Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 06 BHB 512 Yine Yeniden Prelude
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Nis 27, 2020 11:53 pm 
Kullanıcı avatarı

Sevgili dostlar hepinize merhabalar,

Foruma hareket getirmek için prelude aldım kendime :)

Tabi ki çoğunuzun bildiği Turgay dostumuzun emekleri ile güzelleşen, Kadir hocam ile bu güzelliğine devam eden sonrasında Altuğ arkadaşımızın aldığı Kırmızıyı nüfusuma aldım.

Öncelikle hikayesini anlatayım alma sürecim çok değişik oldu. Malumunuz siyah preludümü ev alacağım diyerek satmış elimde Accord Coupem kalmış onu toplamayla uğraşırken 2017 yılı 19 Eylül tarihinde ciddi bir trafik kazası geçirerek ölümden döndüm 3 ay yattım emniyet kemerim takılı olmasına rağmen kemer sıkmasından kaburgam ortadan kırıldı, leğen kemiği uçlarım yine kemerden dolayı kırıldı; sağ ayak bileğim fren pedalında iken tuz buz oldu 17 vida 3 platin ile toparladılar bileğimi %24 Engelli raporum var son durumda ancak yürüyorum. Karşı taraf 8/8 kusurlu.

Sonraki süreçte yürümeye başladıktan sonra 2018 yılı Mart ayında 2003 Model Audi TT Quattro aldım hani kaza yaptım ya sağlam arabaya bineyim diye. Bindim hatta çok severek bindim acayip sevdim prelude Kütahya buluşmasına TT ile geldim o buluşmada Kadir in kırmızıyı satmaya niyetli olduğunu öğrendim az daha erken öğrensem kırmızıyı ben almak isterdim o süreçte üzüldüm, sonra işlerimin sıkıntıya girmesi yüzünden üzülerek TT'yi satmak zorunda kaldım iyi ki kırmızıyı almamışım yoksa onu satmak zorunda kalırdım. Bu arada kaza dolayısı ile mahkemelerim devam ediyor, işimdeki sıkıntılarda artmaya başlamış ödemelerimi alamamaya verilen sözlerin tutulmadığı bir ortama girmiştim.

Tarihi tam hatırlamıyorum ancak bir akşam Taner abi beni aradı Altuğ'daki kırmızı almak için Ankara'ya geleceğini söyledi. Ben de kendisini evimde ağırlayabileceğimi söyledim Perşembe günü gece 23 gibi indiler Buğra Temel ile beraber kendilerini Hava Alanından alıp kokoreç bombalaması sonrasında evime geçtik. Sabahta benim yıllardır gittiğim Honda Tech Şeref ustaların dükkanına bende bulunan şirket aracı ile geçtik. Altuğ geldi Taner abim ve Buğra aracı inceleyip aracı almaktan vaz geçtiler. Sonra duydum ki aradan bir süre zaman geçtikten sonra Taner abim Ankara'ya gelmiş Accord alıp gitmiş. Altuğla sonraki günlerde aracını boyatmak için Metin Türe adlı ortak arkadaşımızın dükkanına bizim gideceğimiz bir gün buluşmak için geldi biz de Kağan, Semih, Gökçe ve Tolga ile Metinin dükkanda buluştuk, aracını o gün akşam ekibimizin kendisi ile hoş sohbeti sayesinde satmaktan vazgeçtiğini boyatacağını bineceğini söyledi. Ben de iş yerinde sıkıntılar olsa da Altuğ'a eğer satmayı düşünürsen ilk beni ara dedim.

Kenarda az da olsa bir miktar param vardı ayağımı yerden kesmek istiyordum. 20-25 bandında arabalara bakmak için dostum Semih Okuyucu, Kağan Bilgütay, Tolgahan Taşkın ve Gökçe Körpeoğlu ile görüşüp bilgi paylaşarak bana araba bakmaya başladık tabi piyasa yükselmiş eg kasa ex civic falan bakıyoruz. Bir tane siyah Eg buldum İstanbulda Semih ile konuştum bakmaya gidecek benden haber bekliyor. Neyse bir akşam yine bakarken Ek Kasa güvenlik paketli 1.4is Coupe Civic denk geldi ve otomatikti, araca bakmaya karar verdim ve dostum Kağanın iş yerine yakın olduğunu öğrenince Kağan sağ olsun sabah beni evimden gelip alarak kendi iş yerine kahvaltıya geçtik, Semih'e Ek daki duruma göre haber edeceğimi yazıyorum, sonra elemanı 9 gibi aradım toplantıda olduğunu ve bir buçuk saate çıkacağını söyledi biz de sohbet muhabbet derken Gökçe mesaj atmış ancak biz Kağanla sohbetin koyuluğundan mesajı görmemişiz. Sonra saat 10 gibi Gökçe beni aradı Altuğ arabayı satıyor acil bir durum oluşmuş diye, ben de durumumu ifade ettim sen benim için görüşür müsün diye, o sırada EK Civic ci alttan arıyor :)

Gökçe Altuğ ile görüşeceğini söyledi ama ben hala EK Civic e gidelim bakalım diye düşünüyorum. 10.45 gibi gittik Ek boya istiyor ama tamamen orj ve 26 bine kadar düştü bayan sahibinden bir genç almış her türlü aksesuarı far yay ne ararsan bagajında takılmamış bekliyor öyle aksesuarlıydı şansa bindim bir tur attım arabada ses yok klima buzz tamam dedim alıp yavaş yavaş toplarım ben bunu döndük Kağanın yanına :) O sırada Ek sahibinin yanında Altuğ beni aradı ve konuyu kapattık saat 13 gibi yanımıza geldi. 14 gibi noterde idik 15 gibi işlemi tamamlayıp ruhsatı cebime alıp Altuğ kardeşimi iş yerine bıraktım. Yolda sohbet ederken olayları anlattı ve enteresan bir durumdan bahsetti. Bu arabayı aldığından beri Antalyadan bir arkadaş sürekli aracı bana sat bana sat diye taciz ederken elemana tamam satacağım zaman sana haber edeceğim diye söz vermiş tabi bana verdiği sözü unutup. İşin garip tarafı Gökçe ile beraber arabaya Goodyear marka lastik sipariş etmişler ve Gökçe sabah naptın lastik işini diye sorduğunda aracı satmaya karar verdiğini Gökçeye söyleyince, Gökçe beni hatırlatıyor yoksa Altuğ Antalyadaki elemanı arayacaktım diyor.

Sonuç olarak borç harç kırmızıyı aldım. Hiç incelemeden tüm kusurları ile benimdir dedim ve yola çıktım çünkü binmeye aldım. Tabi benim yanımda süreci direkt yaşayan Kağan; yanımızda olmasa da sürekli arayıp soran Gökçe, Semih, Tolga gayet heyecanlı ve keyifliler ama ben hala inanamıyorum aracı algılamaya gerçekten kırmızının içinde miyim koca popom S2000 koltuğuna sığmıyor diye acayip düşünceler içerisindeyim. Kağan artık zayıflayıp bu arabaya yakışır hale gelmelisin diye beni paylıyor :) Tamam diyorum ama karantina günleri ve hastalığın pik yaptığı dönemler geliyor.

Eveet bunlar keyifli kısımlardı.Tabi araca daha önce değişecek parçalar diye güzel bir liste bırakmış başka usta bir arkadaşımız liste uzadıkça uzuyor. Aşağıdaki listede bu dediğim parçalar alt takım olarak ifade edilmiştir, motor ve alt takım detaylı liste elimde ama zaten çoğu ömrünü dolduran ve zamanla değişmesi gereken parçalar olduğu için yazma gereği duymuyorum.

İlk gözle muayene ettiğimizde aracın;

- Verniklerinde yer yer dökülmeler atmalar oluşmuş, araç kar yağışından ve ciddi eksi derecelerden etkilenerek boya ile vernik arasındaki bağı kopartmış.
- Bir jantta ciddi eğiklik mevcut.
- 3 lastik aynı, 1 lastik farklı marka.
- Farlar solmuş temizlik gerekiyordu.
- Araba lastik istiyordu.
- Jant göbeğindeki kapaklar kayıptı
- Sağ arka amortisör patlaktı soldan da ses geliyordu.
- Ön motor kulağı kopuk arka koptum kopacağım modunda idi.
- Hayden yağ soğutucusu yağ kaçırıyor damlatıyordu.
- Subap ayarı istiyor araba zayıf gidiyor cansız hissettiriyor vtec soluk geliyordu daha nasıl anlatayım.
- Sağ cam yolcu tarafından indirilemiyordu.
- Geri görüş kameralı dikiz aynası aldıktan 1 hafta sonra yattığı yerde düşmüştü bağlı olduğu kablo tutuyordu.
- Güvenlik kamerası pili ölmüştü ancak kayıt yapabilecek kadar enerjisi vardı.
- Triger değişimi gerekmekte idi.
- Alt takım komple elden geçmeliydi.
- Son susturucu yerine acayip bir eksoz takılmıştı.

Kısacası araç ilgi istiyordu. Şimdilik konuya başlamış olayım ve yapılan ve yapılacak işlemler ile bana destek olan arkadaşlarımı dostlarımı ve ilgili paylaşımlarımı bu başlık altına toplayacağım.

Umarım foruma bir nebze olsun nefes olur.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Nis 27, 2020 11:55 pm 
Kullanıcı avatarı

Ne yazık ki forum çözünürlükleri 640x480 yapmış olmama rağmen fotoğrafları "Resmin boyutlarının belirlenmesi mümkün değil." diye bildiğimiz uyarı ile izin vermiyor direkt link paylaşıyorum şimdilik.

https://i.imgyukle.com/2020/04/28/rVvCC0.jpg
https://i.imgyukle.com/2020/04/28/rVvr9Y.jpg
https://i.imgyukle.com/2020/04/28/rVvSsv.jpg

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 28, 2020 9:33 am 
Kullanıcı avatarı

Önce geçmiş olsun, duymamıştım. Belli ki zor bir süreç olmuş.

Sonra hayırlı olsun. Umarım keyifle ve uzun yıllar birlikte olursunuz :)

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 28, 2020 10:16 am 
Kullanıcı avatarı

kaan_pct yazdı:
Önce geçmiş olsun, duymamıştım. Belli ki zor bir süreç olmuş.

Sonra hayırlı olsun. Umarım keyifle ve uzun yıllar birlikte olursunuz :)

Abi teşekkürler zorlu süreçleri atlattık.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 28, 2020 1:48 pm 
Forum Yöneticisi

Öncelikle yaşadığın kaza ile ilgili detayları az çok bildiğim ve konuştuğumuz için bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

Bu aracın senin elinde olmasına çok sevindim. Yalnız bu süre zarfında aracın bu kadar sorunlarının ortaya çıkmasına da üzüldüm. Yazdığın listeye bakıyorum da neredeyse ufak tefek sorunlar bile hiç ellenmemiş, ilgi görmemiş. Bu kadar kötü bir durumda olacağını hiç beklemiyordum. Aracın güzelim egsozunun bile değiştirilmesine, güvenlik kamerasına bir pil dahi alınmamasına ayrıca daha da üzüldüm.

Elimden gelen destek ve yardımı yapmaya hazırım. Zira bu araç hala ülkemizde bulunan en donanımlı, en dolu araç. Yavaş yavaş yapılacak dokunuşlarla eski haline dönecektir.

Şu yasaklar ortadan bi kalksın, dar kadro ile güzel bir Kütahya buluşması yapalım diyor şimdilik nokta koyuyorum.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 28, 2020 1:50 pm 
Forum Yöneticisi

Forumla ilgili fotoğraf konusuna gelince; Forumumuzun bu hale gelmesinde en büyük emeği veren Bayram abi maalesef artık yeni çalışma alanı gereği bu işlerle ilgilenemiyor. Forumumuzda bir hata var ve bu hatayı gideremiyoruz. Bu işlerden anlayan, güvenli bir şekilde şifreleri kendisine verip forumdaki hatayı bulabilecek birileri varsa bu desteği alalım diyorum. Zira fotoğraf yükleme konusunda boyutlar ne olursa olsun aynı hatayı almaya devam ediyoruz.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Sal Nis 28, 2020 10:30 pm 
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:
Öncelikle yaşadığın kaza ile ilgili detayları az çok bildiğim ve konuştuğumuz için bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

Bu aracın senin elinde olmasına çok sevindim. Yalnız bu süre zarfında aracın bu kadar sorunlarının ortaya çıkmasına da üzüldüm. Yazdığın listeye bakıyorum da neredeyse ufak tefek sorunlar bile hiç ellenmemiş, ilgi görmemiş. Bu kadar kötü bir durumda olacağını hiç beklemiyordum. Aracın güzelim egsozunun bile değiştirilmesine, güvenlik kamerasına bir pil dahi alınmamasına ayrıca daha da üzüldüm.

Elimden gelen destek ve yardımı yapmaya hazırım. Zira bu araç hala ülkemizde bulunan en donanımlı, en dolu araç. Yavaş yavaş yapılacak dokunuşlarla eski haline dönecektir.

Şu yasaklar ortadan bi kalksın, dar kadro ile güzel bir Kütahya buluşması yapalım diyor şimdilik nokta koyuyorum.

Çok sağol abi yavaş yavaş toparlayacağım
Araba 188binde. Sana bir soru jant göbeklerini bulmak istiyorum senin tedaril ettiğin yeri benimle paylaşırsan ulaşıp alacağım. Bu arada jantları bronza boyattım paylaşım yapacağım bununla ilgili. Buluşma konusuna bu defa kalmalı geleceğim hatta daha keyifli olur. Web sitesinin durumu ile ilgili çevreme de soracağım.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Nis 30, 2020 7:00 pm 

Onurcum hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Prş Nis 30, 2020 10:33 pm 
Kullanıcı avatarı

Bilal Prelude yazdı:
Onurcum hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin

Çok teşekkürler dostum. Yeniden dönmek güzel. İlk fırsatta yaptığım ufak tefek işlerin paylaşmını yapacağım.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum May 01, 2020 12:27 pm 
Kullanıcı avatarı

Üzücü kaza için tekrar geçmiş olsun. Hepimizin hayatında çok önemli bir yeri ve hatırası olan bu efsanenin artık yeni bir Prelude duayeninin himayesinde olmasına çok sevindim. Prelude serüvenine bir yenisini daha eklemiş tecrübeli Prelude kullanıcısı olduğun için bu efsaneyi her geçen gün daha iyi bir kondisyona ulaştıracağından eminim. Hayırlı olmasını ve güzel günlerde kullanmanı diliyorum. Kütahya buluşmasında görmek ve görüşmek üzere; Kazasız belasız keyifli sürüşler...

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Forum ana sayfa » PRELUDE CAFE » ÜYELERİMİZİN ARAÇLARI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: