Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 329 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 06 FE 7715
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Tem 24, 2020 11:49 am 
Forum Yöneticisi

Süper olmuş. Araç hakikaten bambaşka bir hale gelmiş. Çok çok beğendim ve keyifle kullanmanı diliyorum. Bir soru: bu araçta özellikle arkalarda spacer'mı var? Jantlar resmen çamurluğun dışına fırlamış görünüyor.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Tem 24, 2020 2:05 pm 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler Turgay. Boya gerçekten çok iyi oldu. İçime sindi diyebilirim. Araçta ön ve arkalarda spacer var. Önlerde 1 cm, arkalarda ise 1.5 cm'lik spacerlar var (Hasan hocadan satın almıştım). Jant-lastikler aslında çok dışarıda değiller. Sadece boya öncesi işlemleri kolaylaştırması için aracı maksimum yüksekliğe çıkartmıştım (birde yükseltme-alçaltma için sıkan kelepçenin vidası yalama edilmişti geçmişte, ondan dolayı da hali hazırda düşüremiyorum ama çözeceğim inşallah :)) Bundan dolayı biraz yüksekten çekilen fotoğraflarda jant-lastik dışarıda gibi görünüyor. Aşağıda tam dikey kesit olarak çekmiş olduğum iki fotoğraf var. Onlardan bu dediğim daha net anlaşılacaktır:

https://i.hizliresim.com/wmXS0u.jpg
https://i.hizliresim.com/ToS67o.jpg

Öte yandan aracın yüksekliğini düşürdükçe jant-lastik üstten bir miktar içeri doğru çekiyor. Bu da çamurluk ile birebir hatta bir miktar da içeride bir ölçüde tutuyor. Amortisörler ile ilgili bir düşüncem var. Onu yaptığımda bu sıkıntı tamamen ortadan kalkacak.

Teşekkürler yorumun için :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Tem 24, 2020 2:14 pm 
Forum Yöneticisi

Rica ederim,
Yine de nacizane yorumuma devam edeceğim. Spacer'lı hallerine baktım. Lastikler, özellikle jant bariz dışarıda. Aracı bastığın zaman kamber yaptığı için üstten içe doğru giriyorlar haliyle. Bu araçtan acilen ama çok acilen spacer'lar sökülmeli. Sonra araç basılmalı. Bence görüntü çok daha iyi olacak. Bu haliyle 17 jant ve bu kadar düşük yanaklarla araca katacağın tek şey bol bol trim gıcırtısı olur.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Tem 24, 2020 2:30 pm 
Kullanıcı avatarı

Tavsiyen için sağol dostum. Spacerlardan genel olarak memnunum. Önceki sürüş ile çok farklı bir hissiyat yaratmadı açıkçası. Tamamen sökmek yerine arkadakileri iptal edip, önlerdekileri arkaya alabilirim. Spacersız çok fazla içeride kalıyorlar. Ancak bu durumda saplamaları değiştirmem gerekiyor. Ön ve arkanın spacer sabitleme mantığı farklı. Önlerde normalden 1 cm uzun, arkalarda ise normalden yarım cm kısa saplamalar mevcut. Bu halleri ile birbirlerinin yerine takılamıyorlar maalesef. Öncelikli birkaç işi mevcut arabanın. Ondan sonra bu kısımlarla ilgileneceğim :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 27, 2020 10:43 am 
Kullanıcı avatarı

Hayırlı olsun. Güzel olmuş, içine sinmesine de sevindim.
Spacer konusunda Turgay'a katılıyorum. Ben de 17 jantlara itiraz edeyim. Daha doğrusu 17 jantın içinde çok küçük kalan disk ve kalipere. 17 jant aslen görsel amaçlı takıldığına göre bence bu görselliği "zedeleyen" boyutta kalmış disk ve kaliper :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 27, 2020 11:42 am 
Kullanıcı avatarı

Bu düşüncene katılıyorum Kağan hocam. Jantın içerisinde çok küçük kalıyorlar. Aslında jant bence uygun da, fren sistemi küçük :D Onu büyütebilsek keşke :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Tem 29, 2020 12:19 pm 
Forum Yöneticisi

Her türlü tercihe saygı duyuyorum. Gen4 ve 5'ler 17 jantı kaldırıyor ama Gen4 için 16 jant bence daha güzel görünmesine neden oluyor ki kendi sahip olduğum gen4'te 16 jant kullanmıştım. 17 tercihine saygı duyuyor ama spacer işinden vazgeçmeni diliyorum...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 06, 2020 12:48 am 
Kullanıcı avatarı

- Üstadım hayırlı uğurlu olsun. Beyaz renk, G4'e çok yakışıyor. Boya ve kaporta işçiliği gayet düzgün görünüyor. İçine sinmiş olması çok önemli zaten. Prelude sevdası ve enerjisinin artarak devam ettiğini görmek çok güzel. Devam eden projelerle daha da yakışıklı olacağını düşünüyorum. Eline emeğine sağlık. Keyifli sürüşler diliyorum. Kazasız belasız inşaAllah...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ağu 06, 2020 12:28 pm 
Kullanıcı avatarı

Çok teşekkürler Kadir hocam. Elimden geldiğince güzel işler çıkartmaya çalışacağım. Yaz dönemi geçtikten sonra daha hızlı adımlar atılacak İnşallah :)

Turgay, spacer icin biraz deneyim yaşadıktan sonra karar vermek istiyorum. Değerli tavsiyen için çok teşekkürler. Tecrübelerine güveniyorum :)

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 329 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye