Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYE TANITIMI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Gaziantep ten Merhaba
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Nis 09, 2018 4:09 pm 

Herkese merhaba,
Forumda ki ilk yazı siftahımızı alttaki sorum ve kendimi anlatan yazı ile yapalım...
Ben 40 yaşındayım, Üniversite mezunuyum şu an için çalışmıyorum, Gaziantep'te yaşıyorum.
Şu an için Ankara 'da satılık siyah renk bir prelude g4 almak niyetindeyim. (26 DM plakalı) Prelude hayranlığım bir arkadaşımın ingiltere de gurbetçi olarak çalışan abisinin bir tane kırmızı renk 2.2 4ws g4 ü Kıbrıs'a getirmesiyle başladı...

İnternet'te araştırma yaparken bu forumu keşfettim forumdaki bazı yazıları okudum fırsat buldukça okumaya devam ediyorum. Doğrusu bu bilgi kaynağına ve bu şekil bir dayanışma ortamına sahip olan başka bir araç var mıdır şüpheliyim, bu dayanışma çok hoşuma gitti...

Prelude alıp almamak ile ilgili kararsızlık yaşıyorum nedenleri,

1-gündelik kullanıma zor mu iki de bir parça beklemeye sanayide yatar mı korkusu...Aracınız varken sağdan soldan emanet araba istemek araç kiralamaya çalışmak ayrıca sıkıntı olacak, araç ikide bir sıkıntı çıkarınca da buna şahit olan etraf enkaz mıdır nedir bu sat kurtul diyecek... Zira ben bu aracı tek araç olarak kullanacağım, gündelik aracım varken yedek bir araç olmayacak...(bu konudaki çekincelerimin bir kısmı bu forumun varlığı ve dün burada bazı parçaların accord ile uyumlu olduğunu okumam ile biraz azaldı)
2- Antep'te bakım tamir zorluğu, Honda üzerine buranın sanayisini hiç araştırmadım.
3- Aracın burada göze batarak çok belli bir araç olarak dikkat çekmesi ihtimali...Kullandıktan bir süre sonra çok dikkat çekiyorum diye araç bana sıkıntı verebilir...
4- Almayı düşündüğüm araç 315 bin km de ön 3 parça değişmiş, expertiz şasede podyoda ön düzen de sıkıntı yok derse alacağım...Tavsiye edeceğiniz başka araç varsa onu da değerlendirebilirim...
5-Esas alma motivasyonum motorsiklet fiyatına olması, ilerde durumu düzeltirsek gündelik kullanıma uygun park yeri bulması kolay daha ekonomik bir araç daha alıp bunu müzelik saklama projesi...
6-Satılıkta ki g4 lerin çoğu 300 bin km bandında çoğunun direksiyon simidi (anladığım kadarıyla)orjinal değil muhtemelen airbag açıldığı için değişmiş...
7- Google da Ankara Honda servisi diye arama yaptığım zaman karşıma çıkan sonuçlara göre neredeyse gidilebilecek hiç bir Honda servisi yok gibi... hangisine 100 liralık iş için girseniz 500 -600 liralık işlem ile çıkarsınız vs diyorlar...

Eğer aracı bilen kimseler olarak 20 bin altı prelude dan zaten hayır gelmez şimdilik ertele ve siteyi takipte kal daha ilerde daha kaliteli bir aracı "ya satılığa çıkarmak zorunda kalırsam" riskinin olmadığı bir döneminde al diyorsanız daha satımı kolay bir araca yöneleceğim...

Bu konudaki tavsiyeleriniz eğer aracı alacak olursam parçacı özel servis önerileriniz benim için değerlidir...
Ayrıca bilgi ve birikimlerini sayfalarca yazı yazmaya üsenmeden paylaşan herkese, bu siteyi kurup yöneten herkese teşekkürü borç biliyorum...
Ellerinize emeklerinize sağlık....

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: Gaziantep ten Merhaba
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Nis 09, 2018 4:51 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Merhaba,

Öncelikle hoşgeldiniz. Gönlünüze göre bir araca sahip olmanızı diler forumumuzla ilgili güzel düşünceleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.

1 ) Bu araçlar mekanik olarak sorun çıkartan araçlar değil. Ayrıca motor ve bir çok mekanik parça accord uyumlu olduğu için sanayii'de yatma gibi bir sorun çıkarma ihtimali çok düşük. Yine de bu düşünce ile böyle bir araç almak çok mantıklı değil zira bu araçlara sahip olmak sevda işi, gönül işi, biraz da dert işi...

2 ) Antep içinde servisle ilgili bilgim maalesef yok.

3 ) Bu araçlar dikkat çeker, ilgi bunaltırsa karar sizin, buna da bir yanıt vermek zor zira yaşayacak olan sizsiniz.

4 ) Almayı düşündüğünüz aracın ilanını göremedim ama malum sitede 545463669 numaralı ilan şu an g4 alacak olsam gidip alacağım tek araçtır benim için. Hatları, düzgün duruşu, iç aksamının tertemiz olması gibi bir çok artısı var. Aracı yakından görmüş değilim ve bu düşünceler kesinlik içermiyor ama bu araç uzun zamandır hoşuma giden nadir araçlardan biri...

5 ) Bu da sizin seçimlerinizle ilgili ve kararı verecek olan yine sizsiniz.

6 ) Ülkemizde yer alan G4'lerde hava yastığı yok. İlanlarda görünen 4 kollu direksiyon simiti orjinal simittir.

7 ) Ankara'da arkadaşlarımızın kullandığı güzel servisler var. Sizlere bilgi vereceklerdir. Tabii yetkili servislerden bahsetmiyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Nis 09, 2018 5:29 pm 

soulless yazdı:
Merhaba,

Öncelikle hoşgeldiniz. Gönlünüze göre bir araca sahip olmanızı diler forumumuzla ilgili güzel düşünceleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.

1 ) Bu araçlar mekanik olarak sorun çıkartan araçlar değil. Ayrıca motor ve bir çok mekanik parça accord uyumlu olduğu için sanayii'de yatma gibi bir sorun çıkarma ihtimali çok düşük. Yine de bu düşünce ile böyle bir araç almak çok mantıklı değil zira bu araçlara sahip olmak sevda işi, gönül işi, biraz da dert işi...

2 ) Antep içinde servisle ilgili bilgim maalesef yok.

3 ) Bu araçlar dikkat çeker, ilgi bunaltırsa karar sizin, buna da bir yanıt vermek zor zira yaşayacak olan sizsiniz.

4 ) Almayı düşündüğünüz aracın ilanını göremedim ama malum sitede 545463669 numaralı ilan şu an g4 alacak olsam gidip alacağım tek araçtır benim için. Hatları, düzgün duruşu, iç aksamının tertemiz olması gibi bir çok artısı var. Aracı yakından görmüş değilim ve bu düşünceler kesinlik içermiyor ama bu araç uzun zamandır hoşuma giden nadir araçlardan biri...

5 ) Bu da sizin seçimlerinizle ilgili ve kararı verecek olan yine sizsiniz.

6 ) Ülkemizde yer alan G4'lerde hava yastığı yok. İlanlarda görünen 4 kollu direksiyon simiti orjinal simittir.

7 ) Ankara'da arkadaşlarımızın kullandığı güzel servisler var. Sizlere bilgi vereceklerdir. Tabii yetkili servislerden bahsetmiyorum.

Sayın Turgay bey ve değerli üyeler,
Aydınlatıcı cevaplarınız için çok teşekkürler, özellikle direksiyon simidi konusunda aydınlattığınız için teşekkür ederim ben aracın orjinal direksiyonunun 3lü olduğunu zannediyordum...
Saygılar, sevgiler

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 10, 2018 8:19 am 
Kullanıcı avatarı

Merhabalar hoş geldiniz.

Ankara'da ben 5(2 crx,g4-g5 lude ve accord) farklı hondamı Honda Tech Garaj Şeref-Yasin ustalara, ya da Bar Honda Hüseyin Özdemir'e götürdüm, başka alternatif bir kaç servis daha var ancak bu ikisi benim gözümde en iyileri ve zorlukların üstesinden gelecek insanlar.

Bahsettiğiniz aracı bilmiyoruz fotoğraf paylaşımı yapıp fikirlerimizi almanızı rica ediyorum. Yoksa hiç tanımadığınız bir arabayı başınıza bela ederek güzel hayallerinizi yıkmayınız.

G4 kasalar sorunsuz araçlardır, ancak yaşı gereği onlarında artık bir çok parçasının yenilenme zamanı servis kitapçığına göre gelmiş hatta yıllar geçmiştir. Çoğu hala tertemiz şekilde binilmekte ama bilinçsiz ellerde heba olmuşları da ne yazık ki piyasada dört dönmekte sık el değiştirmektedir.

Turgay bir çok sorunuza cevap vermiş zaten.

4. Maddedeki sorunuza dikkat çekmek istiyorum, tavsiyem iç trimleri eksik kırık olmayan camı çerçevesi yerinde far'ı stopları oynanmamış motor içi fazla kurcalanmamış bir şey mi bu araç önce ona bakalım. Dediğiniz gibi şase podye önemli ancak bu araçların bulunmayan veya düzeltilemeyecek aksam ve parçaları içinde o yüzden direksiyonu 3 kollu diye tabir ettiğiniz aracı bizimle paylaşarak yol alırsanız sorun olmaz.

Motosiklet parası dediğiniz rakam nedir? Bütçeniz ne kadardır? Alacağınız arabanın rakamı nedir? Bizce ederi ne olur, bak şurası eksik bu araba seni üzer bence gibi bir çok soruyu aracı bizimle paylaştıktan sonra karar verelim derim ben.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 10, 2018 12:02 pm 

Crx-Si yazdı:
Merhabalar hoş geldiniz.

Cevaplarınız için teşekkür ederim Onur bey.

Ankaradaki Siyah araç 17.000 civarı benim de 20.000 i aşmaya niyetim yok. Ve benim kişisel merakım aracı katalog resimlerine yakın orjinallikte tutma, yani modifiye sevmiyorum...
3 lü direksiyon simidi şu an izmirden satlığa çıkmış kırmızı bir g4 var onda vardı link veremiyorum maalesef ilan silinmiş veya süresi dolmuş... dediğim direksiyon alacağım araçta da var resim paylaşacağım...
Ankarada bulduğum siyah aracında resimlerini eklemeye çalışıyorum... Elimde fotoğraflar var ama 720x 526 olduğu için boyutlarını küçültemiyorum ve yükleyemiyorum pdf,rar onları denedim oda sonuç vermedi...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 10, 2018 4:24 pm 

Sonunda hızlıresim.com'dan üyelik açıp resim ekledim. Linkleri paylaşıyorum müsaadenizle.
Linklere sağ tıklatıp yeni sekmede açarsanız daha rahat olur sanırım...

Edit: Bu arada resimleri panoya yapıştırmayı başardım direk yazışmaları alta kaydırırsanız göreceksiniz. Buradaki linkleri de silmedim bunlar daha büyük boyutta olduğundan detaylı incelemeye daha rahat olan resimler.

http://i.hizliresim.com/5DODBL.jpg

Meşhur üçlü direksiyon simidimiz :)
http://i.hizliresim.com/QVdVrj.jpg
Resim

Bu arada araç detay sorgusunda aracın Bolu, İstanbul ve Eskişehir plakalarına girdiğini ve 2003 yılında trafiğe çıktığını öğrendim. Sanırım gümrüğe terk edilen araçlardan, resmi distribütör kanalıyla ithal edilen versiyonlardan değil...

Bu arada aracın plakasını kapattım ancak üzerinde plaka olmasa da belli bir araç olmasından araç sahibinin belki araca ait fotoğrafların internet'te dolaşmasından hoşlanmaması ihtimaline karşın fotoğrafları bir süre sonra sileceğim...

Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi merakla bekliyorum...

En son Muhtarbey tarafından Çrş May 02, 2018 10:36 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 10, 2018 4:44 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Araçla ilgili bilgisi olanlar özel mesaj yoluyla size bildireceklerdir. Yalnız fotoğrafları bu şekilde yüklememenizi tavsiye ederim. Upload edilen fotoğrafın sağ altında bir menü var. Oradan forumlar seçeneğindeki linki buraya yapıştırırsanız fotoğraflar doğrudan forumda görünecektir.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 10, 2018 5:05 pm 

soulless yazdı:
Araçla ilgili bilgisi olanlar özel mesaj yoluyla size bildireceklerdir. Yalnız fotoğrafları bu şekilde yüklememenizi tavsiye ederim. Upload edilen fotoğrafın sağ altında bir menü var. Oradan forumlar seçeneğindeki linki buraya yapıştırırsanız fotoğraflar doğrudan forumda görünecektir.

Tekrar Merhabalar,
Tüm tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum.
Forumlar seçeneğini kullandığım zaman kırmızı renkte bu uyarıyı aldım:
Resimleriniz en fazla 850 piksel yüksekliğinde olabilir.
Resimleriniz en fazla 850 piksel genişliğinde olabilir.

Ön izleme ile görüntülenbilirliği tüm seçeneklerden kontrol ettikten sonra bu şekilde yükledim. Hızlı resim.com sitesi, albüm oluşturma, albüme fotoğraf ekleme vs itibariyle beni epeyce yordu bugün. Aslında albüm paylaşmayı denedim yapamadım, bu arada ara sıra bilgisayarımda dondu. İlk defa böyle bir site kullanıyorum. :) Zamanla siteye gözüm alışınca belki daha rahat kullanırım... Dolaysıyla tekrar fotoğraf boyutu küçültme işlemi ile uğraşamadım...Mecburen bu şekilde paylaştım...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 10, 2018 6:00 pm 

Fotoğrafları yeniden boyutlandırarak tekrar yükleyip linki yapıştırdım.
Mesaj panosu kodu seçeneğini koyalayıp yapıştırdım bakalım olacak mı?

Resim

En son Muhtarbey tarafından Çrş May 02, 2018 10:33 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Nis 11, 2018 8:30 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Forumlar diye adlandırılan bir kod var, onu yapıştırırsanız forumda olması geren şekliyle görünürler. Forum kuralları gereği maksimum piksel boyutumuz 800... Aksi durumda fotoğraflar çok dışa taşıyor ve kötü bir görüntü oluşturuyor. Araçla ilgili özelden paylaşımlar yapılacaktır yalnız ben yine de bahsettiğim araca bakılmasından yanayım.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYE TANITIMI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye