Giriş    Forum    Ara    SSS

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE MODİFİYE

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Far Cam Problemi
 Mesaj Gönderilme zamanı: Cmt May 30, 2020 1:00 pm 
Kullanıcı avatarı

Dostlar ve okuyanlar selamlar.

Bildiğiniz üzere kırmızı g5 i aldıktan sonra ufak tefekler ile başladım. Aracı alır almaz far temizliği yaptırdım ve far üzerine daha önceki g5 ime yaptırdığım gibi şeffaf film çektirdim. Ancak far camlarında karıncalanmalar yani içten kılcal çatlaklar mevcut, bu benim hiç ama hiç hoşuma gitmiyor. Farları yaktığımda bana göre kötü bir görüntü hissediyorum.

Forumda arattığımda bulamadım ama ya Turgayın eski yeşil ZG idi o araç ya da Emre arkadaşlarımızın G5 i, pleksiden füme ya da düz far camı yaptırmışlardı hatta far çizgileri bile vardı o malzemede, ancak tüm araştırmalarıma rağmen bulamadım.

Yapan firma bilgilerine ihtiyacım var aklınızda ise ya da şurası yapar dediğiniz bir yer var ise yardımlarınızı bekliyorum. Bu işlem ile ilgili fotoğraf mevcutsa örnek olarak görmekte isterim.

Yaşı artık 20 üzerinde olan araçlarımızın plastik olan bu aksamlarının bu tarz bir çözüme ihtiyacı var çünkü hem dolar fiyatları hem de yurt dışından parça getirtmenin zorlukları ülke şartları gereği yeni parça almak yerine tamir ettirmek veya yerel imkanlar ile yenilemeyi zorunlu kılıyor.

Bu tarz bir işlem yapan bir yer var ise yardım rica ediyorum.

Başa Dön 

Mesaj Başlığı: Re: Far Cam Problemi
 Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Haz 01, 2020 9:01 am 
Forum Yöneticisi

Merhaba Onur,

Bu işlemi yapan yer İstanbul'da Farcı Altan... Daha doğrusu bizim zamanında yaptırdığımız kişi artık Altan ile beraber çalışıyor. Fotoğrafları bulabilir miyim bilmiyorum ama bir kaç fotoğraf eklemeye çalışırım.

Farları buraya gönderirsen işlemi yaptırtıp sana geri gönderebilirim. Gün içinde fotoğrafları bulup buraya eklemeye çalışırım, sen de detaylı incelemiş olursun.

Evet, senin de belirttiğin gibi ister düz istersen de füme yaptırabiliyorsun. Araçta mercekli far olduğu için fümeyi tercih etmezdim ama karar senin.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Haz 01, 2020 9:59 pm 
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:
Merhaba Onur,

Bu işlemi yapan yer İstanbul'da Farcı Altan... Daha doğrusu bizim zamanında yaptırdığımız kişi artık Altan ile beraber çalışıyor. Fotoğrafları bulabilir miyim bilmiyorum ama bir kaç fotoğraf eklemeye çalışırım.

Farları buraya gönderirsen işlemi yaptırtıp sana geri gönderebilirim. Gün içinde fotoğrafları bulup buraya eklemeye çalışırım, sen de detaylı incelemiş olursun.

Evet, senin de belirttiğin gibi ister düz istersen de füme yaptırabiliyorsun. Araçta mercekli far olduğu için fümeyi tercih etmezdim ama karar senin.

Abi selamlar. Dün gece forumun eski yedeklerinde konuyu ve fotoları buldum. Ancak neresi olduğunu yazmamışsın senide rahatsız etmek istemedim özelden. Görüp buraya yazacağını tahmin etmiştim. Yaptırdığın işlem sonrası kenarlarda kesim dolayısı ile oluşan yapıştırma izleri için küçük siyah bir bant çerçeve oluşuyor anladığım. Ben farları söktürüp sana yollayabilirim hatta İstanbula kayınpederlere gideceğiz yanımda getirebilirim. Biterse dönüşte alırım ödemesini de elden hallederim. Sana haber edeyim ancak ne kadar yaparlar onun bilgisini edinebilmek mümkün mü? Ona göre para ayarlayayım. Çok teşekkürler yardımın için.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Haz 05, 2020 11:10 am 
Forum Yöneticisi

Crx-Si yazdı:
soulless yazdı:
Merhaba Onur,

Abi selamlar. Dün gece forumun eski yedeklerinde konuyu ve fotoları buldum. Ancak neresi olduğunu yazmamışsın senide rahatsız etmek istemedim özelden. Görüp buraya yazacağını tahmin etmiştim. Yaptırdığın işlem sonrası kenarlarda kesim dolayısı ile oluşan yapıştırma izleri için küçük siyah bir bant çerçeve oluşuyor anladığım. Ben farları söktürüp sana yollayabilirim hatta İstanbula kayınpederlere gideceğiz yanımda getirebilirim. Biterse dönüşte alırım ödemesini de elden hallederim. Sana haber edeyim ancak ne kadar yaparlar onun bilgisini edinebilmek mümkün mü? Ona göre para ayarlayayım. Çok teşekkürler yardımın için.

Merhaba Onur,

İlgilenmediğimi düşünme sakın, şu an memleketteyim 1 hafta sonra döneceğim. Döner dönmez usta ile görüşüp sana bilgi vereceğim. İster sen yolla ister sen gel, sana nasıl uyarsa artık... Eğer kayınpeder ziyareti bu hafta içinde olacaksa seni yönlendirebilirim de, bana haber ver yeterli. Fiyat konusunu tam hatırlamıyorum ama iki far için fiyat sanırım 600-800 tl arasında olması lazım. Yine de tam bilgi veririm.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Cum Haz 05, 2020 3:15 pm 
Kullanıcı avatarı

soulless yazdı:
Crx-Si yazdı:
soulless yazdı:
Merhaba Onur,

Merhaba Onur,

İlgilenmediğimi düşünme sakın, şu an memleketteyim 1 hafta sonra döneceğim. Döner dönmez usta ile görüşüp sana bilgi vereceğim. İster sen yolla ister sen gel, sana nasıl uyarsa artık... Eğer kayınpeder ziyareti bu hafta içinde olacaksa seni yönlendirebilirim de, bana haber ver yeterli. Fiyat konusunu tam hatırlamıyorum ama iki far için fiyat sanırım 600-800 tl arasında olması lazım. Yine de tam bilgi veririm.

Tamamdır abi.

Başa Dön 

Mesaj Gönderilme zamanı: Pzt Haz 08, 2020 10:25 am 
Kullanıcı avatarı

Bir HondaPreludeClub klasiği :) Şahane hareketler bunlar!

Başa Dön 

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Forum ana sayfa » PRELUDE TEKNİK KONULAR » PRELUDE MODİFİYE

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: