Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 34 "BYE" 49 / GAZİANTEP
 Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Ara 25, 2018 10:54 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Keyifle izliyor ve takip ediyorum. Bir süredir sadece foruma günde en az 20 defa girip, bakıp, okuyup çıkıyorum. Çünkü ben de yoruldum. O nedenle biraz uzak kalmayı tercih ettim. Bu aracın gelişimi ve ona gösterilen ilgiye hayranım. Beğenerek ve ilgiyle takip ediyorum zira ülkemizde bulunan en iyi G4'lerden biri bu araç ve öyle de kalacak gibi görünüyor.

Foruma giren yokmuş, ilgi gösterilmiyormuş, facebook'ta yazan daha çokmuş gibi safsatalara da hiç bakmayın. Forum kalıcıdır, facebook ve orada dönen tüm muhabbetler ise geçici. Burada olan bizimdir ve her daim saygı duyulur. Gerisi bizler ve bu forumun büyükleri için safsatadan ibaret.

Takipteyim,

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 26, 2018 6:08 am 

Tamamen katılıyorum

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Ara 29, 2018 8:20 pm 

Bilal Prelude yazdı:
Evet bu sene maalesef forum ile alakalı biraz paylaşım sıkıntımız var ben sürekli tlfndan giriyorum aracımla alakalı birşey paylasamasamda yorum yapmak hoşuma gidiyor
Aslında ilgilenmek ilgilenilmek bu forumda çok hoş
İnşallah eski hareketliliğine döner diyorum

Forumla ilgili güzel dileklerinize bende katılıyorum İnşallah diyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Ara 29, 2018 8:27 pm 

soulless yazdı:
Keyifle izliyor ve takip ediyorum. Bir süredir sadece foruma günde en az 20 defa girip, bakıp, okuyup çıkıyorum. Çünkü ben de yoruldum. O nedenle biraz uzak kalmayı tercih ettim. Bu aracın gelişimi ve ona gösterilen ilgiye hayranım. Beğenerek ve ilgiyle takip ediyorum zira ülkemizde bulunan en iyi G4'lerden biri bu araç ve öyle de kalacak gibi görünüyor.

Foruma giren yokmuş, ilgi gösterilmiyormuş, facebook'ta yazan daha çokmuş gibi safsatalara da hiç bakmayın. Forum kalıcıdır, facebook ve orada dönen tüm muhabbetler ise geçici. Burada olan bizimdir ve her daim saygı duyulur. Gerisi bizler ve bu forumun büyükleri için safsatadan ibaret.

Takipteyim,

Teşekkürler Turgay hocam.
Epeydir kayıplardaydınız, bende sizi merak etmekteydim. İlginize, Bilginize sağlık çok teşekkür ediyorum.
Beğenmenize çok sevindim. Safsatalara rağmen ben burdayım hiç bir yere gitmiyorum, sitemizi seviyorum, sadece keşke biraz daha kullanışlı bir tasarımı olsa diyorum ama sanırım onun içinde artık yapılabilecek bir şey yok. Burada sorulan bazı arızalar iyi kötü bulunabiliyorken, face 'de anlık yakalamanız gerekmekte o açıdan da sitemiz mükemmel.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Oca 01, 2019 12:24 am 

Tekrar herkese merhabalar,

Son 20 gündür Antep'e neredeyse aralıksız yağan sağanak yağış aracımızda damdan içeri su akma sorununu açığa çıkardı. Sunroof' a ait arka iki kanalı sevgili Yiğit' in tavsiyesine istinaden bagaj içinden ulaşarak bir güzel temizledim boru dirsek bağlantısı gevşekti sağlamlaştırdım artık kurtuldum derken yine aynı sorunla karşılaştım. Ön kanallara su döktüğümüzde sağ kanalın çalışmadığını fark ettim. Sağ kanal içinde hırdavatçılarda kılavuz aradım ama oradan geçecek incelikte bir kılavuz bulamadım. :roll: :cry: :? elimde çamaşır teli vardı onunla bir süre çalıştım, tepeden suyu döktüm ama nafile. Bir hafta kadar sonra davlumbazın bir kaç vidasını sökerek tabii hava kuru iken 3-4 metre teli içeri ittim, rahat gittiğine göre herhalde açılmıştır dedim, bir yandan da tel neden tavandan çıkmadı bu kadar tel nereye gitti derken bir de ne göreyim sağ çamurluk içindeki bakalitten bütün tel aracın içine girmiş. :roll: :cry: :evil: :shock: Bkz. İkinci resim.
Neyse teli bu sefer dışarıdan da alamadım hepsini iç taraftan çektim. sıkıntılı bir durumla karşı karşıyaydım, neyse gereken bilgileri aldıktan sonra, bugün kapı eşiğini ve çamurluk içindeki bakaliti söktüm hortumun dirsekten ayrı yani boşta ve içinin tam dolu olduğunu gördüm ama dirseği görmemi engelleyen bir beyinvari kutu vardı sökmem gerekliydi ve sökecek anahtarım yoktu. Hemen sanayinin yolunu tuttum ustam sağolsun kendisi beyni söktü, hortumun girdiği pipo benzeri dirsek vardı ona ulaştı ve çıkardı ve ortaya çıktıki bizim dirsek gevremiş ve benim telin sivriliği ile yırtılmış. resimler altta. İyiki de sanayiye gitmişim ustam alttan hava basarak birazda pisliği çekerek tahliye borusunu açt Apartman bahçesinde maalesef hava komprasörü bulunmuyor. :( :lol:

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu resimler gevreyip kolayca yırtılmış olan dirseğe ait. tabii bu dirsekten parça kesip aldık çamurluğun içine oturan kısmını çamurluktan sıçrayan suyun içeri sızmaması için aldık. Boruya güzel bir ek yapıp uzattık ve sağlamlaştırdık, bir de dirsekte sert köşeli bir "L" dönüş vardı bu bütün kanallarda bence su akışının yavaşlamasına ve pisliğin orada takılmasına sebep olmaktaydı bizim yaptığımız ek ile biraz daha yuvarlak bir dönüş oldu...

Resim

Resim

Resim

Bu iki resimde tüm işin bitmiş hali ve sözünü ettiğim beyin var. Ustam o bölgede çalışıyorken resim alamadım dolayısıyla bu beynin arka tarafına ait resim maalesef yok ama bunlarda iyi kötü aynı sıkıntıyı yaşayan olursa yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Sadece bakaliti sökmek yeterliymiş ama ben halıyı da kaldırıp altına bakmak için kapı eşiğini de sökmüştüm. taban halımızın altından da yine ekstra mı orijinal mi olduğunu anlayamadığım bayağı iyi bir yalıtım malzemesi çıktı ama su oraya girseydi halimiz fenaydı. Belirtmekte yara var buradaki en büyük şansımız yukarıdan gelen borunun tam tıkalı olması oldu yoksa taban halısının altı su ile dolup ileride pas olarak karşımıza çıkardı...Şimdi işimiz kaldı bir yağmur duasına çıkıp yağmuru beklemeye, bakalım ne kadar başarılı olmuşuz, ve sunroof kanalından başka el atmamız gereken yerler de var mı diye. :lol: :lol:

Resim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Oca 01, 2019 1:24 am 

Çocukluğumda bitmek üzere olan yılın son saatlerinde döküştürmeye başlayıp yeni yılın ilk günü tutan kar yağışlarına karşı ayrı bir seempati beslemişimdir.

Bu yıl Antep'e kar ilk defa 30 Aralıkta yağdı, bakalım ileriki günlerde devamı gelecek mi?
Aracımızn saclarına kar düşmüş halini de buraya hatıra olarak bırakıyorum.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

TÜM PRELUDE CAMİASINA KRONİK ARIZALARIN ŞİFAYA KAVUŞTUĞU, BOL NEŞELİ KEYİFLİ SÜRÜŞLERİN DOLU DOLU OLDUĞU BİR 2019 DİLİYORUM.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Oca 03, 2019 1:04 pm 
Kullanıcı avatarı

Şimdiden prelude için iyi yıllar diliyorum. Ufak tefek büyük küçük derken epeyce güzel şeyler oluyor. Takipteyim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Oca 05, 2019 11:12 pm 

Crx-Si yazdı:
Şimdiden prelude için iyi yıllar diliyorum. Ufak tefek büyük küçük derken epeyce güzel şeyler oluyor. Takipteyim.

Güzel dileklerin için teşekkür ediyorum, Güzel temennilerin için İnşallah diyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Oca 06, 2019 8:06 pm 

hehehe :) Mutlu yıllar...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye