Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE ALIM SATIM » PRELUDE PARÇA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: G4 için parçaları arıyorum
 Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Haz 14, 2018 11:32 pm 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar selam, daha henüz aracı almadım ancak listemi hazırladım. Şimdi bu yazdığım listedeki parçaların birkaçı hariç her birini farklı ülkelerde buldum ancak ellerinde olan varsa buradan tedarik etmek isterim. Ben sorayım satan vs olursa para içerde kalsın :)

1 takım tek parça siyah zemin JDM Stanley ön far
1 takım beyaz Stanley oval sis seti
1 takım far yanındaki ızgaralar
1 takım JDM tampon aydınlatma seti (clear 4 parça)
1 adet EL gösterge AT olacak km veya mph olabilir
1 takım katlanır JDM ayna ve düğmesi+rölesi
1 takım ön ve arka USDM plaka trimleri
1 adet Spoon veya replica lip (PU olmalı)
1 adet Mugen spoiler (hala bulamadım)
1 takım orjinal Rays TE37 15x6,5 veya 7

Bunları arıyorum, vakit ayırdığınız teşekkürler.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Haz 19, 2018 8:37 pm 
Kullanıcı avatarı

Çok zor parçalar Türkiye için kolay gelsin ne diyim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 20, 2018 11:08 am 
Kullanıcı avatarı

Yigitkbls yazdı:
Çok zor parçalar Türkiye için kolay gelsin ne diyim

Doğru söylüyorsun Yigit, malum döviz kurununda bulunduğu yerleri baz alırsak bu parçaların satışta olabileceğini düşünmek biraz saflık oldu :) Farlar ve indicator setinde hemen hemen anlaştım gibi rakamlar belli, ama nakliyeler o kadar yüksek tutuyor ki, insan yurtdışına gidip bavula atıp getirse neredeyse daha uygun olacak :shock: + birde PayPal sorunu. Malum son iki senedir muhteşem devlet yönetimimiz sayesinde PayPal gibi bir platformdan da yoksunuz. Büyük kısım bir satıcının bu platformu kullandığından dolayı ödeme sıkıntısı var. Neyseki yurtdışında Paypal'ini kullanabileceğim birisi varda o sounu kısmen bypass edebiliyoruz. Ama neticede hep sıkıntı... Özetle bu kısımları halledip, parçalarıda mümkün mertebe tek noktadan tedarik etmeye çalışıyorum ki rakam biraz daha makulleşsin. Bakalım geldikçe buraya yazarım :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 20, 2018 12:31 pm 
Kullanıcı avatarı

belki alacağın araç ta bunlar olabilir. yada daha mantıklı olan önce arabayı almak mı diye sesli düşündüm. sonrasında projeler zaten yavaş yavaş gelişiyor.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 20, 2018 1:15 pm 
Kullanıcı avatarı

Bencede kağan haklı yani alacağın arabayı çok iyi düşünmen lazım.şahsi kanaatim çok iyi bir araba kullanıcısısın ve anlıyorsun bir prelude sahibi olmaktansa bir prelude senin sahibin olsa hiç fena bir fikir gibi görünmüyor.bence bu kadar çok alışverişten yana daha olan bir araba aldan daha iyi 25 e aldın boyası toplanması zaten 35 kesin eee bunlarda olmasıyla 40 yani bence bu ihtimalleri değenledir derim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Haz 20, 2018 3:45 pm 
Kullanıcı avatarı

Haklısın Kağan ;)

Yiğit'cim aslında bir tane araç var, hem A/T, hem kasası düzgün gibi kafamda bitirdim sayılabilir, beklediğim bir iş var o olur olmaz aldım gibi nasipse eğer. Kanaatim aracın boya vs yapıldığından ve hatlarıda fena durmadığından dolayı dışıyla pek uğraşmayacağım yönünde. Tabiki bu mekanik olarak uğraşmayacağım anlamına da gelmiyor:) Oraya bir miktar yedek akçe ekliyoruz dolayısıyla, ama zaten bunu herhalukarda 100binde araçta alsam, 200 binde de alsam eklerim.(Neticede 25 yaşına gelmiş bir aracın nereden ne çıkaracağı belli olmayacaktır)

Şimdi üstteki liste en iyi ihtimalle 10+12 lira gibi tutuyor(mekanik manada hiçbir şey de yok). 20 liralık araca bunu harcarsam bana 30 a mal olur satıyorum desem 20-25 e veriririm her türlü. Ama 40 lık araca yaparsam, 50'ye mal eder, satmak zorunda olursam anlayanı bulana kadar belki yine 20-25 liraya satar, çok zarar ederim. Araba/hobi işinde pek ticari bakılmaz ama malum paraları sokaktan süpüremediğimiz ve ülkemizin ekonomik şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda, dikkatli hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Birde şöyle bir gerçek var, belkide asıl sebep bu, kendim birşeyler yapmayı seviyorum. Yani onu ordan bunu burdan toplayıp, kargoları açmak, sonra heyecanla onları gidip taktırmak vs. Bunlar keyifli, yoksa bana bunları full takılı araba getirsen fiyat/maliyet aynı olsa yine cazip gelmeyecek, kendimi biliyorum :) Yani sizin mantıklı yaklaşım ben duygusal olduğum için çalışmıyor özetle :lol:

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 02, 2018 9:55 am 
Kullanıcı avatarı

Kanji yazdı:
Haklısın Kağan ;)

Yiğit'cim aslında bir tane araç var, hem A/T, hem kasası düzgün gibi kafamda bitirdim sayılabilir, beklediğim bir iş var o olur olmaz aldım gibi nasipse eğer. Kanaatim aracın boya vs yapıldığından ve hatlarıda fena durmadığından dolayı dışıyla pek uğraşmayacağım yönünde. Tabiki bu mekanik olarak uğraşmayacağım anlamına da gelmiyor:) Oraya bir miktar yedek akçe ekliyoruz dolayısıyla, ama zaten bunu herhalukarda 100binde araçta alsam, 200 binde de alsam eklerim.(Neticede 25 yaşına gelmiş bir aracın nereden ne çıkaracağı belli olmayacaktır)

Şimdi üstteki liste en iyi ihtimalle 10+12 lira gibi tutuyor(mekanik manada hiçbir şey de yok). 20 liralık araca bunu harcarsam bana 30 a mal olur satıyorum desem 20-25 e veriririm her türlü. Ama 40 lık araca yaparsam, 50'ye mal eder, satmak zorunda olursam anlayanı bulana kadar belki yine 20-25 liraya satar, çok zarar ederim. Araba/hobi işinde pek ticari bakılmaz ama malum paraları sokaktan süpüremediğimiz ve ülkemizin ekonomik şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda, dikkatli hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Birde şöyle bir gerçek var, belkide asıl sebep bu, kendim birşeyler yapmayı seviyorum. Yani onu ordan bunu burdan toplayıp, kargoları açmak, sonra heyecanla onları gidip taktırmak vs. Bunlar keyifli, yoksa bana bunları full takılı araba getirsen fiyat/maliyet aynı olsa yine cazip gelmeyecek, kendimi biliyorum :) Yani sizin mantıklı yaklaşım ben duygusal olduğum için çalışmıyor özetle :lol:

bence konuya tamamen (parasal)duygusal değil de mantıklı bakmak daha olabilirliği arttırıyor. aldığın aracın iyi ve diri duruşu zaten yeterli olacaktır. dediğim gibi taribiri doğruysa ''dereyi görmeden paçayı sıvamak'' bu tarz araçlarda doğru değil...

olabilirlik adına aldığın aracın fotoları ve buradaki bilgi anlamında duayen diye tabir ettiğimiz arkadaşlarımızın yorumları ile daha mutlak ve keyifli hale geldiğini göreceksin.

kağan.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Forum ana sayfa » PRELUDE ALIM SATIM » PRELUDE PARÇA

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz