Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE ALIM SATIM » PRELUDE ARAÇ

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Prelude G5 arıyorum
 Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Ara 20, 2018 2:59 pm 

Merhaba.. Ben forumunuza yeni kayıt oldum. Gençliğimde prelude g5 serisine olan hayranlığım orta yasımda hala geçmedi. Araştırmalarımı satış sitelerinde yaptım fakat temiz düzgün içime Sinen bir araca rastlamadım. Yine internet uzerinde prelude yedek parça , bakım maliyeti vs araştırırken bu foruma denk geldim ve burada hem cevapları buldum, hem de birkaç araca rastladım. Hem sizlerden tavsiye almak hem de gerçekten guzel severek keyif ile kullanabileceğim bir araç bakmaktayım. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: Prelude G5 arıyorum
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 23, 2018 8:47 am 

Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz
Temiz bir araç son zamanlarda bulmak zor maalesef bundan bir iki ay önce deseydiniz evet onerilebilecek araç vardı derim şahsım adına ama şuan aklıma gelen yok diyebilecek kadar yok. Egerki aceleniz yok ise beklemenizii öneririm.
Aradığınız G5 i kısa zamanda bulmanız dileğiyle.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 23, 2018 7:35 pm 

Bilal bey cok teşekkür ederim hosbulduk. Acelem yok zaten halihazırda kullandığım aracım mevcut. Prelude ikinci belki üçüncü araç olacak. Ben de daha once araç satış sitelerini takip ettim ama gecmisini bildiğim bir aracı almayı tercih ettiğimden yazılanlara da pek güven olmadıgından tercih etmedim hiçbirini. Biraz titizim , size söyle söyleyeyim su anda kullandığım araç ve öncekiler turbolu araçlardı ve motor çalıştığında asla hemen yürümedim motor kapatmadan once hep 1 dakikaya yakın beklerim. Araçlarım hiç kar görmedi , güneşi sadece yolda giderken gördüler. :) bulmayı ümit ettiğim araç kilometresi cok dusuk , kazasız ve bakımlı olmalı bu yüzden zaten isim zor ama burada olan sizlerin de araçlara en az benim kadar özen gösterdiğinizi bildiğim icin sizlerin de onayladığınız bir aracı almak tercihim olacaktır.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Ara 23, 2018 7:45 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

hoşgeldiniz... satış adedi çok az sayıda olan bu araçların düşük km li olanını bulmak çok zor. imkanlarınız bir preludeyi de olumsuz dış etkenlerden koruyacak şekilde sanırım. bu sizin için ve alacağınız prelude için çok iyi bir imkan. umarım istediğiniz gibi bir prelude bulursunuz.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ara 24, 2018 12:00 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 7554/detay

Şu an alınacak tek araba. Dilediğiniz özelliklerde araç bulma imkanınız neredeyse sıfır gibi. KM'si düşük araçlar şu an ilanda değil ne zaman ilana düşerler o da belirsiz. Bu araç üyelerimizden Semih'e ait... Daha sonrasında yine prelude dünyasına çok yakın ve bilgili bir arkadaşımız aldı. Tüm masraflarını yaptırdı. Sonraki 1 sene kayıp ama bu araç Semih'te olduğu dönemlerde de ve sonrasında da en temiz araçlardan biriydi. Hele bu fiyata inmişken hiç kaçırmayın. Prelude gönül işidir, km bu kadar sevdalı biri için ikinci planda olmalı.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ara 24, 2018 6:05 pm 

Taner Dilek bey Hosbulduk cok teşekkür ederim.
Turgay bey merhabalar. Bu aracı gormuştum. İlk istenen fiyat 31500 idi. Orijinal bir aracın bu fiyata olmasına ihtimal vermediğim icin ilgilenmedim. Su anda kendi aracım ve esimin aracı olmak uzere zaten iki araca sahibim ( Mercedes cla200 amg - volkswagen new beetle 1.4 160 hp ). Acil olarak bir arayış içerisinde değilim. Kullandıgım aracım 3 ay sonra 2. Yılını dolduracak ve kilometresi 10450. İlk bakımına 5500 kilometrede birinci yılını doldurmadan (11. Ay ) kendi servisinde girdi en ufak problem dahil ( silecek vs ) kendi servisinden başka yer görmedi. Esimin aracı da bu şekildedir. Aktif kullanmama rağmen yılda 6000-10000 max kilometre yapıyorum. Ben aktif kullandığım araçla bu kadar yol yaparken , alacağım prelude un daha onceleri keyif icin kullanılmış sadece haftasonları çıkartılmış olmasını ve bütün parçalarının orjinal olmasını istiyorum. Cunku ben aldığımda Honda yetkili servis ve orjinal parçadan başka birsey görmeyecek. Bu yüzden 200000 km yapmış bir araç maalesef düşünmüyorum. Ne zaman cıkar , cıkar mı sorusuna yanıt olarak bilemiyorum ama beklerim.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Ara 24, 2018 9:03 pm 

Beklenen özelse beklemek güzeldir diyelim o zaman
Turgay arkadaşımızın önerdiği aracı görmemiştim bu fiyatlar da değerlendirilir bencede

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Ara 25, 2018 10:49 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Bir arkadaşımızda Km'si çok düşük bir araç var. Ömür boyu satacağını sanmıyorum ki o da öyle düşünüyor. Yine de belli olmaz. Kadir hocamızın eski aracı 80.000 km civarlarında satıldı ve şu an kim kullanıyor ve km kaç oldu bilmiyoruz. Onun dışında bir tane kırmızı araç vardı 110 bin km civarında ama en son ilanda 200 bin civarına ulaşmıştı. Bunların haricinde bir de asker bir abimizde (hiçbirimiz yakından tanımıyoruz) bordo bir prelude var en son 76.500 km'de idi ve satar mısınız sorularına tabii satarım, isminiz nedir listeye ekleyeyim, şu ana kadar 75 kişi oldu ben ölünce sizi ararlar diyor. Bunların haricinde prelude dünyasında daha düşük km sahibi bir araç maalesef bilmiyorum, ortaya çıkarsa da hiçbirimizin bilmediği bir araç olur ki bu ihtimal maalesef sıfıra yakın. Yani arzu ettiğinize ve dileğinize saygı duyuyorum ama kullandığınız araçlarla sahip olma arzusunda olduğunuz aracı aynı tutmanız pek geçerli bir sebep değil.
Yine de burası Türkiye diyor, dileğinizin gerçekleşmesini diliyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Ara 25, 2018 9:37 pm 

Turgay bey sizi cok iyi anlıyorum. Su anki araçlarımla alacağım araç arasında kurduğum ortak nokta sadece kilometreye değinmek içindi. Yine de her gun trafikte yorulmamış parça ve bakım olarak ilgilenilmis sadece keyif icin kullanılmış bir araç tercihim var. Kilometrenin 100000 sınırında olması tercihim. Yuksek kilometreye yanaşmama sebebim kullanıldıkça meydana gelecek parca yorgunluğu. Örneklemek gerekirse aracın bakımları yıllık olarak mı yapıldı ( tercihen yuksek yas grubu 6 ayda 1 ) yoksa bozulduğunda mı sadece tamirci gördü ? Kilometre veya Zaman sınırı ile değişmesi gereken parçalar değişti mi yoksa bunlar daha götürür mantığı ile devam mı edildi? Parca tercih edilirken çıkmadan mı alındı , yan sanayi mi kullanıldı , bozulan parca tamir mi ettirildi yoksa orjinal Honda servisi ile görüşülüp orjinal mi temin edildi ya da getirtildi mi? 200000 km sınırını gecmiş araçlar orjinal parca ve yetkili servis görmüş olsalar Gönül rahatlığı ile alınır. Ama bizde maalesef kullanım kaynaklı bilinçsizlik yüzünden araçlar bu seviyelerde motor yeniliyor , şanzıman yeniliyor. Bu yüzden alacağım aracın bana minimum parca yenileme ve tamir masrafı ile gelmesi yani bakımlı ve orjinal olması tercihim. Aldığım araca aldıgım meblağ kadar da ben masraf yapmayı istemiyorum. Cunku takdir edersiniz ki her aracın bir piyasa fiyatı mevcut. Düzgün alıp daha düzgün hale getirip keyif alark kullanıp o sekilde de değerini bilecek bir kisiye bu Sevda'yı devretmek amacındayım. Olene kadar araç benimle kalsın demek o araca haksızlık yapmaktır cunku belli bir Zaman sonra onunla ilgilenecek saglık , kuvvet , Zaman ve para bulamayacağız isin acıgı.
Dediğim gibi acelem yok, gerçek keyfi almak icin sabır gerekir. Ben de sabredeceğim. Bu sırada da teker teker sizleri tanımış olurum. Sizin gezilerinize farklı bir araçla katılırım kendi prelude umu bulana kadar :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Çrş Ara 26, 2018 10:54 am 
Kullanıcı avatarı

Önce hoşgeldiniz. Bir süredir yoğunluktan dolayı giremiyordum foruma. Doğrusunu isterseniz G5 arayan başlığı görünce heyecanlanmadım da değil0, zira bir alttaki satılık G5 ilanı (34 VG 802) benim ;)

Ama diğer arkadaşların da söylediği gibi, aradığınız Km'lerde değil ne yazık ki. Memleketteki temiz Prelude'lerden biri olduğunu düşünüyorum ama ben 2011'de alana dek 182.000'e gelmişti zaten, o günden bu yana yaklaşık 30.000 de ben yaptım, oldu 211.000.

Arayışınızda kolaylıklar diliyorum, umarım isteğiniz tükenmeden bulursunuz.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE ALIM SATIM » PRELUDE ARAÇ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: