Kayıt    Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 34 BMJ 806
 Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Eyl 13, 2018 4:01 pm 
Kullanıcı avatarı

Herkese merhaba,

Bu başlığı uzun zamandır açmayı planlıyordum.
Ülke değişikliği, yeni işe başlangıç derken bayağı bir zaman geçti.
Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim. Turgay abinin arabası bir harika. Rusya’da 2011 Cayman S’im vardı.
Sekiz ayda 5600 km yapmıştım. Prelude ile bir aylık süreçte 3000 km yapıverdim. Bir taraftan km gidiyor diye üzülüyorum ama çok da keyifli.

Doctor zaten şanzımanı yaptırıp vermişti. Vites geçişleri, şanzımanda çok şükür hiç bir problem yok.
Murat usta, araba alınırken eksikleri çıkartmıştı.
Ön disk ve ve balata değişti, aslında üzerinde çok güzel seramik disk vardı ama uymuyor dedi Murat usta ve değiştirdi.
Rotiller değişti.
Egzoz’da problem vardı, kaynak ile düzeltildi. İyi ki de düzeltilmiş, motorun tok sesi tertemiz geliyor.
Ateşleme ile ilgili sorun vardı, düzeltildi. Şarj dinamosu değiştirildi. Akü yenilendi.
Şu an tek problemim 4ws. Murat usta’dan çıktığım gibi hata verdi. Tekrar götürüp baktırıcam. Ama benim kullanım tarzımla alakalı olduğunu pek düşünmüyorum. Çukur, tümsek vs çok dikkatli kullanıyorum.

Uzun yol yaptım, Antalya’ya gidip geldim. Yolda takılanlar, el sallayanlar, araban müthişmiş diyenler. Nazar değmesin.
Müzik sistemi gerçekten harikaymış, izolasyon da iyi. Camları kapalı dışarıya rahatsızlık vermeden coşulabiliyor.
VTEC şahane. Ses muhteşem. Arabanın tepkisi de muhteşem.
Yakıt tüketiminde mesela pak 49’a göre çok daha kabul edilebilir seviyede.
Özellikle uzun yolda. Full depo ile 380 km gördüm ki 100km’de 7,5lt civarına geliyor. Rusya’da ortalamam 22 litreydi, buna da şükür diyorum 

Bazı açıkta kalan konular:

1- LPG’yi çıkarttırıp o şekilde tekrar muayene
2- Boya koruma, kaput üzerinde ufak vuruklar var, herhalde taş geldi zamanında. Bir de sol ön farın yanında çok ufak bir grilik var, ufak bir sürtme olmuş.
3- 4ws çözümü – forumda da bayağı yazılmış. Murat usta’ya bırakacağım, umarım basit bir problemdir.

Bunların dışında herşey harika, çok memnunum. Foto işini çözünce paylaşacağım.

Tankut Nazilli

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: 34 BMJ 806
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 17, 2018 9:53 am 
Kullanıcı avatarı

Arabayı aldığınıı biliyorduk burdan da keyifli sürüşler diliyorum :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 17, 2018 10:12 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Öncelikle bir kez daha hoşgeldin Tankut. Güzel düşüncelerin için de ayrıca teşekkür ederim. 4ws ile ilgili bi ara görüşelim. Reset atmayı deneyelim. Bir şekilde arızaya geçmiş olabilir. Başka bir sorun olacağına pek ihtimal vermiyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Eyl 17, 2018 2:16 pm 
Kullanıcı avatarı

- Hoşgeldin ve Hayırlı olsun Tankut. Aracın Türkiye şartlarında bilinmeyen ancak hala marjinal bir Honda modeli olmasının yanında , daha önce bu modeli görmemiş kişilerin enteresan tepkilerini yaşamak bazen çok yorucu olsa da Prelude keyfini memnuniyetle sürdürüyor olmana sevindim. Prelude kullandıkça kendisine bağlayan bir model gerçekten. Efsane bir araç olduğu konusu kesinlikle tartışma götürmez bir gerçek. Senin gibi değerini kıymetini bilen bir kullanıcıya nasip olması da çok güzel.

- Lpg'yi iptal etmek tamamen insiyatifin dahilinde olup ; kullanmak veya çıkarmak için her duruma özel elzem sebepler olabilse de, tabiki aracın OEM hali ve motorun sağlığı açısından çıkarmak daha mantıklı olacağı kanaatindeyim. Kaput üzerinde bir kaç adet İstanbul'daki meşhur dolu yağışının izleri vardı. Ben nazarlık olarak gördüğüm için öyle kullanmıştım. 4WS ile ilgili problem için üzüldüm gayet düzgün çalışıyordu aslında. Umarım ciddi bir problem yoktur. Araca epey bakım işlemi yapıldı. Şanzıman artık sorunsuz ve bakımlı. Bundan sonra Kafan rahat bir şekilde yol alabilirsin. Allah büyük dert ve beladan korusun. Önemli olan sağlık ve huzur. Güzel günlerde kullanman dileğiyle kazasız belasız inşaAllah...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: