Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE ALIM SATIM » PRELUDE ARAÇ

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 25, 2017 11:00 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Merhaba Arkadaşlar,

Böyle bir günün geleceğini ummazdım ama siz hayatla ilgili ne plan yaparsanız yapın, onun da sizin için başka planları olabiliyor.

Son yıl içerisinde sağlık ile ilgili yaptığımız harcamalar (bir sorun yok, hayırlı bir sonuç almak için) biraz belimizi büktü. Sonra sıfıra indirdi ve artık sıfırın da altına indik. Geçen ay evimize giren hırsız da işin tuzu biberi oldu. Evde bir birikimimiz yoktu ama bu süreçte değerlendirebileciğimiz ufak yatırımlar da çalınınca sıfırın altının da altına indik.

Artık borçlanma veya aracı kurum kuruluşlardan nakit almakta istemediğim için büyüklerimizin ifadesiyle biz üzüleceğimize malımız üzülsün dedik, dedim ve aracı satmaya karar verdim.

Üzücü olacak elbet ama hayat bizim için ve metalle aşk bir yere kadar. Ekonomik seviye buysa sonuçlarına da katlanma zamanı.

Aracımı bu platform haricinde bir süreliğine başka bir platformda satışa sunmayacağım. Arzu eden olursa face grubunda da paylaşabilir.

Aracı herşeyiyle, müzik sistemi de dahil satacağım. İçinden hiçbirşey sökmeyecek ve elimde bulunan sadece kendileri bile binlerce TL edecek yedekleri de birlikte vereceğim.

Aracım için herhangi bir açıklama yapmama gerek yok zira sizler çok iyi biliyorsunuz.

Aracım için istediğim rakam 55.000 TL...

Üste nakit alabileceğim dizel ve otomatik araçlarla takas düşünebilirim. Şu aşamada bu rakamın 15-20 bin lirasını kullanacak, kalanı ile de tekrar bir araç alacağım.

Bu araç bir prelude olur mu bilmiyorum zira prelude ile ilgili çıtayı kendi adıma çok yükselttim. Bu seviyede bir araç için yine aynı rakamları harcamak gerek, bu da şu aşamadan sonra biraz zor görünüyor.

Durum budur arkadaşlar... Hayat bunu sunuyorsa, ben de kabullendim ve buna göre hareket etme kararı aldım.

Her ne olursa olsun, ben ve forumumuz burada olacak, bundan da zerre kadar şüpheniz olmasın.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 25, 2017 11:16 pm 
Kullanıcı avatarı

:o :cry: yutkundum...!

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 25, 2017 11:33 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Valla Turgayım şu anda ne diyeyim bilemiyorum dostum. Seni gerçekten çok iyi anlıyorum. Şu anda bende aracı satmamak için mücadele ediyorum. Zor dayanıyorum desem yeridir. Ben hep derim. Bizim bütçemizdeki insanlar için bu araçlar çok fazla.. Mesela beni ancak Doğan - Şahin paklar.. Ayda 2 lira geliri olan adamın neyine Prelude ama malesef ki bi aşka kapıldık gidiyoruz. Çok da para harcıyoruz - harcadık ve harcamaya da devam edeceğiz. Fakat yaşam bazen acı yüzünü en olmadık şekillerde gösteriyor. Gerçekler bir tokat gibi çarpıyor yüzümüze. Allah yolumuzu açık etsin üstadım. İnşallah en kısa sürede bu dönemi atlatırsın. Yeni alacağın araç konusunda da yine Prelude önericem ama bu sefer sınırlı bir bütçeyle alabileceğin ve çok uzun vadeye projelerini yayabileceğin bir araç. Herşey gönlünce olsun canım dostum.. Şu anda şoktayım ve ok da fazla şey yazamıyorum. Hem çok üzüldüm hemde gerçekleri hssettiğim için sana hak veriyorum.. İnşallah herşey çok güzel olur sizler için dostum...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eyl 26, 2017 7:16 am 

İlk ozan abinin hikayesinden esinlenmistim
aracı okadar toparladı vs vs nasıl satmış o paralara gibi
Tabi başa gelmeyince pek anlaşılmıyor
Bende bir sıkışıklık da haddinden fazlaya maal olan aracımı satmak zorunda kalmıştım
Seni de anlayabiliyor ve konuyu biliyorum ben işin öbür tarafından bakıyorum sonuçlar gerçekleşince emin ol preludenin p sine bile değmez diyeceksin
Gönül ister ki bu durumlarda kalıplaşmış bir birliktelik ile aracı satmaman ve elimizden geldiğince birbirimize destekle bu işi halletmek ama nitekim zor görünüyor
Hakkında hayırlısı olsun diyorum. Hak edecek birini bulur insallah

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eyl 26, 2017 9:13 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Teşekkür ederim arkadaşlar. Belki yaşla ilgilidir, belki de eğer satılırsa tam tersi olacak ama şu an için kendimi rahat hissediyorum. Zira artık belli yaşlara geldik ve hayat tecrübesi de her gün artıyor. Artık gerekiyorsa, aile için lazımsa çok gözünün yaşına bakmamak gerekiyor diye düşünüyor insan. Değerini bulursa elden çıkartacağım ve ayağımı yerden kesecek bir araçla devam edeceğim ama bakalım, hayırlısı diyorum şu anda.

Kullanıyor ve gerçekten öyle hissediyoruz ama bu hayat insana "ömürlük" lafını çok güzel yutturuyor :) Herşeyin hayırlısı diyorum...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eyl 26, 2017 10:50 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Aracımla ilgili ilanın taslağını hazırladım. Bu hafta sonuna kadar forumumuzdan veya face grubundan irtibata geçmek isteyen olursa öncelik onlara ait olacak. Haftasonu da malum sitede ilanı paylaşacağım.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eyl 26, 2017 12:10 pm 
Kullanıcı avatarı

Yaprak dökümü şiddetle devam ediyor. Yaşına bakmadan her klasik benim için değerlidir, aynen Prelude için olduğu gibi. Ancak benim için Prelude'ü bir model olarak özel kılan en önemli etken bu forumdaki üstadlar ve sahip oldukları nadide Prelude'lerdi. Şimdi bu fotoğrafta birer birer Prelude'ler gidiyor. Açıkçası şok etkisi yarattı bende!

Red için çok üzgünüm şu an. Param olsa hiç düşünmeden alırdım bu nadide aracı. Hep derim benim için bu ülkedeki en güzel G5 budur diye. Umarım bizlerden birilerine nasip olur ve değerini, kondisyonunu korur. Fiyat olarak harcanan emeğin, güzelliğinin, kondisyonunun fazlasıyla aşağısında bir rakam olmuş ama senin bu konudaki görüşünü de biliyorum. Umarım değerini bilene gider Turgay.

Son olarak, forumdan kopmayacağını ve benim gibi Prelude aşkı olan birçok kişiye bu tutkuyu sağlayan bir avuç dost olarak hep aramızda olacağını bilmek bir nebze olsun rahatlatıyor beni. Bununla birlikte hayatında yeni umutların, heyecanların olması ayrı bir mutluluk sebebi. Senin için canı gönülden güzel günler, güzel zamanlar diliyorum dostum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eyl 26, 2017 1:45 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Teşekkür ederim Savaş,
Buradayım ve olmaya da devam edeceğim. Aracın ilanını da aktif ettim. Açıkçası daha fazla beklemek istemiyorum. Senin ve Bilal'in de belirttiği gibi hayata girecek yeni heyecanlar eğer nasip olursa bazı negatif durumların can sıkıntısını da azaltacaktır.

Bir gün yine bir prelude sahibi olmayı ve ona gözüm gibi bakmayı çok isterim ama şimdilik durum neyse onu yaşayacağım...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eyl 26, 2017 4:06 pm 
Kullanıcı avatarı

Turgay Abi hayatta herşeyin hayırlısı olsun. Aracına foruma ve bizlere kattıkların anlatılmaz. Aracından ayrılmak zorunda olmana çok üzüldüm. Ama hep söylediğim gibi her son yeni bir başlangıcında habercisidir. Son zamanlarda yaşanan yaprak dökümüne sanırım bende katılacağım. Benimde bir iş kurma zamanım sanırım geldide geçiyor bile. Dediğin gibi malımız üzülsün ama bizler asla. Aracım satılana kadar seninde aracın olduğunu biliyorsun. Ne zaman ihtiyaç duyarsan alabileceğini unutma. Mal fani, umarım çok daha fazla haz duyabileceğin şeyler olur hayatında...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Eyl 26, 2017 4:34 pm 

Abicim ben üzülmedim biliyorsun, bir muhteremin deyişiyle üzülürsem büzülüp sonrada affedersin düze çıkacağımdan da değil :) Bundan hevesini "ziyadesiyle" aldın, arkasına psiklentini bile taktın, doğru rakamı da istiyorsun, yücelerin yücesi karar verici merci daha iyilerini nasip eder umarım. Edebilir yani, daha iyileri de var çünkü... Bizim gibi orta direk için hala nr1'dir bu kerata, o ayrı. Seni kategori atlatsın varsın :) Emekler, sonrasında alanın memnuniyetiyle de yerini buluyor bir nebze, onçün, go go go!

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 21 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE ALIM SATIM » PRELUDE ARAÇ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye