Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » HONDA PRELUDE CLUB » Forum'dan haberler

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 10, 2018 1:46 pm 

Merhabalar,
Bu konuyu eğer adminde uygun görürse "aktivasyon linkim gelmedi", "üyelik nasıl iptal edilir", gibi forum internet ve bilgisayar kullanımı kökenli sorunlar buradan sorulup cevaplanabilsin diye açtım...

Benim sorunum ise bir türlü resim yükleyemiyorum, resmin boyutlarını küçülttüm bu seferde dosyaq yükleme limitini aştınız gibi bir uyarı almaktayım. Forumdaki arama kutucuğunda resim fotoğraf gibi kelimeleri arattığımda da bir sonuca ulaşamadım...rar,pdf,htm formatına çevirmeye çalıştım yine sonuç alamadım...

M.Gökhan CAN

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 10, 2018 1:52 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Bu başlığın kalmasında bir sorun yok. Bir çok üye için de faydalı olacaktır.

Fotoğrafları hangi siteyi kullanarak yüklemeye çalışıyorsunuz? Fotoğrafların boyutlarının maksimum 800 piksel olması gerekiyor. Yani bir kenarının uzunluğu maksimum 800 boyutunda olmalı. Fotoğrafları rar, pdf, htm gibi formatlarda foruma yükleyemezsiniz.

Önce bilgisayarınızda uygun bir fotoğraf programında yüklemek istediğiniz fotoğrafların boyutlarını uygun hale getirmeniz gerekiyor. Daha sonra da fotoğraf yükleme sitelerinden herhangi birine (mesela hizliresim.com) yükleyerek daha sonrasında size sunulan forum linklerini forumda ilgili sayfaya yapıştırmanız gerekiyor.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 10, 2018 2:04 pm 

Çok teşekkür ederim Turgay bey...
Forum sitesinin bir nevi kullanım kılavuzu gibi bir ana başlık altında "resim nasıl yüklenmeli" veya resim yükleyemiyorum ne yapmalıyım" gibi alt başlıklar açılması güzel olacaktır diye düşünüyorum...

Konuya cevap yazarken dosya seç seçeneğinden eklemeye çalıştım yani bir nevi emaile attachment yapar gibi yapmaya çalıştım, 700 x 700 pixel olması gerektiği uyarısı geldi. benim yüklediğim fotoğraf 526x720 imiş, %88 küçültme uyguladım bu sefer limiti aştınız uyarısı geldi. Hızlı resim vs gibi sitelerde üyeliğim yok hemen açıyorum, forumda rastladığım bir diğer sorun ise bazı eski resimlerin ve katalogların linkine tıkladığım zaman fotoğrafları görüntüleyemiyorum...

Saygılarımla,
M. Gökhan CAN

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 10, 2018 2:10 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Bu konularla ilgili aslında bir çok kişi kendi başlığında sorular sordu ve zamanla cevapları da verildi. Yeni bir bilgi ihtiyacı olursa arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Forumda bulunan binlerce fotoğraf en eski yükleme sitelerinden photobucket üzerinden foruma yüklenmişti. Kendi başlığımda da bulunan yüzlerce fotoğraf bu siteye ait. Maalesef ömür boyu ücretsiz olacağını iddia eden bu site paralı olmaya karar verdi ve yıllık ciddi rakamlar talep edince geriye dönük başka sitelerde paylaşılan fotoğrafların bile linklerini iptal ettiler. Bu nedenle forum üzerinde belki de binlerce fotoğraf artık görüntülenemiyor.

Bunu da her üyeden talep edip bu fotoğrafları başka sitelerde yükleyerek tekrar foruma link atmalarını istemekte pek mümkün değil. Kendi başlığımda olan yüzlerce fotoğrafı bile yüklemek için günler harcamam gerekiyor. Maalesef bu sorun biraz kalıcı gibi görünmekte...

Hizliresim gibi bir sitede üyelik açmanız yeterli olacaktır. Fotoğrafları kolaylıkla foruma yükleyebilirsiniz.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Forum ana sayfa » HONDA PRELUDE CLUB » Forum'dan haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: