Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 34 CCM 744
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Haz 28, 2019 12:02 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadaşlar,

Konu aslında basit; evlat sahibi olabilmek için çok çabaladık. Çok harcadık, yeniden harcamak gerekti ve banka yoluyla değil de araçlardan birini elden çıkararak gerçekleştirmeye karar verdik, verdim. Aracım satıldı. Paranın yarısı gitti, geride kalan para ile hyundai getz, clio, albea, peugeot 206 gibi saçma sapan araçlar alınabiliyordu. Düzgün alınabilecek bir G5 yok iken bu aracı gördüm ve ne gariptirki hayat beni yeniden bu sevda ile buluşturdu.

Dün Muğla'da bulunan bu aracı satın aldım ve sevdamı tekrar yaşamaya başladım. Araç bildiğimiz, daha önce de Hüseyin adlı arkadaşa ait bir araçtı. Kendisi kısa süre içinde aracı satın aldığım beyefendiye sattı. Kendisi 2006 yılından beri bizleri tanıyan, daha önce de yine hepimizin bildiği ve tanıdığı araçların sahibi olan biri.

Bu konuda fazla detaya girmeyeceğim.

Araca gelirsek; Şu an 160.000 km'de. 124.000 Km ye kadar tüm bakımları Honda yetkili servisinde yapılmış. Zaten bu araç ilk ortaya çıktığında hepimiz hayranlıkla hatlarının ne kadar düzgün olduğunu konuşmuştuk. 3 yıllık kayıp zamanda neler olmuştur düşüncesi hakim olsa da aracı görmeye ve almaya gittim.

Aracın iç döşemeleri neredeyse fabrikasyon ayarında ve tertemiz. Ön konsolda hiçbir eksik veya deforme yok. Aracın boya kısmında da ön tamponda olan ufak bir iki çizik dışında sorun yok. (Şu an boyanıyor) Taban ve tavan döşemeleri de son derece temiz.

Yol hissiyatı; aracın hareket halinde bozuk yollarda bu kadar sessiz olması beni şaşırttı. Dolayısı ile alt takımda bir masraf yapacağımı sanmıyorum. Şanzıman zaten eski sahibi döneminde revize edilmiş. Motorun alt ve üst devir hızlanmalarını da beğendim. Gaz tepkimesi çok hızlı.

Bu araca stock olarak binmeyi düşünüyorum. Bazı ufak aksesuarlar hariç aracı bu şekilde koruma planım var. Zaten eskiden 300 TL olan basit bir ön ek bile (kargo vergi hariç) yeni kur nedeniyle 1000 TL olmuş. Eski aracıma yaptığım 17.000 TL tutarındaki aksesuarın şu an karşılığı 35.000 TL civarında.

Gelişmeleri sizlerle bildiğiniz gibi an ve an paylaşacağım.

Haliyle söylemekten memnuniyet duyuyorum, Turgay döndü...

https://resimyukle.xyz/i/5SGKW4

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: 34 CCM 744
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 29, 2019 3:16 pm 
Kullanıcı avatarı

- Hayırlı olsun Turgay abi. Bu sevdanın keyfini sürebilecek gönlüne göre bir araç almışsın. Aracın olsun olmasın, bu sevdanın duayenlerindensin vesselam. Güzel günlerde kullanman dileğiyle. Kazasız belasız inşaAllah...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt Haz 29, 2019 7:58 pm 

Turgay Bey merhabalar,
Aracınız hayırlı uğurlu olsun iyi ve güzel günlerde kullanın. zaten hep buradaydınız bir de Prelude niz olmasına inanın çok sevindim. Gelişmeleri merakla bekliyor olacağım...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Haz 30, 2019 1:57 pm 
Kullanıcı avatarı

Hayırlı olsun, senin adına sevindim bence çok güzel bir araç almışsın, kazasız belasız inşallah

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzr Haz 30, 2019 11:24 pm 

Vay vay vay hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin çok sevindim

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 01, 2019 7:24 am 
Kullanıcı avatarı

Hayırlı olsun Turgay. Herşey gönlünüzce olsun...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 01, 2019 3:43 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Herkese teşekkür ederim arkadaşlar. Bu vesile ile de forumumuzu biraz daha hareketlendirmiş olalım. Şu an araçla ilgili ufak listeler çıkartıyorum. Belirttiğim gibi, oem bir kaç aksesuar dışında araçta herhangi bir modifikasyon işlemi uygulama düşüncem yok. Bunları da detaylı olarak sizlerle paylaşacağım haliyle...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 08, 2019 12:58 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Araçla ufak ufak ilgilenmeye devam ediyorum. Özellikle motor ve şanzıman ikilisinin harika oluşu büyük keyif veriyor. Bir kaç ufak aksesuar hariç belirttiğim gibi bu araca stock olarak binmeyi planlıyorum. Şu ana kadar yaptıklarım.

Direksiyon derisi yenileme
Cam filmi (en incesinden)
Ön lip

Diğer yapılacakların listesi işe şöyle;

İÇ KONSOL ORTA TRİM KARBON (Kur nedeniyle fiyatlar uçuk ama listede kendisi)
CAM VİZÖRÜ (Japonya üzerinden orjinal çıkmasını bulursam alırım)
KÜLLÜK ( Ufak bir zımpara ile sıfır gibi olabilir, önce bi bakacağım)
CAM KALDIRMA MODÜLÜ ( Sunroof dahil termikli sistem siparişi verildi )
MERCEKLİ FAR - Bi XENON (Parçalarını da buradan emin etmek kaydı ile yaptırmayı
düşünüyorum)
DİJİTAL KLİMA (Yine kur nedeniyle uçan parçalardan ama olmazsa olmazım)
İZOLASYON ( Belki, bir ihtimal, çokta heveslisi değilim)
HONDA ÖN ARKA LOGO ( Kırmızı, type-r bagaj logosu olandan ön ve arka için)
ARKA LİP ( Mugen olan değil, optional olan versiyonunu düşünüyorum)
DETAYLI TEMİZLİK ( İlk sırada kendileri...)
OEM PASPAS ( Ön her iki halıda da logo olan versiyon aşırı pahalı, gereksiz.
Siyah olan, sadece prelude yazılı olan versiyonu araçta var
ama kondisyonu çok hoşuma gitmedi. Elinde olan varsa almak
isterim.)

Son olarak aracın üstünde olan lastikler sıfır. Her ne sebepleyse 215 45 16 lastik kullanmışlar. Bu da aracın totalde 1.3 cm daha yere yakın olmasını sağlıyor. Orjinal ebat olmadığını bilmekte canımı sıkıyor. Temiz bir çıkma arayışım olacak.

Düşündüklerim sadece bunlar. Bunun haricinde Kırmızı için yaptığım onbinlerle ifade edilebilecek detayları bu araç için düşünmüyorum. Sakin sakin takılacağız kendisiyle.

Detaylar ve fotoğraflar gelecek...

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 08, 2019 2:15 pm 
Kullanıcı avatarı

uzun bir aradan sonra foruma bakinca sevindim senin adina turgay abi hayirli olsun.. rare parcalarla ilgili avustralyada belki yardimim dokunabilir.Misal dijital klima burda tum ludelerde var.Burdaki araclarin hepsi karbon trim vs tum aksesuarli jdm araclar. Arabanin komple fiyati 3500 dolar oldugu icin belki uyguna bulunabilir bilgin olsun :) ama kargo vs isleri ne olur bilemiyorum. Tekrar sifirdan baslamakta zevkli olmustur senin icin tahmin edebiliyorum ara ara benimde aklimi celmiyor degil ludeler cok ucuza k24 swap ta yapilabilinir tekrar ama s15 silvia ya gonul verdik suan lude yerine :) Titizlik konusunda siyah biraz delirtebilir seni okadarinada katlanican artik :))

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Tem 08, 2019 3:26 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Berk9can yazdı:
uzun bir aradan sonra foruma bakinca sevindim senin adina turgay abi hayirli olsun.. rare parcalarla ilgili avustralyada belki yardimim dokunabilir.Misal dijital klima burda tum ludelerde var.Burdaki araclarin hepsi karbon trim vs tum aksesuarli jdm araclar. Arabanin komple fiyati 3500 dolar oldugu icin belki uyguna bulunabilir bilgin olsun :) ama kargo vs isleri ne olur bilemiyorum. Tekrar sifirdan baslamakta zevkli olmustur senin icin tahmin edebiliyorum ara ara benimde aklimi celmiyor degil ludeler cok ucuza k24 swap ta yapilabilinir tekrar ama s15 silvia ya gonul verdik suan lude yerine :) Titizlik konusunda siyah biraz delirtebilir seni okadarinada katlanican artik :))

Teşekkür ederim abicim. Evet hayat bir şekilde itti tekrar. Eskisi gibi takıntılarım kalmadı. Ordan ses geliyor buradan ses geliyor gibi şeyler geride kaldı. Yaş ilerliyor sanırım. Eğer denk gelirsen komple dijital klima vs parça fiyatları alırsan süper olur. Kargo kısmına bakarız.

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye