. Alâeddin Keykubat döneminde Anadolu'ya geldi. Selçuklu Sultani bunlari önce Ankara'ya yakin Karacadag yöresine yerlestirdi. Daha sonraki yillarda (XIII.YY. ortalari) buraya yerlesenlerin bir kismina Sögüt ve Domaniç bölgeleri yaylak ve kislak olarak verildi. Sögüt ve Domaniç'teki Kayi Boyu'nun basina XIII.YY. sonlarina dogru Ertugrul Bey geçti.

Kayilarin, Bizans surlarina yakin bir bölge olan Domaniç'e yerlestirilmesinin sebebi; Selçuklu sinirlarini Bizans akinlarina karsi korumada basarili olmalaridir. Ertugrul Bey ve oglu Osman Bey burada zamanla güçlenmis ve giderek zayiflayan, Ilhanli Devleti'nin esaretinde kalan, Selçuklu Devleti'ne karsi bagimsizlik ilan ederek Osmanli Devleti'ni kurmustur.

Domaniç'te Çarsamba Köyü'nde, Osman Gazi'nin Annesi'ne ait oldugu tahmin edilen Hayme Hatun Türbesi bulunmaktadir. Bu türbenin varligi da Osmanlilarin ilk Yerlesim yerlerinden oldugunu kanitlamaktadir.SARI KIZ EFSANESI

Sefa köy üstündeki Dikili Kayi'ya çikanlar, dogu yönüne baktiklarinda Domaniç'i ve köylerini daglarin sinirlari içinde görürler.Destani bilenler bu cografi duruma dikkatle baktiklarinda Ergenekon'u hatirlayabilirler. Su, agaç, yesillik... Domaniç'te her an görülen unsurlardir. Bunlarla içiçe yasarsiniz.Tabii tarihle de.

Kutlu Kayi boyunun fidani bu topraklarda dikilmis, suyunu buradaki pinarlardan alarak beslenmis, çinar dualarla büyümüs ve dünyanin dört bir yanina dallarini uzatmistir.

Hayme Ana, Ertugrul Gazi, Osman Bey... Domaniç'in her kösesinde canli hatiralarla yasiyor. Halk, bu hatiralari kutsal emanetler gibi nesilden nesile aktariyor. Düzenlenen kültürel faaliyetlerde yüzyillardan beri her yil birkaç defa tekrarlaniyor.Domaniç ve çevre halki kendi topraklarinda yasayan ve yasatilan ulu-kisilerle övünç duyuyor.

Kayi Boyu, Domaniç'e 1235 yilinda geldi. Buraya yerlestirmelerinin temel sebebi Domaniç'in uç olmasi, Çarsamba'da baspiskoposlugun bulunmasi idi. Domaniç, karis karis, tepe tepe fethedildi. Fetih Türk'e özgüdür. Neticesinde toprak, vatan olur. Daga tasa Türkçe isimler verildi.

Ve menkibeler, efsaneler yer isimleri ile iliskilendirildi

Sari Kiz Efsanesi Domaniç'te, Tavsanli'da Senlik Köyünde, Kütahya'da, Eskisehir'de, Afyon'da, Balikesir'de, degisik varyantlari ile anlatilir. Ama hepsinde Sari Kiz'in güzelligi, su, ermislik... ortak özelliklerdir.

Sari Kiz'in babasi; bazen Kral Midas veya Alaaddin Keykubat, bazen bir hoca veya yoksul bir köylüdür.

Sari Kiz; Karakeçili Türkmenleri arasinda yaygin bir efsanedir. Sari Kiz; güzelligi, iffeti, temizligi ifade eder. Bu durum O'nu ermislige kadar yükseltmistir.

Efsanenin sonu bazen masallarda oldugu gibi mutlulukla sonuçlanir. Bazi efsanelerde ise sonuç hüsrandir.
Ama sonu ne olursa olsun, bu efsane insanlarla beraber sonsuzluga kadar yasayacaktir.

Simdi bu efsaneleri görelim:

DOMANIÇ SARIKIZ EFSANESI

Bursa-Keles taraflarinda bes erkek kardesin bacisi olan Sari Kiz güzelligi ile çevrede dillere destandir. Sari Kiz'in yüz güzelligi, endami yaninda iyilikseverligi de herkeste hayranlik uyarmaktadir. Delikanlilar onunla evlenmek için can atmaktadir.

Ama Sari Kiz'in evlenmek gibi bir düsüncesi yoktur. O'nun bu düsüncesi yanlis yorumlanarak dedi-kodu yapmaya sebep olur. Yalan ve kötülük insanin cevherinde yok ise dedi-kodu yapilmasi ne gam. Ancak bes civanmert delikanli, kiz kardesleri hakkinda ileri-geri konusulmasina dayanamazlar. Çevreden kulaklarini doldururcasina; - sunlara bakin bir de adam gibi geziyorlar, diye söylenirler. Sari Kiz'in kötülügünü gören yoktur. Evlenmemesi ve ara-sira ortadan kaybolmasi dedikoducu insanlarin konusmalarina sebep olmaktadir.

Güzeller güzeli Sari Kiz en çok agabeylerinin, anne ve babasinin üzülmesine dayanamamaktadir. Bir günahi ve suçu yoktur ki onu telafi etsin. Insanlarin agzi torba degildir ki büzsün.

Aile meclisi toplanir. Agabeyleri, ruhunun da yüzü gibi temiz ve güzel olduguna inandiklari Sari Kiz'i Domaniç Ilicaksu'daki hocaya göndermeye karar verirler. Böylece dedi-kodu belli bir müddet sonra bitince bacilarini geri getireceklerdir.

Sari saçli, gül endamli Sari Kiz, gecenin en karanlik vaktinde agabeyleri tarafindan yola çikarilir. Sari Kiz bagri kaba çalili tepelere bakar, göremez. Her gün su doldurdugu çesmeye bakar, göremez. Gördügü koyu bir karanliktir. Gittigi yer gibidir. Karanlik, binbir mechuliyeti içinde saklamaktadir. Geçmis ve gelecek türlü suallerle birbirine karisir. Ama O ., kaderine razidir.

Agabeyleri dogruluguna ve dürüstlügüne inandiklari hocaya bacilarini emanet ederler. Sari Kiz, bilmedigi bir çevrede, tahmin edemeyecegi gelecegine teslim edilmistir.

Saatler gün, günler ay olur. Ilicaksu'yun üzerine günes dogar ve batar. Her dogus binbir umutla baslar. Her batis bir muhasebeyi, kâr-zarar durumunu düsündürür. Birbirini tanima zamani geçince, ruh hallerini tahlil etme vakti baslar.

Sari Kiz'in bazi davranislarina anlam veremezler. Hele aradiklarinda bulamayinca akillarindan yüzlerce yorum geçer. Sonunda Hoca ve esi, dedikodu yapilacagindan korkarak Sari Kiz'in agabeylerine Ilicaksu'ya çok acele gelmeleri için haber gönderirler.

Hoca ve esi Sari Kiz'in ara-sira kayboldugunu belirterek “Bacinizi alip götürün derler.

Agabeyleri alelacele Sari Kiz'in odasina girerler. Sari Kiz, kirk kiz ile beraber Husu içinde namaz kilmaktadirlar. Sari Kiz ile beraber kirk kiz sirlarinin ortaya çikmasinin telasi ile disari firlarlar.

Simdiki suyun basinda bulunan kayanini içine girerek kaybolurlar. Tam bu sirada kayanini dibinden su çikmaya baslar. Kisa sürede su Ilicaksu derelerini doldurur. Suyun içinden her an çikan su kabarciklari Sari Kiz ile kirk kiz'in soluklaridir. Zira onlar ermislere karismislardir.

http://www.domanic.bel.tr/onPage.php?pageId=14

_________________
ÖZTÜRK Kadir
Resim


En son DoctoR tarafından Sal May 12, 2015 1:20 am tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön 
 Profil  
 
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal May 05, 2015 7:17 pm 
Çevrimdışı
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Çrş Kas 27, 2013 6:19 pm
Mesajlar: 2441
Konum: KUŞADASI
kendimizi Doktor Kadir Bey'in plan ve procesinin içine attıkmıydı tamamdır...
teşekür ederiz.

_________________
TANER DİLEK Resim


Başa Dön 
 Profil  
 
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal May 05, 2015 7:55 pm 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Prş Mar 06, 2014 10:55 am
Mesajlar: 268
Doktor,

Bu mesajın üstüne ne desek boş. Emeklilikte bir organizasyon şirketi düşünür müsün :)
Dün Turgay'a söylediğim gibi, bizim yurtdışı programda bir erteleme söz konusu olabilir. Öyle bir durumda 16 Mayıs saat 09:30 olmadan Kütahya'dayız.
Programa devam kararı alınırsa hem sevinip hem üzüleceğim :) Birkaç güne kadar belli olur...


Başa Dön 
 Profil  
 
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal May 05, 2015 8:03 pm 
Çevrimdışı
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Çrş Kas 27, 2013 6:19 pm
Mesajlar: 2441
Konum: KUŞADASI
kaan_pct yazdı:
Doktor,

Bu mesajın üstüne ne desek boş. Emeklilikte bir organizasyon şirketi düşünür müsün :)
Dün Turgay'a söylediğim gibi, bizim yurtdışı programda bir erteleme söz konusu olabilir. Öyle bir durumda 16 Mayıs saat 09:30 olmadan Kütahya'dayız.
Programa devam kararı alınırsa hem sevinip hem üzüleceğim :) Birkaç güne kadar belli olur...

tabi ki sizi aramızda görmek bizi mutlu edecektir...
hayırlısı neyse o olsun.

_________________
TANER DİLEK Resim


Başa Dön 
 Profil  
 
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal May 05, 2015 8:06 pm 
Çevrimdışı
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Sal Kas 19, 2013 3:01 pm
Mesajlar: 3479
Konum: Earth
Program ve detayları çok güzel, teşekkür ediyorum Kadir hocam,

Burada bazı detayları bildirmek isterim; Kadir hocamla yaptığımız telefon konuşmalarında programın yapısını şekillendirmeye çalıştık. İlk buluşma için geçen sene kullandığımız istasyon harika bir seçenek olduğu için dokunmama kararı aldık. Kahvaltı mekanımız da gerek otopark gerek konum olarak çok iyi olduğu için onu da değiştirmedik. Geçen sene yağmur nedeniyle aizonai ve çevresi programımız kısa sürmüştü. Bu sene gezmediğimiz yerleri de gezmeyi ve bu programı tamamlamayı düşündük. Geçen sene akşam yemeği için kullandığımız mekan çok güzeldi ama bu defa başka bir mekan ve lezzetin tadına bakmaya karar verdik.

Konaklama mekanı olarak geçen sene kullandığımız otel hem çok güzel hem de temizdi. Yine değerlendirilebilir fakat fiyatlarına baktığımda geçen seneye göre ciddi oranda artış olmuş. Taner ile yaptığımız görüşmede Öğretmenler evi alternatifinin de değerlendirilebileceğini iletti. Yer sorunu olur mu bilemiyorum ama otel ve konaklama konusunda tekrar bir araştırma ve görüşme yapsak iyi olur sanırım.

Konaklayacak arkadaşlarımız için ertesi güne de birşeyler yapmaya gayret ettik ama konaklama esnasında da bu lokasyona karar verebiliriz. Hiçbir acelemiz bulunmamakta.

Uğraşları için Kadir hocam'a tekrar teşekkür ediyorum. Bir kaç telefon görüşmesi daha yapacağız sanırım :)

_________________
Turgay KASARCI


Başa Dön 
 Profil  
 
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt May 11, 2015 4:23 pm 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Prş Kas 21, 2013 1:34 pm
Mesajlar: 1143
Konum: Dünya...
- Turgay abinin yazdığı üzere İsmail abimizle birlikte yemek ve kahvaltı mekanlarımızı gezerek incelemelerde bulunup görüşmeler yaptık. Fotoğraflarıyla da paylaşalım istedik...;)

"Saklı Dünya Restoran"

- Akşam yemeğini kütahya Eskişehir yolu üzerinde bulunan"Saklı Dünya Restoran"da planlıyoruz. Otopark , çocuk oyun parkı , hava şartlarına göre kapalı ve açık alanı olan bir mekan olmasını göz önünde bulundurduk.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim


- Ayrıca İsmail abimizin aracılığıyla da sabit bir menü alternatifi de oluşturduk. Bu menünün fiyatı 45TL olarak belirtildi.

*Çorba (2 çeşit çorbadan biri)
*Salata (Mevsim yeşillikleri)
*Çin böreği ( 1 adet)
*Adana veya Urfa veya Piliç şiş
*Kazandibi
*Meşrubat

_________________
ÖZTÜRK Kadir
Resim


En son DoctoR tarafından Sal May 12, 2015 1:11 am tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön 
 Profil  
 
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt May 11, 2015 4:39 pm 
Çevrimdışı
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Sal Kas 19, 2013 3:01 pm
Mesajlar: 3479
Konum: Earth
Mekan çok güzel görünüyor. Hava tahminleri de Cumartesi ve Pazar gününün güneşli olacağını gösteriyor. Güzel ve keyifli bir buluşma olacağını düşünüyorum.

_________________
Turgay KASARCI


Başa Dön 
 Profil  
 
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal May 12, 2015 1:06 am 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Prş Kas 21, 2013 1:34 pm
Mesajlar: 1143
Konum: Dünya...
- Refika Mutfağının Erka Çarşıda yer alan şubesinin kapatılmış olduğunu bugün öğrendikten sonra Kütahya Eskişehir yolunda yer alan Refika Mutfağının diğer şubesini de yerinde inceleyerek bilgi aldık. İsmail abiyle birlikte Fotoğraflarını çekerek planlamalar yaptık.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

* Refika Mutfağının hemen yan tarafında bulunan Kütahya Belediyesi El Sanatları ve Doğal Taş Ürünler Mağazasının da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim* Kahvaltı mekanımızla ilgili olarak da farklı alternatifler sunmak istedik. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan Göl Evini de değerlendirilebilir olarak düşündük. Mevcut kahvaltı planımızda alternatif olarak yer alıyor.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

_________________
ÖZTÜRK Kadir
Resim


Başa Dön 
 Profil  
 
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal May 12, 2015 12:15 pm 
Çevrimdışı

Kayıt: Prş Kas 28, 2013 8:24 am
Mesajlar: 801
Vallahi helal olsun, hem tebrikler, hem de teşekkürler! Turizm ofisi ufukta belirir gibi :)


Başa Dön 
 Profil  
 
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal May 12, 2015 2:27 pm 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Prş Kas 21, 2013 1:34 pm
Mesajlar: 1143
Konum: Dünya...
Resim

_________________
ÖZTÜRK Kadir
Resim


Başa Dön 
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
 
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE AKTİVİTE » BULUŞMA ve ORGANİZASYONLAR


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

 
 

 
Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye